Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.11.15
1499 2 Печатать

Какой обменный курс применять для определения положительной курсовой разницы, подлежащей перечислению в бюджет (установленный НБУ или курс на межбанке)?

   Податківців запитали: який курс гривні до іноземних валют застосовується з метою визначення позитивної курсової різниці, яка підлягає перерахуванню до бюджету (встановлений Національним банком України чи курс на міжбанківському валютному ринку України)?
   
   У відповіді фахівці ДФСУ нагадують, що умови і особливості продажу поверненої нерезидентом чи невикористаної іноземної валюти регулюються ст. 5 Закону України від 23 вересня 1994 року N 185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", зі змінами і доповненнями (далі - Закон N 185), а також нормами Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року N 281 (далі - Положення).
   
   Так, п. 6 розд. III Положення передбачено, що суб'єкт ринку (уповноважені банки, уповноважені фінансові установи) зобов'язаний продати куплену (або обміняну згідно з п. 18 розд. I Положення) іноземну валюту у разі порушення клієнтами-резидентами строків, передбачених в абзаці першому п. 3 розд. III Положення.
   
   Продаж іноземної валюти у випадках, передбачених п. 7 розд. III Положення, здійснюється уповноваженим банком без доручення клієнта в терміни, встановлені для обов'язкового продажу валюти, за курсом, який визначається безпосередньо суб'єктом ринку, що здійснює такий продаж іноземної валюти.
   
   Позитивна курсова різниця, що може виникнути за зазначеними вище операціями, щокварталу перераховується до Державного бюджету України, а негативна курсова різниця відноситься на результати господарської діяльності резидента.
   
   Відповідно до ст. 3 Закону N 185 Національний банк України має право встановлювати строк, протягом якого куплена резидентом на міжбанківському валютному ринку України іноземна валюта для забезпечення виконання зобов'язань перед нерезидентом повинна використовуватися за призначенням, і порядок її продажу в разі недотримання резидентом цього строку.
   
   Згідно зі ст. 5 Закону N 185 в разі порушення резидентами строків, установлених Національним банком України відповідно до ст. 3 Закону N 185, придбана валюта продається уповноваженими банками на міжбанківському валютному ринку України.
   
   При цьому для визначення позитивної курсової різниці застосовується курс гривні до іноземних валют, який визначається безпосередньо суб'єктом ринку, що здійснює такий продаж іноземної валюти.
   
   
По материалам Категорія 114.02 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Вера
30.11.15 10:23

А где ответ ??? КУРС НБУ и МЕЖБАНК?????? Где конкретный ответ?????!!!!!!!!!!!!!!!

Ответить
  • Лена
30.11.15 12:43

Вера "безпосередньо суб'єктом ринку, що здійснює такий продаж іноземної валюти"- тобто це Межбанк

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям