Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.11.15
1804 11 Печатать

ГФС про заполнение декларации ФЛП-общесистемщиком

   Чи потрібно ФОП при заповненні декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи, отримані як ФО - громадянином та відомості про рухоме та нерухоме майно?
   
    Відповідно до п.п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
   
    Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем (п.п. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).
   
    Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 177.11 ст. 177 ПКУ).
   
    Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі - Декларація).
   
    Відомості про нерухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року як на території України, так і за її межами, зазначаються у розділі VІІ Декларації. Кожний об’єкт нерухомого майна відображається платником податку у відповідному рядку окремо із зазначенням категорії об’єктів (1 - земельні ділянки; 2 - житлові будинки; 3 - квартири; 4 - садовий (дачний) будинок; 5 - гараж; 6 - водойми; 7 - інше нерухоме майно), їх місцезнаходження (країна, адреса), року набуття у власність, загальної площі (кв. м), частки в загальній площі (десятковий дріб) та відмітки про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).
   
    Відомості про рухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року, зазначаються у розділі VІІІ Декларації. Кожний транспортний засіб відображається платником податку у відповідному рядку окремо із зазначенням категорії об’єктів (1 - автомобілі легкові; 2 - автомобілі вантажні (спеціальні); 3 - водні транспортні засоби; 4 - повітряні судна; 5 - мотоцикли (мопеди); 6 - інші транспортні засоби), марки, моделі, характеристики, року випуску та відміткою про надання майна в оренду (суборенду).
   
    Таким чином, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна надавати за результатами календарного року податкову декларацію про майновий стан і доходи, незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.
   
По материалам Інформаційно-довідковий департамент ДФС
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • устала
30.11.15 09:12

скажите если ФОВ на ОСН получил предоплату на р/с в январе, а товар который куплен оплачен только в марте, в каком месяце в книге доходов и расходов отражать оплату, если расходы на прямую связаны с доходами.????

Ответить
  • Татка
30.11.15 10:33

Январь: получена предоплата - доход на сумму предоплаты. Март : конечная оплата товара - доход на сумму отгрузки за минусом предоплаты. Кассовый метод-деньги пришли - доход, деньги ушли - расход.

Ответить
  • ТВ
30.11.15 10:39

Доходы в январе, расходы в марте. А в декларации все попадает в 1 квартал

Ответить
  • Татка
30.11.15 10:42

Расход - в месяце, когда вы оплачивали товар для перепродажи

Ответить
  • устала
30.11.15 11:06

я все понимаю, в книгу мне в каком месяце отразить расход, если есть требования признавать расходы в периоде когда есть доход? я же не могу включить в январь мартовскую оплату.?

Ответить
  • устала
30.11.15 11:11

подскажите в деке общий чистый доход делим на количество месяцев в которых был получен доход, не учитываються месяца где не было дохода и месяца где был убытоК или работали 12 месяцев значит и делим на 12???? Я впервые сталкиаюсь в ФОП общесистемником, очень много недоработок и вопросов к нашим законодателям. Вы тут лучше все знаете, какие еще тонкости учета, подскажите?

Ответить
  • Irina
30.11.15 13:06

Своим ФОПам ничего по майну не указываю, ставлю прочерки... Пусть слуги народа начнут с себя.

Ответить
  • мурка
01.12.15 09:34

Три года вела ФОПов на ОСН, все старалась вылизывать,вела склад,учет по расходам и пр.,бегала в консультации.Проверка-отнесли в кульках документы,они за все время даже не взглянули,только книгу полистали.Пришли в киоск,глазом посмотрели и оштрафовали на 21 тысячу!(ладно бы государству,да только 6 тыс, а остально 15 !!наверх.)Вопрос.Стоит ли париться с веденеим документов!Все равно оштрафуют по заданному лимиту.

Ответить
  • мурка
01.12.15 09:37

для устала:По логике,если вы работали,но получили убыток,то этот месяц все равно считается.А вот если по какой-то причине вы не работали(уехали,болели и пр.)и ни копейки по книге не проведено,то этот месяц не считается.

Ответить
  • Гость
02.12.15 09:16

А какая ответственность,если в годовой майновой декларации не указать движимое и не движимое имущество?

Ответить
  • Гость
02.12.15 09:20

Фоп на общей системе без детельности.Какая ответственность,если в годовой майновой декларации не указать движимое и не движимое имущество?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям