Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.12.15
1817 4 Печатать

Как в контролирующих органах учитываются договора о совместной деятельности и какие документы необходимо предоставить для этого?

   Податківців запитали: як в контролюючих органах обліковуються договори про спільну діяльність та які документи необхідно надати для цього?
   
   Відповідь фахівців ДФСУ була наступною. Згідно із п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) на обліку у контролюючих органах повинні перебувати, зокрема договори про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені ПКУ. У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно.
   
   Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.
   
   Заяву про взяття на облік такий платник податків зобов’язаний подати протягом 10 календарних днів після реєстрації договору або угоди або після набрання ним чинності, якщо відповідно до законодавства реєстрація договору не проводиться.
   
   Згідно з п. 4.6 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), для взяття на облік договору про спільну діяльність уповноважена особа подає одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку такі документи:
   
   
  • заяву за формою № 1-ОПП;

  •    
  • копію договору (контракту) про спільну діяльність.

   
    До цих документів додаються:
   
    1) інформаційна картка договору з відміткою органу, що здійснив державну реєстрацію договору, якщо до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор;
   
    2) копії документів, які підтверджують погодження договору уповноваженим органом управління відповідно до законодавства, засвідчені в установленому законодавством порядку, якщо договором передбачене використання нерухомого майна державної власності, що перебуває у господарському віданні чи оперативному управлінні учасника договору про спільну діяльність;
   
    3) копії спеціальних дозволів на користування надрами, якщо договором передбачене використання надр.
   
    У разі взяття на облік договорів про спільну діяльність контролюючий орган за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків за ф. № 4-ОПП (п. 3.10 розд. III Порядку).
   
   При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі,
   посилання на джерело інформації обов’язкове.
   
По материалам Категорія 119.03 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ленчик
16.12.15 07:40

Доброе утро! Подскажите пожалуйста, впервые столкнулась с договором о совместной деятеятельности. Если в договоре не прописано , что договорить есть отдельным плательщиком налогов, то не нужно его регистрировать? Но если станем отдельным то получается что только НДС будем отдельно подавать ? Налог на прибыль сейчас же по бух учету , в ПКУ с 01.01.15 нет договора как отдельного плательщика

Ответить
  • Pyka 3AKOHA
16.12.15 08:22

Думаю, что всё таки стоит начислять и уплачивать НП самим ДСД, а не юр. лицом, которое ответственно за ведение учёта на предприятии.

Ответить
  • Ленчик
16.12.15 08:49

Вот понимаете в НКУ по этому вопросу ничего не написано, ранее было отдельно Юр.лици и ДСД , а сейчас они это упустили и НП от фин результата..

Ответить
  • Ленчик
16.12.15 09:00

Коллеги, может у когото найдется приказ про учетную политику ДСД???

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям