Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.02.16
4315 5 Печатать

За яких умов платник ПДВ може вибрати касовий метод податкового обліку?

   Податківців запитали: за яких умов платник ПДВ може вибрати касовий метод податкового обліку?
   
   Відповідь була наступною. Згідно із п.п. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) касовий метод – метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).
   
    Відповідно до п. 187.10 ст. 187 ПКУ платники податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, водопостачання, водовідведення чи послуги, вартість яких включається до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.
   
   Зазначене правило визначення дати виникнення податкових зобов’язань поширюється також на операції з постачання зазначених товарів/послуг для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують такі товари/послуги, якщо вони зареєстровані як платники податку.
   
    Крім цього, датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом (п. 187.7 ст. 187 ПКУ).
   
    Також за операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб’єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до п.п. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 ПКУ (п. 187.1 ст. 187 ПКУ).
   
    Згідно з п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, до 01.07.2017, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.
   
    Норма п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у п. 187.1 ст. 187 та п. 198.2 ст. 198 ПКУ, припадає на звітні (податкові) періоди з 01.01.2016 до 01.07.2017.
   
По материалам Категорія 101.05 "ЗІР"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ппп
17.02.16 08:29

по моему давно надо ввести кассовый метод для всех

Ответить
  • 123
17.02.16 09:54

А на мою думку по реалізації повинно бути,а то перераховую частину попередньої оплати от наприклад за основний засіб ,мені виписують податкову з к-стю 0,02 наприклад ціни теж вони ще не знають бо теж замовили цей товар у другої фірми або ждуть по імпорту а потім ідуть корегуючі і т.д. І по 2 місяці отак ждемо поставки а може і не відбутися і повернули би оплату без проблем а так зному малюй корегуючі .Зайва робота.

Ответить
  • Іra
17.02.16 10:11

Я вірно зрозуміла, що касовий метод можуть застосовувати будівельні фірми?

Ответить
  • Ола
17.02.16 10:34

А мне Киевенерго выписала сводную НН за январь 2016 последним числом месяца, при этом все втулила в одну НН, не разделив сумму на часть по поставке услуг и часть по предоплате, ссылаясь на кассовый метод?! Разве может быть применен кассовый метод при выписке сводной НН...?? не поняла их..... по сути они должны были составить по каждой оплате мне НН...

Ответить
  • бухг Рівне
17.02.16 22:12

а в нас Рівнеоблводоканал вже другий місяць не реєструють ПН, хоча акти і оплату, ми наприклад, робимо вчасно. коли я до них перезвонила, то вони сказали, що в них "мінус"... (пауза) а штрафи напевне вони теж в тариф заклали?!? ;)

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям