Нужно ли все же предоставлять форму № 5-ПН
    
   Останнім часом з’явилися повідомлення про те, що представники Центру зайнятості вимагають від страхувальників подання Звіту про прийнятих працівників за формою № 5-ПН, яка, нагадаємо, була скасована наказом Мінсоцполітики від 18.03.2013 р. № 123. Тобто не застосовується з дня набрання чинності цим наказом — 30.04.2013 р.
   
   Із чим пов’язана така наполегливість Центрів зайнятості? Знову ж таки з неузгодженістю законодавчих актів. Адже Наказ № 123 був виданий із метою приведення нормативно-правових актів відповідно до вимог законодавства, а саме — Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI.
   
   Водночас законодавці «забули» привести «у відповідність» норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-III, в абз. 2 п. 2. ч. 2 ст. 35 якого залишилася прописаною норма про обов’язок роботодавця подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції, в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про прийняття на роботу працівників.
   
   Отже, працівникам Центру зайнятості залишається якось «згладити» таку невідповідність і вимагати подання Звіту про прийнятих працівників, взявши за основу вже недіючу форму. Але чи законно це? В усних відповідях фахівці Фонду по безробіттю відповідають, що подавати форму № 5-ПН страхувальникам не потрібно!
   
   Проте не варто забувати про ст.1653 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою неподання посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відомостей тягне за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   
   Тому радимо подавати Звіт про прийнятих працівників у довільній формі або за старою формою № 5-ПН.
 
По материалам: Інтерактивна бухгалтерія
 
 
Комментарии:
Страницы: [1]2
    кофе
    15.07.2013 08:18:11
    страна непуганых идиотов
    НаТаЛкА_01
    15.07.2013 08:40:07
    согласна! а ещё в моём ЦЗ предупредили о штрафах за наподачу 3-ПН (вакансии), перед подачей 5-ПН. Ну не с...ки????
    Луганск
    15.07.2013 08:44:19
    Бугага, Мінсоцполітика жжёт.
    Будем надеяться после выхода этой статьи пожправят законодательство.
    тук тук
    15.07.2013 08:50:22
    Я вообще не могу понять. кому нужна эта 5 ПН
    15.07.2013 09:02:35
    5-ПН никому, а штрафы ВСЕМ.
    agony
    15.07.2013 09:04:17
    2тук тук

    наверное в центре занятости стоит план по сбору макулатуры и они, бедненькие, не выполняют его, а за это их наказывают :)

    а так, фик его знает кому нужна большая половина отчетов что мы сдаем во все структуры
    НаТаЛкА_01
    15.07.2013 09:08:44
    "наверное в центре занятости стоит план по сбору макулатуры и они, бедненькие, не выполняют его, а за это их наказывают :)" - точно, точно)))
    Жираф
    15.07.2013 09:14:25
    ...вимагають... була скасована...чи законно це...не потрібно... Але радимо подавати...

    Оце українське "Але" якось вже притуманило. В нас є закони, АЛЕ... вони не діють. В нас покращення за покращенням, АЛЕ жити все гірше та гірше. В нас є податки по закону, АЛЕ податкове навантаження за вказівкою головніше.... Не держава, а одне загальне "АЛЕ".
    Ирина
    15.07.2013 09:35:07
    А сроки?
    МММда....
    15.07.2013 09:40:01
    Жираф
    ++++++++1
    ААААА
    15.07.2013 10:19:23
    ФОП сам приймає на роботу працівників, а виходить з точністю наоборот, що це працівників направляє ЦЗН, тут і є, що ЦЗН виконує план по зайнятості
    керосинка
    15.07.2013 10:30:21
    Значит Мінсоцполітика по мнению консультантов- это так, побелить,покрасить.
    Любовь
    15.07.2013 10:50:13
    Лично спрашивала у инспектора про подачу сей формы - сказал, что не надо, мол данные мы подаем при сдаче отчета в ПФ. Ильичевск.
    Назар
    15.07.2013 10:54:04
    в пятницу звонил.. сказали - НАДО подавать.. на вопрос "По какой форме?" ответили - "По какой хотите" хоть в произвольной....
    Юлия
    15.07.2013 11:10:00
    А мне за несдачу 3 ПН в ЦЗ г.Севастополя угрожают прокуратурой! :) "-Это Ваша обязанность! - говорит мне товарищ Инспектор! А я ему с улыбкой отвечаю: "Штраф не предусмотрен, времени на этот отчет нет!" Как он рычал и пыхтел! :)))
    Слава
    15.07.2013 11:12:04
    А в Киеве сказали, что за 2-3 дня подать форму про вакансии, а потом только брать людей и подавать форму 5-ПН, а чтоб получить льготу по ЕСВ - приводите человека в центр занятости на несколько дней ставите его на учет и потом принимаете его на работу как-бы из центра занятлосчти
    Михаил
    15.07.2013 11:22:33
    Слава. єто форма 3 пн, новая. про попит на робочу силу
    15.07.2013 11:47:15
    А если я приняла людей на ФОП еще 1 июля и отчет по 5 -Пн не подала. так как была на семенаре и лектор сказала, что не нужно.что мне делать?
    Юлия
    15.07.2013 12:06:46
    "А если я приняла людей на ФОП еще 1 июля и отчет по 5 -Пн не подала. так как была на семенаре и лектор сказала, что не нужно.что мне делать?" За несдачу 5ПН штрафы уже не предусмотрены. ЦЗ (Севастополь) рекомендует сдать отчет даже если не в 10-дневный срок!
    Виргиния
    15.07.2013 12:35:07
    Для НаТаЛкА_01
    Не подавала 3-пн, поскандалила, угрожали прокуратурой))))))), уже 3 месяца прошло. Нам ничего за неподачу кроме недовольства ЦЗ небыло)))))))))))))
Страницы: [1]2

Имя