Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.03.16
2875 9 Печатать

Порядок направлення контролюючим органом запитів платникам податків про подання інформації, у тому числі тим, які перебувають на обліку в інших контролюючих органах?

   Фахівців ДФСУ запитали: який порядок направлення контролюючим органом запитів платникам податків про подання інформації, у тому числі тим, які перебувають на обліку в інших контролюючих органах?
   
   У відповіді податківці нагадують, що згідно з п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
   
   Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити:
   
   1) підстави для надіслання запиту відповідно до п. 73.3 ст. 73 ПКУ, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;
   
   2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;
   
   3) печатку контролюючого органу.
   
   Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб’єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:
   
   1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
   
   2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок та в інших випадках, передбачених ст. 39 ПКУ;
   
   3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
   
   4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків:
   
   податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування;
   
   акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної;
   
   5) у разі проведення зустрічної звірки;
   
   6) в інших випадках, визначених ПКУ.
   
   Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб’єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.
   
   Платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено ПКУ). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому п. 73.3 ст. 73 ПКУ, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит.
   
   Інформація на запит контролюючого органу надається Національним банком України, іншими банками безоплатно у порядку і обсягах, встановлених Законом України від 07 грудня 2000 року № 2121-III «Про банки і банківську діяльність».
   
   Порядок отримання інформації контролюючими органами за їх письмовим запитом визначається постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1245 «Про затвердження Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом».
   
   Враховуючи зазначене, контролюючий орган має право звернутися (із зазначенням вичерпного переліку та підстав, встановлених законом) до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин, у тому числі і тих, які перебувають на обліку в інших контролюючих органах, із письмовим запитом про подання інформації.
По материалам Категорія 136.13 "ЗІР"

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Машуня
02.03.16 06:43

А кто подскажет: Есть ЮЛ. Юр.адрес по месту проживания одного из учредителей (как водится). Сейчас арендовали офис в том же районе. Хотим просто подать 20-ОПП с позначкою "офис" и все... Юр. адрес (а соттв. и устав) менять не хочется. Т.к. сегодня в одном офисе, через год - в другом, замахаешься устав менять. В доках буду писать "юридична адреса" и "фактична адреса". Готовы даже на штраф нарваться, чтоб не бегать со сменой устава и пр. Насколько рационально мыслим???

Ответить
  • гоша
02.03.16 08:03

Машуня Главное, чтобы ДФС знали где Вы. И почту регулярно изымать в почтовом отделении. Знаю коллег, которые уже продолжительное время так делают. И никаких замен документов не производят..

Ответить
  • Любовь
02.03.16 08:40

А можно ли 20-ОПП подать в электронном виде, или только ножками?

Ответить
  • хи-хи
02.03.16 10:45

через медок нельзя - ходили ножками

Ответить
  • Елена, Мариуполь
02.03.16 11:38

Машуня 02.03.2016 07:43:44 А кто подскажет:... ______________________________________ Как мнение: 2.2. С точки зрения налоговой службы Исходя из определения налогового адреса (п. 45.2 НКУ), для налогового органа имеет значения местонахождение юридического лица, указанное в ЕГРПОУ. Поэтому любое местонахождение, которое «удовлетворило» государственного регистратора, будет приемлемым (и безальтернативным) для налоговой службы. Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=20618 _________________________ Сами "сидим" на таком же адресе, и не один год. Было дело в прошлом году - дергала нас налоговая милиция, грозила приписать использование квартиры для производственных целей (торговых) и т.п. Вопросом занялся директор, все решили путем написания объяснительной. Но, как по мне, пусть еще докажут ВЕДЕНИЕ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ по юридическому адресу. А фактический мы и не скрываем, указываем его где только можно.

Ответить
  • Машуня
02.03.16 11:41

гоша, спасибо. ____________________ Елена Мариуполь А Вы 20-ОПП подавали, где указывали адрес офиса? Или в игнор их?

Ответить
  • Елена, Мариуполь
02.03.16 12:02

Машуня 02.03.2016 12:41:29 А Вы 20-ОПП подавали, где указывали адрес офиса? _______ Конечно.

Ответить
  • Елена, Мариуполь
02.03.16 12:05

Машуня, вообще, это такааааааааая распространенная ситуация.... в моей практике у всех ООО-шках, в которых я работала, юридический адрес=адрес прописке директора и/или учредителя.

Ответить
  • Машуня
02.03.16 12:15

))) Это первый юрик (недавно открылся), которого я о-о-очень хочу вести предельно правильно и кристально чисто. Но тогда рабочий день получится больше 24 часов в сутки ((. И не только у меня.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям