Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.06.16
4034 14 Печатать

Національний банк України продовжує пом’якшення валютного регулювання

   Для стабілізації ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках Правління Національного банку затвердило постанову № 342 від 07.06.2016 р. "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".
   
   Згідно з цим документом НБУ пом’якшує вимогу до обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб з 75% до 65%.
   
   Також підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти та банківських металів з 6 тис. до 12 тис. гривень в еквіваленті. Крім того обмеження щодо суми операції з продажу банківських металів не буде поширюватись на монети, вироблені з дорогоцінних металів (у тому числі інвестиційні монети України).
   
   Водночас Національний банк спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій. Це закріплено у постанові Правління № 341 від 07.06.2016 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".
   
   По-перше, банки та фінансові установи, які здійснюють обмін валют, відтепер можуть змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного (робочого) дня.
   
   По-друге, дозволено встановлювати різні курси купівлі та продажу іноземної валюти у касі банку, фінансової установи, їх відокремлених підрозділах, пунктах обміну валюти, які розташовані за різними адресами.
   
   По-третє, при здійсненні готівкових операцій конвертації однієї іноземної валюти в іншу банкам дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.
   
   По-четверте, розширено перелік іноземних валют, які банки та фінансові установи можуть конвертувати. Відтепер вони можуть здійснювати конвертацію готівки іноземної валюти не лише 1-ї групи, а й 2-ї групи Класифікатора іноземних валют.
   
   По-п’яте, Нацбанк спростив документообіг при проведенні валютообмінних операцій. Як і раніше, фізична особа, яка бажає придбати іноземну валюту, має пред’явити документ, що посвідчує особу та її резидентність. Але відтепер касир має здійснювати копіювання сторінок відповідного документа та зберігати його у документах дня лише у випадках, коли сума купівлі іноземної валюти перевищує 150 тис. грн.
   
   Національний банк переглянув й обмеження на обсяг видачі готівки з рахунків клієнтів банків. Відповідно до постанови № 342, відтепер клієнти банків можуть знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 100 тис. грн. на добу, замість 50 тис. грн. на добу. Також цілком знято обмеження на обсяг видачі готівки в національній валюті, яке досі становило 500 тис. грн. на добу.
   
   З метою поліпшення інвестиційного клімату Правління НБУ прийняло рішення дозволити репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 рр. Постанова № 342 передбачає, що повернути такі дивіденди за кордон зможуть емітенти корпоративних прав та акцій, за якими виплачуються дивіденди, або депозитарна установа, що обслуговує рахунок в цінних паперах іноземного інвестора, або безпосередньо іноземний інвестор. Для повернення за кордон дивідендів одна особа може обрати лише один уповноважений банк. Порядок зміни уповноваженого банку, що обслуговує ці операції, аналогічний до порядку, що передбачений для операцій з імпорту товарів.
   
   Для нівелювання впливу репатріації дивідендів на стан валютного ринку Нацбанк встановив граничну суму дивідендів, яку дозволяється повертати за кордон. Протягом календарного місяця особа може повернути за кордон дивіденди лише у межах загальної суми, що не перевищує більшого з двох наступних граничних значень – 1 млн дол. США (в еквіваленті) або 10% від загального обсягу дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон такою особою. Якщо ці 10% становлять понад 5 млн дол. США (в еквіваленті), то максимальна сума репатріації дивідендів протягом календарного місяця не може перевищувати 5 млн дол. США (в еквіваленті).
   
   В подальшому Національний банк має на меті дозволити репатріацію дивідендів за попередні роки до 2014 року, а також за 2016 рік.
   
   Зміни, окреслені в постанові № 342, окрім змін щодо репатріації дивідендів, набувають чинності 09 червня 2016 року і діють до 14 вересня 2016 року включно. Норми щодо репатріації дивідендів набувають чинності 13 червня 2016 року. Зміни, окреслені в постанові № 341 набувають чинності 15 червня 2016 року і не мають строку дії.
По материалам НБУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • *********
09.06.16 10:12

А що з обмененням в 90 днів при авансах при імпорті, так і залишилися? чи таки повернули 180 днів? не можу ніде знайти((

Ответить
  • ЛИЗА
09.06.16 10:27

?????

Ответить
  • Людмила
09.06.16 10:44

Так, дуже хвилює питання підприємств що займаються ЗЕД, 90 чи 180 днів?????

Ответить
  • Людмила
09.06.16 10:48

Знайшла п1.342 Постанови " Установити, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів."

Ответить
  • Елена Харьков
09.06.16 10:49

Залишилися 90днів. 1. Установити, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Ответить
  • *********
09.06.16 11:16

Та і є, я вже теж знайшла((((((( при імпорті товару ,коли ввезення морем + поки його зберуть та відправлять, іноді важко втулитися в 90 днів.

Ответить
  • бух
09.06.16 11:39

хто зіштовхувався з питанням виплати дивідендів за кордон?

Ответить
  • Людмила
09.06.16 11:40

Мене взагалі дуже хвилює питання відносно порушення цієї статті 1 ЗУ“Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”. Наприклад, на 90-й день надходить виручка в Україну на транзитний рахунок підприємства. Банк її продає на наступний день , а це вже 91-й, зараховує її на р/рахунок і подає підприємство на ДПІ як порушення розрахунків в сфері ЗЕД. І так постійно. Нічого неможливо доказати ані банку ані податковій: адже виручка зайшла в Україну в межах 90-та банківських днів. Чи були у когось такі преценденти і які шляхи вирішення? Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=635217

Ответить
  • Світлана
09.06.16 12:16

А хтось проходив фінмоніторінг при купівлі валюти? Наше підприємство з цим стикнулося - 8! днів проходження фінмоніторінгу і тільки сьогодні взяли заявку на купівлю валюти а це ще + 3дні. Мова до речі, про суму 1000,00 євро. Це у всіх так, чи тільки наш банк так відноситься до нас?

Ответить
  • Машуня
09.06.16 12:40

Світлана Ми теж проходили фінмоніторінг. 3 дні. + 3 дні на покупку валюти ). Гонтарева громко заявляла, чтоб работали по аккредитиву. Тогда и валютного контроля 90 дней можно избежать и финмониторинга. Но есть ма-а-а-ленький ньюансик. Конкретно наш поставщик сказал что по аккредитиву с укараинскими банками работать не будут и точка! Вот так ).

Ответить
  • бухгалтер в шоке
09.06.16 13:03

Для Людмилы. У нас такая ситуация часто. К сожалению, вы правы, ни банку ни налоговой ничего не доказать...Банк четко выполняет свои инструкции, а налоговая в восторге, что штрафы на "ровном месте" получает. Хотя на самом деле очень ущемлены интересы предприятия. Здесь только возможно через суд что-то доказать...но пока не втречала такую практику.

Ответить
  • бух
09.06.16 13:16

Світалан. Зараз у всіх так. Особливо коли не працювали з валютою або нове підприємство.

Ответить
  • Ой
10.06.16 00:49

Одним из СТОЛБПОВ ЭКОНОМИКИ стоит свободе перемешения капмталла. В Саудовской Аравии Туда-Сюда не ограниченно. Свои личные деньги чел может вложить куда завгодно, но нас олигархи лишили этой радости украв всё прямо из банкофф

Ответить
  • Ой
10.06.16 00:52

Фикалы создали проблему чтобы доить в противовес 3-му закону экономики. Они враги нарога - агантф ФСБ, их топить нужно а не читать их объясняловки и письма.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям