Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.07.16
45345 11 Печатать

Звітність підприємця при зміні групи єдиного податку або системи оподаткування

   

   
   Зміна системи оподаткування або зміна групи єдиного податку часто призводять до штрафних санкцій через неподання звітності. У такі «перехідні» моменти підвищується вірогідність не здати необхідну звітність і отримати штрафні санкції.
   
  • Обов'язкова зміна групи платників єдиного податку

  •    
  • Добровільна зміна групи платників єдиного податку

  •    
  • Які звіти потрібно здати при зміні групи єдиного податку?

  •    
  • Обов'язковий перехід на загальну систему оподаткування

  •    
  • Добровільний перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування

  •    
  • Які звіти повинен здати підприємець при зміні системи оподаткування?

   
   Зміна системи оподаткування або зміна групи платника єдиного податку шляхом переходу з однієї групи в іншу здійснюється як в обов'язковому порядку, так і у добровільному за бажанням платника податків. У першому випадку причиною переходу є недотримання правил перебування на єдиному податку, наприклад, перевищення річного доходу групи підприємця; у другому - його бажання оптимізувати параметри своєї роботи за обсягом доходу, чисельності найманого персоналу, видам діяльності і рівню оподаткування. Розглянемо всі нюанси переходу між групами і системами оподатковувань, і визначимо, які звіти потрібно здавати в кожному з них.
   
   Обов'язкова зміна групи платників єдиного податку
   
   Обов'язкова зміна групи регламентована п.293.8 ПКУ, згідно з яким, при перевищенні в звітному кварталі встановленого обсягу доходу та кількості найманих працівників відповідної групи, наступають наступні наслідки для платників єдиного податку:
   
   Платники 1, 2 груп єдиного податку в наступному кварталі за своєчасно поданими ними заявами переходять нa застосування ставки єдиного податку, встановленої для 3 групи спрощеної системи оподаткування.
   
   Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного зa звітним кварталом, в якому допущене перевищення обсягу доходу. Платник єдиного податку - фізична особа, може з нижчої групи перейти у вищу за умови, що фактичний обсяг доходу є меншим, ніж в обраній ним новій групі.
   
   За бажанням, підприємець може відмовитися від єдиного податку та перейти на загальну систему оподаткування.
   
   Добровільна зміна групи платників єдиного податку
   
   Групу єдиного податку можна змінювати раз в квартал (тобто 4 рази на рік), подавши відповідну заяву за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. Переходи можливі з нижчих до вищих груп і навпаки, а також «перестрибування» через групу, наприклад, перехід з першої групи безпосередньо в третю, минаючи другу.
   
   Коли дохід виріс, і потрібно збільшити чисельність найманих працівників, підприємець може перейти на вищу групу єдиного податку з більш широкими можливостями, а якщо доходи безповоротно впали - на нижчу. Для того, щоб Ваш вибір був правильним, ознайомтеся з характеристиками і умовами кожної з груп «Єдиний податок 2016 надано в таблицях».
   
   Які звіти потрібно здати при зміні групи єдиного податку?
   
   

   
   Обов'язковий перехід на загальну систему оподаткування
   
   Перехід обов'язково здійснюється при порушенні правил роботи на єдиному податку, а саме:
   
  • перевищення ліміту річного доходу;

  •    
  • перевищення кількості співробітників;

  •    
  • недотримання роботи по КВЕД;

  •    
  • несплата або неповна сплата єдиного податку до бюджету протягом двох послідовних кварталів.

   Усі хто перевищили допустимий обсяг обороту повинні сплатити від суми перевищення доходу єдиний податок за збільшеними ставками:
   
  • фіз. особи 1, 2 груп сплачують податок 15% від суми перевищення;

  •    
  • фіз. особи та юр. особи на 3 групі - в розмірі подвійної ставки, встановленої для цієї групи, відповідно 6% пpи сплаті ПДВ і 10% при роботі без ПДВ.

   Податок за перевищення обсягу доходу сплачується протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації зa податковий квартал. Таку декларацію здають також платники першої групи.
   
   
Платники податків, які відмовилися від переходу в іншу групу, також і всі платники податків, які перевищили максимальний обсяг доходу 5 млн. гpн., зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування з 1 числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено перевищення
.
   
   Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування подається протягом 20-ти календарних днів після кварталу, в якому відбулося перевищення ліміту.
   
   Добровільний перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування
   
   Застосування спрощеної системи оподаткування є добровільним, тому всякий "спрощенець" може відмовитися від даної системи, і перейти на загальні умови сплати податків за ставкою 18%.
   
   
Перейти на загальний режим можна з будь-якого кварталу 1 раз на рік.

   
   Тому, навіть якщо платник податків надумав змінити режим в лютому, йому все одно за загальним правилом доведеться допрацювати на ССО до кінця кварталу та лише з наступного кварталу перейти на загальну систему. Це можна зробити 1 раз на рік.
   
   Які звіти повинен здати підприємець при зміні системи оподаткування
   
   

   
   Для того, щоб не потрапити на штрафи при переході на іншу систему оподаткування або при зміні групи єдиного податку, існує 5 золотих правил:
   
   1. Перед тим як прийняти рішення змінити групу або систему оподаткування, краще проконсультуватися з професіоналом.
   
   2. Правильно заповніть «Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування».
   
   3. Вчасно подайте заяву в податкову службу (терміни подачі ми описували в кожному з пунктів).
   
   4. Отримайте підтвердження про те, що зміни внесені в реєстр платників єдиного податку. Отримати підтвердження можливо також і в письмовій формі, подавши офіційний запит в фіскальну службу, у якій стоїте на обліку. Витяг видається безкоштовно.
   
   5. Подайте всі необхідні звіти після переходу.
   
   
   
По материалам а.б.а бухгалтерський аутсорсинг

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • эмм..
08.07.16 10:50

а с отчетностью что? надо ли подавать декларацию про майновый стан за второй квартал фопу, если ушел на осн со второго квартала? декларация по ен за 1 квартал подана. Или надо ждать конца года и только потом подать декларацию про майновый стан за 2-4 квартал 2016 года? деятельность не ведется. Ответьте, пожалуйста((

Ответить
  • для эмм..
08.07.16 11:24

Звонила сегодня в налоговую с подобным вопросом (тоже перешли со второго квартала на общую систему), так вот, в налоговой ответили, что единоразово подаете декларацию про майновый стан за второй квартал, хоть и пустая будет, а после, подавать ее будете уже за год.

Ответить
  • хочу на море..
08.07.16 11:39

уважніше подивіться на останню картинку, перед якою написано "Які звіти повинен здати підприємець при зміні системи оподаткування", з правого боку зазначено перехід із єдиної на загальну!

Ответить
  • АЛЛА
08.07.16 11:43

Ушла с третьего кв. на единый налог, в налоговой сказали, что нужно сдавать декларацию об имущ. состоянии за полугодие. Вот неучи

Ответить
  • TATA
08.07.16 11:51

Вообще статья =ВОДА =БЛА-БЛА-БЛА!!! Где ссылки на нормы и статьи НКУ?!? ,Такая же ситуация по переходу.В ГНИ мнения разные(сами ничего не знают!!).Распечатали в ДФС ст.НКУо сроках отчетности , а на словах инспектор талдычит противоположное ,Я ей говорю:"Вы сами читали эту бумагу, которую я ждала 35 мин,пока Вы печатали?" Прочитали по буквам вместе, а она "ОЙ!Точно!Ну я не знаю!", По закону Дека ФОПа 1-2 гр. имеет период ГОД.и отчитаться надо по году за 1 раб.кв.,За 2 кв. на ОС деку про майновый стан подать , типа "объявиться" на ОС.

Ответить
  • эмм..
08.07.16 12:01

спасибо

Ответить
  • Женя
08.07.16 13:08

"фіз. особи та юр. особи на 3 групі - в розмірі подвійної ставки, встановленої для цієї групи, відповідно 6% пpи сплаті ПДВ і 10% при роботі без ПДВ." Только юрлица двойную ставку применяют к превышению. Физ лица 3 группа также как и 1-2 по ставке 15 %.

Ответить
  • мара
08.07.16 13:36

перешла самостоятельно, без превышения лимита, с 3 квартала со 2 на 3 группу ЕН. И где прописано, что надо сдавать отчетность за полугодие по 2 группе ? Согласно НКУ буду сдавать за 3 квартал одновременно с показателями по 2 и 3 группе. Инспектор согласилась. А в статье все наоборот ?

Ответить
  • для жені
08.07.16 14:00

при переході за посиланням, там чомусь вказано вірно, 3 група - 15% при перевищені.....

Ответить
  • Lili
08.07.16 15:12

Подскажите кто знает.Ситуация такая- ФОП на едином налоге 3-я група подал заявление гос.регистр. 05.01.2016г на ликвидацию. Проверяют до сих пор.Отчет за 1-й кв.2016 года (единый налог) сдали. Налоговая требует сдать еще и ДЕКУ на общей системе за 1-й кв.2016г.- естественно со штрафами.Мы упираемся, ведь в одном квартале не может быть 2-а отчета. За полугодие ДЕКУ на общей системе подадим, а затем после проверки ликвидационную тоже подадим, или если до конца года не проверят, то годовую подадим. А их требования сдать еще и ДЕКУ за 1-й кв.2016г. незаконны.Я правильно понимаю?

Ответить
  • Люда
31.01.17 18:03

При переході ФОПа з 2 на 3 групу, як рахується податок, якщо видаткова була виписана в період дії 2 групи, а гроші зайшли в період дії 3 групи

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям