Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.10.13
1963 4 Печатать

Особенности обжалования недоимки по ЕСВ

   Скарги на вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску та на рішення про нарахування пені і накладення штрафу з ЄСВ з 1 жовтня цього року розглядають органи доходів і зборів. Це передбачено Порядком розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, що затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 452.
   
   Зокрема, Порядком передбачено, що у випадку коли платник вважає, що орган доходів і зборів неправильно визначив суму недоїмки або прийняв рішення про накладення штрафу та нарахування пені, яке суперечить законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхування або виходить за межі його компетенції, встановленої законодавством, він має право оскаржити таке рішення у відповідному головному управлінні Міндоходів в Автономній Республіці Крим, області, містах Києві та Севастополі.
   
   Таким чином, первинні скарги на рішення податкових інспекцій Тернопільської
   області подають безпосередньо до Головного управління Міндоходів у Тернопільській області. Це слід зробити протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання скаржником вимоги або рішення територіальних органів доходів і зборів про нарахування пені та накладення штрафу.
   
   Скарга має бути викладена у письмовій формі та надіслана до органу доходів і зборів поштою чи передана особисто або через представника.
   
   Про подання скарги скаржник зобов'язаний одночасно повідомити і територіальний орган доходів і зборів, вимога або рішення якого оскаржується.
   
   Процедура оскарження вимог або рішення про накладення штрафу та нарахування пені дворівнева. Тож якщо головні управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі надсилають скаржнику рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий скаржник має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до Міністерства доходів і зборів України.
   
   Строки, встановлені для подання первинної та повторної скарг, не вважаються пропущеними, якщо до їх закінчення скарги та інші документи до них передано на пошту.
   
   Дія цього Порядку не поширюється на випадки, коли вимоги і рішення про нарахування пені та накладення штрафу, винесені за результатами перевірок, проведених на підставі судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора.
   
   Якщо ж заявник подав позов до суду на вимоги або рішення органів доходів і зборів про нарахування пені і накладення штрафу, то він уже не зможе оскаржити їх згідно з процедурою, установленою вищезгаданим Порядком.
   
По материалам Головне управління Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Dominion
24.10.13 10:28

Вроде, в текущем законодательстве, если через почту - то день получения адресатом считается днём подачи?

Ответить
  • Юрист
24.10.13 11:17

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідним органом державної податкової служби, а в разі надсилання скарги поштою - дата отримання відділенням поштового зв'язку від платника податків поштового відправлення зі скаргою, яка зазначена відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.

Ответить
  • Юрист
24.10.13 11:18

рішення по ЄСВ тепер оскаржуються по типу податкових повідомлень - рішень.

Ответить
  • ГалинаО
24.10.13 16:38

Юристу: не совсем: обычные пов-риш. можно сразу подавать в суд без процедури адм.обжалования, а по ЕСВ - обязательно адм. обжаловать в налоговую по процедуре. только потом в суд... Так я поняла.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям