Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


24.07.16
8025 6 Печатать

Хто такі приватні виконавці?

   За три місяці після оприлюднення набуде чинності Закон України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", відповідно до якого поряд з державною виконавчою службою примусове виконання судових рішень здійснюватимуть приватні виконавці. Хто зможе стати приватним виконавцем і як вони працюватимуть розкаже prostopravo.
   
   Вимоги до приватного виконавця
   
   Відповідно до Закону приватним виконавцем зможе стати громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освітуне нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років та склав кваліфікаційний іспит.
   
   В той же час приватним виконавцем не може бути особа:
   
   1) яка не відповідає зазначеним вимогам;
   
   2) визнана судом обмеженою у цивільній дієздатності або недієздатною;
   
   3) яка має не зняту або не погашену в установленому законом порядку судимість;
   
   4) яка вчинила корупційне правопорушення або порушення, пов'язане з корупцією, – протягом трьох років з дня вчинення;
   
   5) якій за порушення вимог законодавства анульовано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною чи адвокатською діяльністю або діяльністю арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), яку позбавлено права на здійснення діяльності приватного виконавця, – протягом трьох років з дня прийняття відповідного рішення;
   
   6) звільнена з посади судді, прокурора, працівника правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у зв'язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності, – протягом трьох років з дня звільнення.
   
   Приватний виконавець під час здійснення своєї діяльності не зможе займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), інструкторської та суддівської практики із спорту та роботи в органах Асоціації приватних виконавців України) або підприємницькою діяльністю.
   
   Кваліфікаційний іспит
   
   Особа, яка виявила намір здійснювати діяльність приватного виконавця, до подання заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту зобов'язана пройти навчання і стажування приватного виконавця. Загальний строк навчання і стажування приватного виконавця не може перевищувати трьох місяців.
   
   Від проходження стажування приватного виконавця звільняються особи, які мають стаж роботи державного чи приватного виконавця, адвоката, нотаріуса, арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не менше одного року або помічника приватного виконавця не менше двох років.
   
   Про проходження навчання, стажування приватного виконавця видається свідоцтво, строк дії якого становить один рік.
   
   Особа, яка виявила намір здійснювати діяльність приватного виконавця, після проходження навчання, стажування приватного виконавця подає до Кваліфікаційної комісії заяву про допуск до складення кваліфікаційного іспиту разом із документами, які підтверджують відповідність особи вимогам, встановленим частинами першою та другою статті 18 Закону, а також декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.
   
   
До складу Кваліфікаційної комісії входять дев'ять членів, по чотири з яких призначаються Міністерством юстиції України, у тому числі Міністр або заступник Міністра, та з'їздом приватних виконавців України, один член призначається Радою суддів України. Головою Кваліфікаційної комісії є Міністр юстиції України або заступник Міністра юстиції України. Строк повноважень членів Кваліфікаційної комісії становить два роки.

   
   Кваліфікаційна комісія проводить перевірку достовірності документів та відомостей, поданих особою.
   
   Строк розгляду заяви про допуск до складення кваліфікаційного іспиту не повинен перевищувати 30 днів з дня її надходження.
   
   Кваліфікаційна комісія проводить кваліфікаційний іспит протягом трьох місяців з дня надання допуску особі до складення кваліфікаційного іспиту.
   
   Про дату та місце проведення кваліфікаційного іспиту повідомляються особи, допущені до його складення. Інформація про кваліфікаційний іспит не пізніш як за сім днів до дня його проведення розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України та веб-сайті Асоціації приватних виконавців України. На іспиті мають право бути присутніми представники Асоціації приватних виконавців України, громадських об'єднань та засобів масової інформації.
   
   Кваліфікаційний іспит проводиться шляхом автоматизованого анонімного тестування особи, яка виявила намір здійснювати діяльність приватного виконавця.
   
   Особі, яка успішно склала кваліфікаційний іспит, Міністерство юстиції України на підставі відповідного рішення Кваліфікаційної комісії протягом 10 днів з дня складення кваліфікаційного іспиту видає посвідчення приватного виконавця.
   
   За видачу посвідчення приватного виконавця особа, яка склала кваліфікаційний іспит, вносить плату у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
   
   Посвідчення про право на здійснення діяльності приватного виконавця видається без обмеження строку його дії.
   
   Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, має право скласти його повторно не раніше ніж через шість місяців.
   
   Страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця
   
   Приватний виконавець зобов'язаний до початку здійснення діяльності застрахувати свою цивільно-правову відповідальність перед третіми особами.
   
   
Мінімальний розмір страхової суми за договором страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця має становити 10 відсотків загальної суми стягнення за виконавчими документами, що перебувають на виконанні у приватного виконавця протягом року, але не менше 1 тисячі мінімальних розмірів заробітної плати станом на початок відповідного календарного року.

   
   Приватний виконавець не має права здійснювати виконавчі дії, якщо сума стягнення за виконавчим документом з урахуванням сум за виконавчими документами, що вже перебувають у нього на виконанні, перевищує розмір страхової суми за договором страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця. У такому разі приватний виконавець зобов'язаний укласти договір страхування на належну страхову суму.
   
   Приватний виконавець зобов'язаний укласти договір страхування на новий строк не пізніш як за 10 днів до закінчення дії договору страхування.
   
   Виконавчі округи і територіальні межі діяльності приватного виконавця
   
   Виконавчим округом є територія Автономної Республіки Крим, області, міст Києва чи Севастополя. Приватний виконавець має право приймати до виконання виконавчі документи, місце виконання яких відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» знаходиться у межах Автономної Республіки Крим, області або міста Києва чи Севастополя, у яких розташований його виконавчий округ.
   
   Інформація про приватних виконавців виконавчого округу та реквізити їхніх офісів розміщуються у всіх судах та в органах державної виконавчої служби, розташованих у межах відповідного виконавчого округу.
   
   Приватний виконавець, за умови відсутності незакінчених виконавчих проваджень, має право змінити виконавчий округ. Зміна виконавчого округу відбувається шляхом повідомлення Міністерства юстиції України про новий виконавчий округ та внесення відповідної інформації до Єдиного реєстру приватних виконавців України.
   
   У разі зміни приватним виконавцем виконавчого округу в повідомленні про зміну виконавчого округу обов'язково зазначається інформація про офіс приватного виконавця у новому виконавчому окрузі.
   
   Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
   
   Офіс приватного виконавця
   
   До початку здійснення діяльності приватний виконавець зобов'язаний організувати офіс у межах виконавчого округу.
   
   Офіс приватного виконавця повинен забезпечувати належні умови для здійснення діяльності приватного виконавця, прийому відвідувачів, зберігання, у тому числі у сейфі, документів, печаток, штампів, товарно-матеріальних цінностей та архіву приватного виконавця, збереження професійної таємниці та бути захищеним від несанкціонованого проникнення.
   
   Інформація про офіс приватного виконавця вноситься до Єдиного реєстру приватних виконавців України.
   
   До інформації про офіс приватного виконавця належать:
   
   1) поштова адреса офіса;
   
   2) номер телефону, номер факсу офіса;
   
   3) адреса електронної пошти;
   
   4) номер мобільного телефону приватного виконавця.
   
   У разі здійснення в одному офісі діяльності двох і більше приватних виконавців офіс приватних виконавців повинен забезпечувати можливість здійснення кожним приватним виконавцем своєї діяльності одночасно, окремо та незалежно від інших приватних виконавців, у тому числі забезпечувати окреме зберігання документів, печаток, штампів, товарно-матеріальних цінностей, діловодства та архіву кожного приватного виконавця.
   
   Єдиний реєстр приватних виконавців України
   
   Міністерство юстиції України забезпечує ведення Єдиного реєстру приватних виконавців України.У Єдиному реєстрі приватних виконавців України містяться відомості про:
   
   1) прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) приватного виконавця;
   
   2) дату рішення Кваліфікаційної комісії про надання права на здійснення діяльності приватного виконавця;
   
   3) номер посвідчення;
   
   4) виконавчий округ, на території якого приватний виконавець здійснює діяльність;
   
   5) офіс приватного виконавця;
   
   6) реквізити договору страхування цивільно-правової відповідальності приватного виконавця, строк дії договору, відомості про страховика та страхову суму;
   
   7) зупинення діяльності приватного виконавця;
   
   8) дату та номер рішення про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності та вид дисциплінарного стягнення;
   
   9) дату та номер рішення Дисциплінарної комісії про припинення діяльності;
   
   10) прізвище, ім'я та по батькові помічників приватного виконавця (у разі їх наявності).
   
   У разі зміни відомостей, що згідно з цим Законом підлягають внесенню до Єдиного реєстру приватних виконавців України, приватний виконавець зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня письмово повідомити про це Міністерство юстиції України.
   
   Міністерство юстиції України вносить інформацію до Єдиного реєстру приватних виконавців України не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей, які згідно з цим Законом підлягають внесенню до Єдиного реєстру приватних виконавців України.
   
   Доступ до інформації Єдиного реєстру приватних виконавців України є безоплатним, здійснюється цілодобово і без обмежень на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України із забезпеченням можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування інформації без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів.
   
   Як працюватимуть приватні виконавці
   
   Фізичні або юридичні особи мають право вільного вибору приватного виконавця з числа тих, відомості про яких внесено до Єдиного реєстру приватних виконавців України, з урахуванням місця виконання рішення, визначеного Законом України «Про виконавче провадження».
   
   Приватний виконавець з метою належного виконання своїх обов'язків має право залучати працівників поліції для сприяння у вчиненні ним виконавчих дій.
   
   Особа не має права здійснювати діяльність приватного виконавця після внесення до Єдиного реєстру приватних виконавців України запису про зупинення або припинення права на здійснення діяльності приватного виконавця.
   
   Забороняється здійснення діяльності приватного виконавця без чинного договору страхування цивільно-правової відповідальності.
   
   Матеріали виконавчих проваджень та архів приватного виконавця є власністю держави і перебувають у володінні та користуванні приватного виконавця у зв'язку із здійсненням ним діяльності з виконання рішень.
   
   Приватний виконавець зобов'язаний забезпечити зберігання документів діловодства та архіву протягом усього строку здійснення ним діяльності.
   
   Винагорода приватного виконавця та авансування витрат виконавчого провадження
   
   За вчинення виконавчих дій приватному виконавцю сплачується винагорода.
   
   
Винагорода приватного виконавця складається з основної та додаткової.
   
    Основна винагорода приватного виконавця залежно від виконавчих дій, що підлягають вчиненню у виконавчому провадженні, встановлюється у вигляді:
   
    1) фіксованої суми – у разі виконання рішення немайнового характеру;
   
    2) відсотка суми, що підлягає стягненню, або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.

   
   Розмір основної винагороди приватного виконавця встановлюється Кабінетом Міністрів України.
   
   Основна винагорода приватного виконавця, що встановлюється у відсотках, стягується з боржника разом із сумою, що підлягає стягненню за виконавчим документом.
   
   Основна винагорода, що встановлюється у вигляді фіксованої суми, стягується після повного виконання рішення.
   
   Приватний виконавець протягом трьох днів з дня відкриття виконавчого провадження здійснює розрахунок основної винагороди, ознайомлює з ним сторони виконавчого провадження, роз'яснює їм порядок сплати та стягнення основної винагороди приватного виконавця.
   
   Угодою між приватним виконавцем та стягувачем може бути передбачено додаткове авансування витрат виконавчого провадження та додаткова винагорода приватного виконавця.
   
   Стягнення з боржника додаткової винагороди приватному виконавцю, а також додаткових витрат, крім визначених Міністерством юстиції України, не допускається.
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Любовь
24.07.16 08:02

Еще одна фирма по выбиванию долгов, коллекторы есть, исполнительная служба есть , а зачем так много создавать клонов?

Ответить
  • Пролетарий
25.07.16 09:45

Затем, что грядет массовая задолженность населения по коммуналке. Долги будут сравнительно мелкие, но должников будет много.

Ответить
  • Бомба
25.07.16 16:22

Узаконенный рэкет.

Ответить
  • Яна
27.07.16 15:24

Юрочка посадить за грати !!!

Ответить
  • сталин
04.09.16 21:22

Этих ставлеников алигархов начнут похищать...... валить ...отправлять за грати.......Сообщество должников это 95% народа......

Ответить
  • Alex
13.10.16 13:28

Треба виходити на Майдан!

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям