Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.08.16
2221 0 Печатать

Щодо можливості зарахування у поточній декларації з ПДВ суми від’ємного значення до бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов’язань з податку на прибуток приватних підприємств, які виникнуть у платника протягом майбутніх податкових періодів

   Щодо можливості зарахування у поточній декларації з ПДВ суми від’ємного значення до бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов’язань з податку на прибуток приватних підприємств, які виникнуть у платника протягом майбутніх податкових періодів.
   
   Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - Кодекс) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
   
   Пунктом 200.4 статті 200 Кодексу визначено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу, така сума:
   
   а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
   
   б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
   
   в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
   
   Тобто, Кодексом чітко визначено, що зарахування від’ємного значення до бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов’язань платника податків здійснюється виключно по податках, зборах, платежах, які повністю належать до доходів Державного бюджету.
   
   У відповідності до вимог ст.29 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 року № 2456-VI (із змінами та доповненнями), до доходів загального фонду Державного бюджету України належать, зокрема, 90 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі та податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності).
   
   При цьому, 10 відсотків податку на прибуток зазначених підприємств перераховується до місцевих бюджетів (ст.64 Бюджетного кодексу України).
   
   Таким чином, оскільки податок на прибуток є доходом Державного бюджету частково, зарахування від’ємного значення до бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов’язань з податку на прибуток чинним законодавством не передбачено.
   
   Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
По материалам ГУ ДФС у Сумській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям