Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.01.14
3883 47 Печатать

Порядок зачисления суммы ежемесячных авансовых взносов в декларации за 2013 год

Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу газети «Інтерактивна бухгалтерія».

 

Порядок зарахування суми щомісячних авансових внесків у декларації за 2013 рік

Загальний порядок зарахування

Власне, як такого, порядку зарахування щомісячних авансових внесків у сплату податку на прибуток у ПКУ не описано. Наприклад, для дивідендних авансових внесків у пп. 153.3.3 ПКУ чітко сказано: «…підприємство зменшує суму нарахованого податку звітного періоду на суму авансового внеску, попередньо сплаченого протягом такого звітного періоду у зв’язку з нарахуванням дивідендів».

Для щомісячних авансів схожої норми немає. В абз. 11 п. 57.1 ПКУ мовиться лише, що розрахована в податковій декларації сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань. Тобто сумою, яку потрібно обов’язково сплатити до бюджету.

Про те, що сума щомісячних авансів зменшить нараховану суму податку на прибуток (який платник відображає в податковій декларації), ми дізнаємося лише з ряд. 13.7 додатка ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Мінфіну від 28.09.2011 р. № 1213 (далі Декларація № 1213), та Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872 (далі Декларація № 872), а також Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку в 2013 році, затвердженої наказом ДПСУ від 21.12.2012 р. № 1171 (далі Узагальнююча консультація № 1171). Додатки ЗП в Декларації № 1213та Декларації № 872, відповідно, однакові. Однак, зважаючи на те, що Міндоходів наполегливо рекомендує подавати декларацію за 2013 рік за новою формою, у статті надалі посилатимемося на Декларацію № 872.

Якщо дослівно, то в рядку 13.7 додатка ЗП Декларації зазначено: «Сума нарахованого авансового внеску з податку на прибуток відповідно до пункту 57.1 статті 57 глави 4 розділу II та абзацу другого пункту 2 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України».

І наче все логічно, «авансовий», тобто сплачений наперед. Тож «…уранці — гроші, увечері — стільці…». Стільцями в нашому випадку є зменшення нарахованого прибутку за результатами Декларації на суму щомісячних авансів. Тобто, вирахувавши податок на прибуток (ряд. 11 + ряд. 12Декларації) та зменшивши його на податок на прибуток, сплачений за кордоном, дивідендні авансові внески, платник податку може зменшити його на суму раніше нарахованих (а, відповідно, і сплачених) авансів. Питання лише в тім, за який період брати сплачені щомісячні аванси?

Позиція контролерів

Вона відома ще з дати оприлюднення Узагальнюючої консультації № 1171: «Податкове зобов’язання з податку на прибуток, визначене платником у податковій декларації за 2013 рік, зменшується на суму авансових внесків за період січень – грудень 2013 року». Тобто виходять із нарахованої (сплаченої) суми авансових внесків у звітному періоді — у 2013 році. Про це ми писали в матеріалі «Як сплачувати авансові внески: довгоочікувана консультація від ДПСУ. Частина 2. Щомісячні авансові внески з березня 2013 року».

Отже, авансові внески, сплачені за січень–лютий 2014 року, не зменшують податку за 2013 рік, хоча саме вони завершують дванадцятимісячний період (який розпочинається з березня поточного року й триватиме до лютого наступного звітного року включно — абз. 12 п. 57.1 ПКУ).

Наша думка

Беручи до уваги те, що окремої процедури зарахування авансових внесків немає, на наш погляд,авансові внески — це лише переплата з податку на прибуток. Звісно, авансові внески сплачуються на окремий рахунок класифікатора доходів бюджету (для більшості підприємств це код 11024000 «Авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств»), але такий код є складовою розділу «11020000 Податок на прибуток підприємств».

Непрямим доказом нашої позиції є назва самого ряд. 13.7 додатка ЗП до Декларації. Вона не містить жодних обмежень, а дозволяє зменшувати податок на прибуток на суму нарахованого авансового внеску відповідно до п. 57.1 й абз. 2 п. 2 підрозділу 4 р. XX ПКУ.

Для підприємств, у яких базовим звітним податковим періодом є рік (такі подаватимуть декларацію в 60-денний строк після закінчення звітного року), узагалі ніяких проблем із такою позицією не повин­но бути. Адже аванс за лютий 2014 року потрібно сплатити не пізніше 28.02.2014 р., а граничний строк подання Декларації за 2013 рік — 03.03.2014 р. Тож дванадцятимісячний період нарахування та сплати авансових внесків цілком вписується в таку картину.

Складніше тим, у кого базовим звітним податковим періодом є квартал. Для них граничний строк подання декларації — 10.02.2014 р., а авансовий внесок за лютий 2014 року потрібно сплатити пізніше.

Розуміємо, що більшість підприємств користується рекомендаціями контролерів лише тому, що немає змоги чи бажання доводити свою правоту в суді. Але знайдуться й ті, для кого це буде принципово.

Що робити тим, хто сплачував дивідендні аванси

Відмінності між тлумаченням норм

До 04.08.2013 р. у ПКУ не було прямих норм, за якими б дивідендні та щомісячні аванси пересікалися. З прийняттям Закону України від 04.07.2013 р. № 403-VII у п. 57.1 ПКУ з’явилися нові абзаци, котрі дозволяють зменшувати щомісячні аванси «…на суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів…». А якщо сума цих дивідендних авансів перевищує суму щомісячних авансів, то сума перевищення зараховується в зменшення щомісячних авансових внесків до повного її погашення.

Знову ж таки, здається, що це чітка норма, яка не містить якихось інших варіантів, аніж зарахування дивідендних авансів в оплату щомісячних. Однак Міндоходів так не вважає (лист від 12.09.2013 р. № 17802/7/99-99-19-03-02-17). На їх думку, навіть якщо дивідендні аванси сплачені, платник має й надалі сплачувати узгоджену суму щомісячних авансів, а дивідендний аванс зараховувати в зменшення щомісячних лише за підсумками декларації за 2013 рік. Тобто, розраховуючи базу для обчислення авансових внесків на 2014 рік (березень 2014 р. – лютий 2015 р.), за підходом Міндоходів, виходять з «1/12 нарахованої до сплати суми податку за 2013рік, зменшеної на суми сплачених у такому році авансових внесків під час виплати дивідендів, а також не врахованих у зменшення податку сум авансових внесків під час виплати дивідендів за попередній рік». Аналогічна позиція висловлена і в підкатегорії 102.15 «ЗІР». Але ж у новій Декларації № 872 прописана зовсім інша формула для розрахунку щомісячних авансових внесків… У рядку 23 Декларації № 872, призначеному для розрахунку щомісячних авансів, не йдеться про віднімання дивідендних авансів, що зменшують податок на прибуток у цьому періоді. Щоправда, не сказано й про додавання сплачених дивідендних авансів у звітному періоді. Тож аргументація, приведена в листі № 17802/7/99-99-19-03-02-17, не витримує критики — самі ж собі суперечать…

Однак ми з таким баченням Міндоходів зарахування дивідендних авансів не згодні. Детальніше свою позицію ми висловлювали в матеріалі «Зарахування дивідендних авансових внесків у рахунок щомісячних: податківці проти».

Як відобразити зарахування в Декларації

Якщо притримуватися нашої позиції в баченні абз.абз. 5 та 6 п. 57.1 ПКУ (тобто зарахування сплачених дивідендних авансів у сплату щомісячних авансів у особовій картці платника), то для того щоб не «задвоїти» ці показники в Декларації (не зменшити оподатковуваний прибуток двічі), потрібно від суми щомісячних авансів у ряд. 13.7 Додатку ЗП Декларації відняти сплачені дивідендні аванси, які були зараховані як щомісячні. У разі якщо результат залишається позитивним — його прописують у ряд. 13.7, якщо щомісячні авансові внески не сплачували через те, що дивідендні повністю їх перекрили, тоді й відображати в ряд. 13.7 не буде чого.

 

Зверніть увагу!

Згадане вище відображення авансових платежів буде справедливим, лише якщо в особовій картці відбувалося зарахування сплати щомісячних авансів сплаченими дивідендними авансами. Інакше платник податку «своїми руками» завищить суму податку на прибуток за результатами 2013 року.

Що робити з авансовими внесками, якщо за результатами 2013 року — збиток

У разі якщо платник податку на прибуток у 2013 році сплачував авансові внески, але за результатами річної декларації отримав збиток, зменшувати фактично нічого, оскільки прибутку немає. Що в такому випадку робити — не може відповісти й Міндоходів. Принаймні в чинній підкатегорії 102.30.02 «ЗІР» на подібне запитання можна побачити лише таку відповідь: «Вибачте, на дане запитання відповідь в Базі знань відсутня». Аналогічне запитання може виникнути, якщо сума авансових внесків виявиться більшою за податок на прибуток за 2013 рік.

Для дивідендних авансів подібна ситуація передбачена: в Додатку ЗП до Декларації є окремий ряд. 13.5.2 «сума, що відноситься на зменшення нарахованої суми податку в наступних звітних (податкових) періодах (рядок 13.5 – рядок 13.5.1, переноситься до рядка 13.4 додатка ЗП до рядка 13 Податкової декларації за наступний звітний (податковий) період)».

Вважаємо, що в даному випадку потрібно діяти чітко за формулами з Додатка ЗП. Тобто в ряд. 13.7відобразити всю суму нарахованих авансів за січень–грудень 2013 року та перенести її до ряд. 13Декларації. Про подібну ситуацію з авансовими внесками першого кварталу ми розповідали в матеріалі «Чи можна авансові внески І кварталу зарахувати в зменшення податку на прибуток за півріччя».

Також можна скористатися п. 46.4 ПКУ і додати пояснення, що ряд. 13 було заповнено з урахуванням усіх авансових внесків, нарахованих у січні–грудні 2013 року. Адже окремого рядка, який би попередив контролерів на майбутнє, що підприємство має переплату з авансових внесків (а відповідно й переплату з податку на прибуток), Декларація не містить. Можливо, системам (програмам) складання електронної звітності це не «сподобається» і вони сигналізуватимуть про помилку в Декларації. Але ця «помилка» не повинна перешкодити відправці пакету звітності.

В особовому ж рахунку платника податків «висітиме» переплата незалежно від варіантів заповнення Декларації. Вважаємо, що підприємство може скористатися цією переплатою на власний розсуд (повернути на банківський рахунок чи врахувати її в оплату інших податків) (п. 87.1 ПКУ). Щоправда, для зарахування такої переплати міндоходівці, як правило, бажають бачити заяву.

Георгій КЛЯШТОРНИЙ,

бухгалтер-експерт газети «Інтерактивна бухгалтерія»

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Александра
28.01.14 22:53

Все хорошо в статье автора, но я бы советовала тем, у кого авансовые взносы за январь-декабрь 2013 года оказались больше общей суммы налога НЕ РИСКОВАТЬ. Опасность составляют два слова из НК: 1. То, что сумма авансовых взносов является СОГЛАСОВАННЫМ налоговым обязательством; 2. То, что на сумму авансовых взносов налог на прибыль УМЕНЬШАЕТ. Переплаты в карточке не будет, так как авансовые...начислены...и уплачены. Именно поэтому лучше пойти по безопасному пути, указав в строчке 13 Декларации размер авансовых в пределах суммы налога. Ну, а если "утрясется" вопрос, то потом лучше подать уточненку.

Ответить
  • н
29.01.14 07:45

мне инспектор сказал указать в строке 13 Декларации размер авансовых в пределах суммы налога., а переплата будет перекрываться в течении 2014 . Я и не знаю что делать как показать .Если все правильно показать то у меня получается строка 16 со Знаком "-" она сказала, что так нельзя только аванс показать в размере налога.

Ответить
  • Ольга
29.01.14 07:51

Заполнила декларацию по прибыли №1213, новой пока нет, авансы у меня больше, чем начисленный налог за 2013год. МеДок пишет помилку "якщо 13 рядок заполнен, маэ додаватись додаток ЗП" Додаток ЗП при этом заполнен. НО указывать в додатке ЗП авансы в пределах налога, это не правильно изначально! При этом мы еще платим январь и февраль 2014г. Про эти платежи вообще потом забыть? Они тоже согласованы. Может дождаться новой декларации и там что-то утрясут? Не знаю. Кто как думает? Будем терять свои авансы?

Ответить
  • Бу-бух
29.01.14 08:05

Ольга, уже есть утвержденная новая декларация по прибыли http://buhgalter911.com/Res/Blanks/GNI/prib911.aspx. Налоговая рекомендует уже 1 квартал сдавать по ней. Если сдали по старой, то можете пересдать и авансы не потеряете.

Ответить
  • Вопрос к Александре
29.01.14 08:51

Так все таки можем ли мы уменьшить налоговое обязательство за 2013 год на сумму анансовых взносов за январь-февраль 2014?

Ответить
  • Вопрос к Александре
29.01.14 08:52

анансовых-авансовых

Ответить
  • Наталья
29.01.14 08:55

Скажите а расчитывают авансовые взносы,только те у кого прибыль больше 10млн.грн в год?у нас прибыль маленькая очень мне в прошлом году испектор сказала не расчитывать авансовые,а в этом оду как быть?

Ответить
  • Ольга
29.01.14 09:21

В Медке пока новой декларации нет. На бумаге в налоговой не примут. Просмотрела новую декларацию, и не вижу каким образом не потерять авансы, переплаченные в 2013 году? Пожалуйста, если кто может, объясните построчно.Стр.07- обект налогообложения. Стр.11- налог, пишем с учетом ставки. стр 13- наш аванс (который больше стр.11), Стр.14= 11-13=цифра с минусом , стр 23- не считаю, т.к. менее 10 млн. И что, так это пойдет с минусом в стр.14?

Ответить
  • Света
29.01.14 09:25

У нас новое предпр. зарег. в конце года. Ключи получаем. Вчера понесла в Ворошиловскую в Донецке деку всю с прочерками на бумаге на новом бланке-не приняли. Сказали, что у них в программе ещё нет изменений-несите на старом. Я спросила-если поменяется программа , вы потом позвоните и попросите на новом бланке-ответили "всё может быть".Мороз -18, снег, транспорт ходит плохо. Люблю эту страну!!!

Ответить
  • Людмила
29.01.14 09:56

Подскажите, где в новой Деке отражается ставка налога (стр,10 вроде не подходит!

Ответить
  • Михаил
29.01.14 10:08

в 11й слева

Ответить
  • Людмила
29.01.14 10:15

там ссы лка на 10 стр в формуле

Ответить
  • Михаил
29.01.14 10:19

это сноска а не строка

Ответить
  • Zefir
29.01.14 11:39

В подтверждение слов Александры об отсутствии переплаты в карточке возьмите акт сверки в налоговой: на авансовые взносы дадут отдельный акт и сальдо там не будет, Если мы "храним" свои авансы на 64 и закроем их начислениями по году, у НИХ все давно списано. Декларацию мы сдаем на дату баланса, и то, что срок сдачи приходится на текущий год не означает, что операции этого текущего года можно зачесть прошлым. Сам подход фискальный, как , впрочем и все, что приходит с ТОЙ стороны

Ответить
  • Александра
29.01.14 11:53

Тому, кто писал "Вопрос к Александре": Авансовые января-февраля 2014 года относятся именно к 2014 году! Они будут уменьшать налог на прибыль 2014 года. Это же ясно как "божий день". А вот по поводу тех авансовых, которые НЕКОТОРЫМ предприятиям пришлось уплатить за январь-февраль 2013 года (пришлось платить тем, которые за 9-ть месяцев 2012 года имели доход более 10 млн.грн), то они прибавляются к авансовым за март-декабрь 2013 года).

Ответить
  • Александра
29.01.14 11:58

Наталья, ПРИБЫЛЬ не имеет НИКАКОГО значения!!! Имеет значение именно ДОХОД, то есть...первая часть декларации. Именно ТАК определяются предприятия, которые должны начислять авансовые платежи. А уже определяться, а есть ли суммы авансовых платежей надо исходя из суммы НАЛОГА на прибыль. Но повторю, первоначальное действие - определить сумму ДОХОДА, это БАРОМЕТР.

Ответить
  • Александра
29.01.14 12:14

Ставка налога на прибыль отражается в строке 11. Но не справа, а именно в ТЕКСТЕ (слева). Справа в строке 11 указывается уже налог от деятельности, которая обычная (непатентованная). Вот как называется эта строка: "Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню (рядок 07 – рядок 08 – рядок 09 (при позитивному значенні) х___ 10/100)". Цифра "10" в самой декларации указана более маленькая, так как это ССЫЛКА, а вот размер налога ставиться перед нею, там, где указано НИЖНЕЕ ТИРЕ.

Ответить
  • Александра
29.01.14 12:24

Кто-то писал: н 29.01.2014 09:45:55 мне инспектор сказал указать в строке 13 Декларации размер авансовых в пределах суммы налога., а переплата будет перекрываться в течении 2014 . Я и не знаю что делать как показать .Если все правильно показать то у меня получается строка 16 со Знаком "-" она сказала, что так нельзя только аванс показать в размере налога. ************************************ Явно Вы друг друга с инспектором не так поняли. Перекрываться следующим годом могут лишь.....авансовые, начисленные на ДИВИДЕНДЫ. Это...черным по белому написано в Налоговом кодексе. На счет АВАНСОВЫХ на ДИВИДЕНДЫ - это не новость, это уже длится годами. А вот об "обычных" авансовых ТАКОГО в Кодексе не написано...

Ответить
  • солнышко
29.01.14 12:26

У кого были авансовые платежи в 2013 году заполняют додаток ПЗ и строку 13.7 только авансовые платежи 2013года !!!!! и только в пределах своего налога на прибыль за 2013год. Строки 14 с минусом не может быть,должно быть или сумма к уплате ,у кого налог больше чем авансовые платежи или прочерк или 0. Вся наша переплата ждет результатов 2014года или кому повезет ,по письму зачтут в уплату авансовых платежей за 2014 год.

Ответить
  • Михаил
29.01.14 12:29

Авансовые января-февраля 2014 года относятся именно к 2014 году! \\\ єто неверно При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з березня поточного звітного (податкового) року по лютий наступного звітного (податкового) року включно.

Ответить
  • Александра
29.01.14 12:37

Михаил, Для УПЛАТЫ и для ЗАЧЕТА - разные вещи... Если взять за АНАЛОГ ситуацию с уплатой ПАТЕНТОВ, то их можно уплатить чуть ли не за пять лет вперед, но в ЗАЧЕТ всегда шли именно патенты, которые относились к конкретному году...

Ответить
  • БУХ
29.01.14 12:44

Наталья,не прибыль 10 млн а валовые доходы без НДС

Ответить
  • лак
29.01.14 12:49

солнышко-а как это понять в пределах своего налога на прибыль за 2013год

Ответить
  • лак
29.01.14 13:17

если у меня 11сртока податок на прибуток например 20 000,00 в строке 13 ЗП я должна показать 20 000,00 а на самом деле я перечислила аванс по прибыли за 2013 30 000,00 чтобы выйти на 16 строку-0 а не минус я так поняла.( в пределах своего налога на прибыль за 2013год)

Ответить
  • Александра
29.01.14 13:19

Лак, Именно это и имела в виду Солнышко.

Ответить
  • наташа
29.01.14 13:28

Перекрываться следующим годом могут лишь.....авансовые, начисленные на ДИВИДЕНДЫ. Это...черным по белому написано в Налоговом кодексе.А точнее,где в НК?

Ответить
  • Ольга
29.01.14 13:34

Для Бу-бух Что Вы имели в виду- "и авансы не потеряете" при заполнении новой декларации? Поясните, чем она нам поможет при переплате авансов?

Ответить
  • Александра
29.01.14 18:13

Наташа, 153.3.2. Крім випадків, передбачених підпунктом 153.3.5 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку в розмірі ставки, встановленої пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів. <…> 153.3.4. У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ підприємства - емітента корпоративних прав за податком на прибуток такого звітного періоду, сума такого перевищення ПЕРЕНОСИТЬСЯ у зменшення податкових зобов'язань НАСТУПНОГО податкового періоду, а при отриманні від'ємного значення об'єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов'язань МАЙБУТНІХ податкових періодів. *********** Посмотрите Додаток ЗП, проанализируйте, ЧТО содержат строки 13.5.1 и 13.5.2. И обратите внимание на то, что в итоговую 13 строку попадает лишь показатель из строки 13.5.1. Постепенно показатель из строки 13.5.2 "перекочевывает" в строку 13.5.1.....ДО ПОЛНОГО ЗАЧЕТА этой суммы. Это может длиться и несколько лет...

Ответить
  • Светлана
29.01.14 19:02

В течении 2013г авансовые платежи не платили (т.к. доход был меньше 10млн), а вот по итогам 2013г мы выскочили за эти пределы, теперь мы тоже будем авансы платить. Подскажите...так с какого месяца нужно начинать платить, если дека еще не подана.......с марта 2014???

Ответить
  • Александра
29.01.14 19:58

Светлана, С марта 2014 по февраль 2015.

Ответить
  • Ирина
30.01.14 06:34

Подскажите пожалуйста, если по просьбе налоговой в течении года платился налог на прибыль. Эти суммы тоже нужно указывать в приложении ЗП стр.13.7

Ответить
  • Александра
30.01.14 07:11

Ирина, то, что Вы платили "по просьбе" налоговой, это не официально НАЧИСЛЕННЫЕ платежи, то есть это НЕ авансовые взносы. Это обычная ПЕРЕПЛАТА. А обычная переплата никогда не показывается в декларации. Декларация - это документ, который служит для РАСЧЕТА и НАЧИСЛЕНИЯ налога. Поэтому начисляете положенный налог, делаете сверку в налоговой об имеющейся переплате по этому виду налога и только сверившись, доплачиваете положенную сумму.

Ответить
  • задолбал не пробегал
30.01.14 07:36

Мы же в январе и феврале 2013г платили авансовые платежи, исходя из результата декларации за 9-ть месяцев, т.е получается, что учитываем авансовые перечисленные с января по декабрь 2013г, а янв. и февр.2014г учтутся в деке за 14 год.

Ответить
  • Ольга
30.01.14 07:53

Мы бухгалтера вроде здесь не самые глупые люди, но как же это надо было так составлять законы про авансы, что теперь додумывать-как заполнять декларацию. Это чтоб специально ошибаться что-ли? Вариантов ситуации у всех много, но вот переплата авансов -явно не продумана. И советы ставить аванс в рамках налога- это уже явно наши придумки. Это нигде не написано, а так, советы "инспекторов".

Ответить
  • Светлана
30.01.14 09:04

Александра, спасибо Ольга, даже не сомневайтесь, нынешние законы именно так и составляют......что-бы думали и думали и мозги плесенью не покрывались :-)

Ответить
  • Тигра
30.01.14 09:42

Ну не совсем уж и одинаковые (как утверждает автор статьи) стр.13.7 Додатков ПЗ в редакции №1213 (старая декл.) и №872 (новая декл.). стр. 13.7 (старая) "Сумма СПЛАЧЕНОГО авансового внеску...... стр. 13.7 (новая) "Сумма НАРАХОВАНОГО" авансового внеску...... Буду уменьшать обязательства 2013 на сумму начисленных и уплаченных авансов за (март - декабрь 2013 (январь - февраль 2013 не платила)). А авансы января - февраля 2014 учту в уменьшение обязательства 2014. Так спокойнее мне будет!

Ответить
  • гостья
30.01.14 12:03

Авансовые взносы по налогу на прибыль в январе — феврале 2014 года В соответствии с абзацем девятым п.57.1 ст.57 НКУ в случае если плательщик налога, уплачивающий авансовые взносы, по итогам I квартала отчетного (налогового) года не получил прибыль или получил убыток, он имеет право представить налоговую декларацию и финансовую отчетность за I квартал. Такой плательщик налога авансовые взносы во II—IV кварталах отчетного (налогового) года не осуществляет, а налоговые обязательства определяет на основании налоговой декларации по итогам первого полугодия, трех кварталов и за год, представляемой в контролирующий орган в порядке, предусмотренном этим Кодексом. Таким образом, плательщики налога на прибыль, которые во II—IV кварталах 2013 года не уплачивали налог на прибыль по причине представления убыточной декларации по налогу на прибыль за I квартал 2013 года, должны уплатить авансовые взносы в размере 1/12 части суммы налога на прибыль за 2012 год в сроки, соответственно, не позднее 30 января и 28 февраля 2014 года. Подробнее: http://buhforum.com/viewtopic.php?f=15&t=2336&start=420

Ответить
  • Друг+
30.01.14 13:59

Зачем авансовые платежи оплаченные самостоятельно показывать в стр 13 при сдаче декларации начисленые по стр 16 по карточке в налоговой автоматом зачтется,а разность к доплате 13 марта 2014г.

Ответить
  • Друг+
30.01.14 14:06

Для ЛАК в 11 стр. ничего ставить не надо если поставить тогда уменьшается общая сумма прибыли будет недоимка когда сдавали кв. отчеты отражали только стр 15 ранее начисленные ,но не перечисленные на счета казначейства

Ответить
  • Александра
30.01.14 15:05

Только что получили от вышестоящей для размещения в СМИ: Звітувати з податку на прибуток за 2013 рік можна за старими формами Головне управління Міндоходів у м. Києві повідомляє, що наказ Міндоходів України від 30.12.2013 №872 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" 20.01.2014 зареєстровано в Міністерстві юстиції України за №103/24880 та оприлюднено у Офіційному віснику України від 24.01.2014 №6. До запровадження прийняття декларацій з податку на прибуток підприємств в електронному вигляді за новими формами (затвердженими Міндоходів), платники податку (які звітували у 2013 році поквартально) мають можливість подавати декларації за 2013 рік за старими формами (затвердженими Мінфіном). Граничний термін подання – 10 лютого 2014 року. Про дату, з якої буде запроваджено прийняття декларацій з податку на прибуток підприємств за новими формами, буде повідомлено додатково. Водночас, звертаємо увагу, що з метою дотримання вимог п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, розрахунок щомісячного авансового внеску з податку на прибуток, який має сплачуватись починаючи з березня 2014 року по лютий 2015 року включно, буде здійснюватись за старими формами декларацій в автоматичному режимі (після доопрацювання програмного забезпечення) та заноситись до картки особового рахунку платника таким чином: - у декларації з податку на прибуток підприємства (наказ Мiнфiну від 28.09.2011 №1213) (рядок 11 + рядок 12 - рядок 13.1 - рядок 13.2 -13.6 Додатка ЗП до рядка 13)/12; - у декларації з податку на прибуток банку (наказ Мiнфiну від 21.12.2011 №1683) (рядок 11 + рядок 12 - рядок 14.1 - рядок 14.2 Додатка ЗП до рядка 14)/12; - у декларації з податку на доходи (прибуток) страховика (наказ Мiнфiну від 20.06.2012 №759) (рядок 13 – рядок 14.1)/12. Головне управління Міндоходів у м. Києві

Ответить
  • Александра
30.01.14 15:13

Вот увидела ЭТО и на сайте ГУ Миндоходов в г.Киеве: http://kyiv.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/130690.html

Ответить
  • Александра
30.01.14 18:32

Тоже пригодится: Наказ ДПС України від 21.12..2012 №1171 "Узагальнююча податкова консультація щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році" Запитання 11: Коли починається дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків у 2013 році? Відповідь: <...> Податкове зобов’язання з податку на прибуток, визначене платником у податковій декларації за 2013 рік, зменшується на суму авансових внесків за період січень – грудень 2013 року.

Ответить
  • Help
30.01.14 20:34

может кто-то знает номер телефона инспектора ДПИ Шевченк.р-на г.Кииев по приему декларации по прибыли. очень срочно нужно. Есть куча номеров а толку с них

Ответить
  • Помогите, я сейчас мозгами двинусь(((
04.02.14 10:04

Мой налог на прибыль составил 100 тыс - 11 строка Авансов в 2013 заплачено - 150 тыс - 13 строка Что все-таки показывать в 13 и 14 строках? И еще, выходит, что авансы в 2014 мне в любом случае платить не надо, т.к. в 14 строке будет либо минус либо 0?

Ответить
  • одесса
04.02.14 12:46

у меня такая же ситуация что показывать в 13 и 14 строках, как мне сказали аванс показать в пределах начисл.налога на прибыль тогда стр.16 будет 0. я думая,что Вам необходимо платить аванс за январь и февраль 2014

Ответить
  • Наталья
13.02.14 18:56

ТОЖЕ ВОЛНУЕТ ЭТОТ ВОПРОС, ДОЛЖНЫ МИНУС ПОКАЗЫВАТЬ ИЛИ НЕТ??? Помогите, я сейчас мозгами двинусь((( 04.02.2014 12:04:41 Мой налог на прибыль составил 100 тыс - 11 строка Авансов в 2013 заплачено - 150 тыс - 13 строка Что все-таки показывать в 13 и 14 строках? И еще, выходит, что авансы в 2014 мне в любом случае платить не надо, т.к. в 14 строке будет либо минус либо 0?

Ответить
  • Марина
14.03.14 11:16

Декларацию сдала 27.02.2014р.новой формы.Авансовые взносы начислены в сумме 36714.00грн, за 2013 год Проплачено 13500,00,т.к по предприятию был убыток за 1 квартал 2013 года,по году получилась прибыль в сумме 6500,00грн.В карточке на сегодняшний день по авансовым платежам начислено 47698,00 из них 24478,00грн. за январь-февраль 2014 года.Можно ли нам поставить в додаток ЗП гр.13.7 36714(начиленые авансовые взносы)или нужно ставить именно сплаченые взносы т.е.13500.00 таким образом у нас закроются авансовые взносы,которые с нас до сих пор требуют заплатить.Короче хочу спросить в додатке ЗП ряд.13.7 ставить начисленные авансовые взносы или оплаченные?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям