Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.02.14
1407 3 Печатать

Три вопроса - три ответа (разъяснения Минсоцполитики по командировкам)

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Ольга Шара
   
   Спеціалісти міністерства надали свої роз’яснення щодо деяких нюансів, пов’язаних з відрядженнями.
   
   1. Якщо в наказі про направлення у відрядження буде зазначено, що працівник повинен працювати у вихідні дні, то робота в ці дні повинна бути оплачена у розмірі подвійної тарифної ставки (окладу) (ст. 107 КЗпП). Також Мінсоцполітики рекомендує госпрозрахунковим підприємствам у колективному договорі врегулювати питання щодо відряджень.
   
   2. Питання виходу працівника на роботу в день вибуття у відрядження і в день прибуття з відрядження має бути врегульовано Правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.
   
   3. Аванс на відрядження видається до початку поїздки, але не раніше дати видання наказу про відрядження. Незабезпечення грошовими коштами відрядженого працівника є порушенням трудового законодавства, і винні особи відповідно до ст. 265 КЗпП несуть відповідальність. У разі якщо працівник не буде забезпечений авансом на відрядження, то винних у цьому посадових осіб підприємства можуть притягнути до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю - штраф у розмірі від 510 до 1700 грн (ст. 41 КпАП).
   
   Останнє роз’яснення є досить суперечливим. Наприклад, Міндоходів має іншу думку з цього приводу. Зокрема, в листі N 6091/6/99-99-22-02-04-15/169 від 03.07.2013 р. контролери відмічають: бюджетне підприємство перед направленням працівників у відрядження обов'язково має видати їм аванс у межах суми, визначеної на оплату проїзду, найм житлового приміщення і добові витрати. А от для небюджетних підприємств нормативні документи такого обов’язку не встановлюють. Ст. 121 КЗпП передбачено лише обов'язок підприємства відшкодувати понесені працівником у відрядженні витрати. Тобто працівник у відрядженні може нести витрати за рахунок власних коштів, а після повернення з відрядження підприємство має відшкодувати відповідні витрати.
   
   Небюджетні підприємства можуть закріпити обов'язок видавати аванс у власному положенні про відрядження або наказами про відрядження.
   
   ----------------------
   
   Лист Міністерства соціальної політики України N 998/13/155-13 від 07.11.2013 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
   
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ната
03.02.14 07:58

письмо -это не закон. Что на основании письма модно штрафовать.

Ответить
  • Melamory Blim
03.02.14 08:52

так штрафуют же...

Ответить
  • Инна
04.02.14 11:12

Останнє роз’яснення є досить суперечливим. Наприклад, Міндоходів має іншу думку з цього приводу. Зокрема, в листі N 6091/6/99-99-22-02-04-15/169 від 03.07.2013 р. контролери відмічають: бюджетне підприємство перед направленням працівників у відрядження обов'язково має видати їм аванс у межах суми, визначеної на оплату проїзду, найм житлового приміщення і добові витрати. А от для небюджетних підприємств нормативні документи такого обов’язку не встановлюють. Ст. 121 КЗпП передбачено лише обов'язок підприємства відшкодувати понесені працівником у відрядженні витрати. Тобто працівник у відрядженні може нести витрати за рахунок власних коштів, а після повернення з відрядження підприємство має відшкодувати відповідні витрати. =========================== Как раз Миндоходов здесь дало противоречивое разъяснение, а Минсоцполитики разъясняет правильно. Ст. 121 КЗОТ Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством. "работникам, которые НАПРАВЛЯЮТСЯ в командировку". Значит, все это выплачивается авансом.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям