Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.03.14
1717 12 Печатать

Исправление ошибок в налоговых накладных, которые не зарегистрированы в едином реестре налоговых накладных

   Самостійне виправлення помилки за податковими накладними, які включені до складу податкового кредиту, але не зареєстровані у ЄРПН, проводиться шляхом коригування реєстру виданих та отриманих податкових накладних методом "сторно", за необхідності - подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за відповідний період на підставі ст. 50 та п. 201.6 ст. 201 Податкового кодексу України.
   
   Методичні рекомендації щодо комплексного відпрацювання платників ПДВ, які формують податковий кредит за податковими накладними, не зареєстрованими у єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 №724.
   
   Щомісячно на 3-й робочий день після граничного терміну подання звітності платникам, які не подали за звітний місяць реєстри податкових накладних, або які мають, встановлені Системою співставлення, розбіжності між даними реєстру податкових накладних та єдиним реєстром податкових накладних, територіальним органом Міндоходів, направляється інформаційне повідомлення в електронній формі.
   
   Платник податку протягом 10 днів після отримання повідомлення про наявність у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних розбіжностей з даними контрагентів має право уточнити податкові зобов'язання без застосування штрафних санкцій (п. 201.6 ст. 201 Податкового кодексу України).
   
   Крім того, платник податків при самостійному виправленні помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації.
   
   При цьому, розмір штрафу складає 3% (у разі подання уточнюючого розрахунку як самостійного документу) або 5% (у разі відображення суми недоплати у складі декларації наступного періоду) суми недоплати (ст.50 Податкового кодексу України).
По материалам ГУ Міндоходів у Донецькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • TRM
12.03.14 08:54

Мінфіну Терміново потрібно розробити нові правила гри Держави і бізнесу в сфері оподаткування з залученням всіх бухгалтерів України На сайті Мінфіну відкрити окрему вкладку =Нова система оподаткування=

Ответить
  • любовь
12.03.14 10:16

СКАЖІТЬ БУДЬЛАСКА! НАВІЩО НАМ РЕЄСТРУВАТИ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ З ПРОДАЖЕМ ТОВАРІВ ІМПОРТНОГО ВИРОБНИЦТВА, ЯКЩО 1) ФОП ІЇХ ПРОДАЄ -НЕ ПЛАТНИК ПДВ- ОТЖЕ НЕ РЕЄСТРУЄ В ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ 2) ЮР/ОСОБА- ПРОДАЄ АЛЕ ДЛЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ -ОТЖЕ КІНЦЕВИЙ СПОЖИВАЧ ЯКАСЬ ЗАКРУЧЕНА СПІРАЛЬ В ЦИХ ОПЕРАЦІЯХ!!! СПАСИБІ

Ответить
  • Муля
12.03.14 10:50

Для Люби. Так вони співставляють базу "Митниці" і бачут є контробанда чи ні, кількість найменування і вартість.

Ответить
  • TRM
12.03.14 11:03

Для Муля 12.03.2014 12:50:06 Коментар любовь 12.03.2014 12:16:23 А Ви можете теоретично і практично це співставлення зробити Підскажіть на прикладі, як це зробити можливо хтось з працівників Бувшого Мінздоху прокоментує, для чого ім все це потрібно було Можливо свій коментар про співставлення даних надасть ГУ Мінздоху в Донецькій на прикладі Дякую

Ответить
  • бух
12.03.14 11:59

ни кто ни чего не сопоставляет, если они суммы НДС по ГТД с базой таможни сопоставить не могут-у нас запитом данные требуют...то что говорить о товарных остатках и изменяющихся кодах в ГТД, кто отследит?-часть партии в остатках-один код, а новая партия-другой, а разводить номенклатуру-не хватало-код по товару изменяется несколько раз в год

Ответить
  • Ника
12.03.14 14:50

Вот не понятно. почему мы все молчим.. и не требуем отмены этой регистрации?. Уже даже всех осуждённых отпустили. А, НН как регились. так и регятся.

Ответить
  • Марта
12.03.14 15:52

Нике. А й справді , якби зробити так , щоб почули і нас ? Майдан не допоможе.

Ответить
  • Не регистрируйте
12.03.14 16:30

Для Любы. Ну и не регистрируйте НН, если покупатель не платгник ПДВ - прямая норма ПКУ!

Ответить
  • акцизник
12.03.14 17:17

Практичне питання: якщо ПДВ до 10тис., товар не підакцизний і в ПН не вказаний код УКТ ВЕД, чи повинна я, покупець, перевіряти реєстрацію ПН? товар імпортний чи ні, як перевірити і чи повинна я це робити?

Ответить
  • ПН і ЄРПН
12.03.14 17:49

Не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою (п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29 грудня 2010 р. N 1246)

Ответить
  • НН и ЕРНН
13.03.14 16:14

Для "акцизник". Если НН составлена в бумажном виде и сумма НДС в ней меньше 10тис., там нет подакцизных и импортных товаров то она не подлежит регистрации в ЕРНН. По поводу проверять или не проверять регистрацию то это уже Ваше право, а не обязательное условие. По поводу как проверить импортный товар или нет, могу только посоветовать ознакомиться со следующим разьяснением с сайт Миндоходов (www.minrd.gov.ua): "на всіх етапах реалізації товару до кінцевого споживача у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування, покупець має можливість ознайомитися з найменуванням та місцезнаходженням виробника (виконавця, продавця) , которое размещено в рубрике "Информационно-справочный ресурс", подкатегория 101.19, вопрос звучит так: "Яким чином покупець може пересвідчитись, що товар не був ввезений (імпортований) на митну територію України, якщо постачальник у податковій накладній не зазначив код товару згідно з УКТ ЗЕД?")

Ответить
  • акцизник
13.03.14 19:17

НН и ЕРНН, спасибо за ссылку. Меня интересует в большей степени практическое применение. Установлена ли ответственность и для кого, если недобросовестный поставщик, избегая регистрации в ЕРНН не указывает код товара в налоговой накладной? Согласитесь, бухгалтеру нереально постоянно мониторить всю номенклатуру, особенно если товар приобретается на общепроизводственные нужды, а не для перепродажи. А что касается проверки регистрации, в целях предосторожности мы проверяем все накладные, подлежащие регистрации, т.к. при проверке незарегистрированные все равно выбывают со всеми вытекающими, а так есть еще 2 месяца для спасения налогового кредита.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям