Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.03.14
1124 3 Печатать

Налоговый кредит на основании электронной налоговой накладной

   Сьогодні найбільшою популярністю користується функція обміну податковими накладними через систему електронного документообігу.
   
   Як відомо, платники податку на додану вартість мають можливість виписувати податкову накладну в електронній формі за умови оформлення, відповідно до законодавства, електронного цифрового підпису уповноваженої особи та реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної в паперовому вигляді не є обов'язковим.
   
   Нагадаємо, що податкова накладна, складена в електронній формі, підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від розміру ПДВ та номенклатури товару (пункт 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.14 №10).
   
   Після отримання від Міндоходів квитанції про підтвердження реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних продавець може відправити її в електронному вигляді покупцю. Програмне забезпечення (наприклад, MEDoc) має функцію, що дозволяє направити податкову накладну одночасно і в ЄРПН, і покупцю (контрагенту).
   
   Контрагент, який отримав таку податкову накладну, може прийняти її або ж відхилити. У випадку «відхилення податкової накладної» продавцю виписаної податкової накладної приходить електронне повідомлення – «вiдхилено», якщо ж покупець не заперечує проти електронної податкової накладної, то продавцю приходить повідомлення – «Прийнято».
   
   Повідомлення «вiдхилено» слід розцінювати як вимогу оформити податкову накладну в паперовому вигляді.
   
   З метою правильності ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних в програмному забезпеченні продавець повинен щоденно слідкувати за своєчасним отриманням підтвердження про прийняття відправленої податкової накладної, а покупець - за своєчасним отриманням податкової накладної від продавця та надання продавцю підтвердження або відхилення щодо отриманої податкової накладної.
   
   Покупець має можливість перевірити реєстрацію отриманої податкової накладної в ЄРПН, для цього можна скористатися функцією «Отримати дату реєстрації податкової накладної» комп’ютерної програми, за допомогою якої відправляється податкова звітність.
   
   Перевагами електронної податкової накладної є:
   
   - економія часу на її оформлення, реєстрацію в ЄРПН та миттєва передача контрагенту;
   
   - економія матеріальних та трудових ресурсів;
   
   - відсутність помилок та розбіжностей між виписаною податковою накладною та зареєстрованою в ЄРПН і переданою контрагенту.
По материалам ГУ Міндоходів у Львівській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ***
24.03.14 09:02

Спасибо.

Ответить
  • ***
24.03.14 11:24

А еще, в момент проверки ГНИ требуют наличие бумажной копии НН, выписки с реестра о ее регистрации и соответствии фамилии подписанта НН с фамилией того, кто отправил ее на регистрацию в единый реест.

Ответить
  • гость
25.03.14 13:44

Про проверку это точно, так что если у вас нет оригинала нн то электронный вариант можете "повесить на елку", кредит снимут 100%.

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям