Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.03.14
1094 2 Печатать

Отчетность о контролируемых операции подается в Министерство доходов и сборов Украины

   Якщо протягом 2013 року платник брав участь у господарських операціях, які є контрольованими відповідно до положень статті 39 Податкового кодексу України, він повинен до 1 травня 2014 року подати Звіт про контрольовані операції за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 11.11.2013р. № 669. Нагадуємо, що до контрольованих належать господарські операції з резидентами та нерезидентами, при умові, що обсяг операцій з одним контрагентом складає не менше 50 млн.грн. за рік. При обчисленні 50-мільйонного обсягу контрольованих операцій потрібно перевіряти операції з продажу та придбання товарів (робіт, послуг) та враховувати операції за договорами доручення, кредитами та позиками. Особливістю Звіту є те, що він подається виключно в електронній формі засобами електронного зв’язку безпосередньо Міністерству доходів і зборів, формується у розрізі контрагентів, країн, операцій та пов’язаності осіб. Крім того, у Звіті за 2013 рік потрібно визначити контрольовані операції, здійснені в період із 1 вересня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно.
   
   При заповненні розділу "Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях" додатка до Звіту та коду для заповнення назви країни, в якій зареєстрована особа, слід керуватися Класифікацією країн світу, затвердженою наказом Державної служби статистики України від 30.12.2013р. № 426. Коди найменування операцій та їх сторін, предметів операцій та пов’язаних осіб визначаються згідно із додатками до Порядку складання Звіту про контрольовані операції. Коди країн зазначаються відповідно до Класифікації країн світу, затвердженої наказом Державної служби статистики України від 05 вересня 2012 року № 373.
   
   Якщо звіт містить великий об'єм інформації, у додатку до нього (код документа F/J 0147101), передбачено поле "номер порції" та обмежено максимальну кількість рядків цього додатка до 20 000 записів. У разі якщо кількість рядків цього додатка не перевищує 20 000 записів, такий додаток буде складатися з однієї порції та її номер буде, наприклад, N 9/0 (9 - порядковий номер запису, зазначений у графі 1 таблиці "Загальні відомості про контрольовані операції", 0 (обов'язкове значення номеру порції) - вказує, що порція тільки одна та записів у додатку не більше 20000). Якщо кількість рядків перевищує 20000, формується декілька порцій даних додатка (кількість є кратною 20000).
   
   Нагадуємо, що законодавство передбачає окрему фінансову відповідальність за порушення термінів та порядку звітування, а саме: за неподання або подання Звіту з запізненням передбачено штраф у розмірі 5% загальної суми контрольованих операцій. В разі відображення у звітності неповної інформації такий штраф буде застосовано й до суми операції, не зазначеної у звіті.
По материалам ГУ Міндоходів у Вінницькій області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Марта
31.03.14 12:18

Що воно таке?? Хто знає вже?

Ответить
  • Елена
31.03.14 17:03

..."Якщо кількість рядків перевищує 20 000, формується декілька порцій даних додатка (кількість є кратною 20000)" - !!!! к 30 апреля успеем?

Ответить
Комментирование новости отключено
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям