Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.08.24
1179 3

Виключення та зняття з військового обліку. Білий квиток

Цю статтю хотілося б присвятити окремій темі тих, кого раніше було знято або виключено з військового обліку. Що їм робити, оновлювати свої дані чи ні, ставати на облік знову, проходити ЛКК або ж вони нікому нічого не винні. У цій темі бачу серйозну законодавчу прогалину і хочу викласти своє бачення цього питання.

 

Виключення з військового обліку України та "білий квиток"

 

Обговоримо таку підставу для виключення з військового обліку як непридатність до військової служби за станом здоров'я.

Вона найбільш поширена. І в народі її називають "білий квиток".

Для початку потрібно переконатися, що Ваш "білий квиток" справді білий.

Бо дуже часто це не так.

І переконатися в цьому можна, побачивши Ваш запис про виключення з військового обліку у військово-обліковому документі та ще Ваш висновок ЛКК. 

Проблема в тому, що цей самий висновок ЛКК далеко не у кожного зберігся. 

Що робити, якщо документи не збереглися, обговоримо пізніше. Але поки що припустимо, що вони у Вас є.

Стверджувати, що Вас виключено з військового обліку і Ви нікому нічого не винні, не повинні оновлювати жодних даних і Вам можна на законних підставах відмовлятися від будь-яких повісток до ТЦК і будь-яких повторних ЛКК, можна тільки в одному єдиному випадку - якщо у висновку ЛКК та у Вашому військово-обліковому документі написана фраза: "Непридатний до військової служби".

І все.

І якщо в цій фразі немає слів "Непридатний до військової служби в мирний час, придатний у воєнний час", немає слів "Придатний до небудівельної", немає слів "Частково непридатний".

Тобто якщо просто написано "Непридатний до військової служби" і все. Без жодних додаткових фраз і слів.

Тільки в цьому випадку можна стверджувати, що Ви нічого нікому не винні.

Саме в такому випадку максимум, що Ви можете зробити, - це прийти до військкомату і вимагати, щоб Вам у Ваш військово-обліковий документ вклеїли він-код.

І обов'язково перед таким візитом потрібно зробити собі нотаріальні копії Вашого військово-облікового документа. На випадок, якщо у Вас його відберуть і більше не повернуть. Щоб щось залишалося на руках для суду.

При цьому, за жодних обставин не погоджуватися ні на які медкомісії. Бо якщо нова медкомісія визнає Вас придатним або придатним з якимось переліком діагнозів, що так і буде, будьте певні, то Ви втратите свій статус повністю непридатного до військової служби і станете військовозобов'язаним знову.

А ось якщо у Вас у висновку ЛКК написано "Непридатний до військової служби в мирний час, придатний у воєнний час", немає слів "Придатний до небудівельної", немає слів "Частково непридатний", то на жаль, можу Вас засмутити. Але Ви зобов'язані всім. І Ви військовозобов'язаний.

Так, дійсно, деяких частково придатних виключали з обліку в мирний час. Але ці положення діяли в мирний час і не діють у воєнний час. У воєнний час Ви підлягаєте повторному взяттю на військовий облік, якщо були зняті як частково непридатний.

 

Як дізнатися виключений з військового обліку чи ні, якщо документи загублені

 

На жаль, єдиної бази, де можна було б переглянути список усіх виключених з військового обліку, та підстави їхнього виключення - повністю непридатний чи частково, не існує.

Але можна спробувати це дізнатися.

Можна зробити адвокатський запит до ТЦК і СП і попросити підтвердити чи спростувати інформацію, виключені Ви з обліку чи ні, і за якою підставою, як повністю непридатний чи як частково непридатний.

Також можна запросити копію висновку ЛКК.

Але, як ми розуміємо, спосіб досить ризикований. Така інформація може й не зберегтися. А якщо і збереглася, її можуть навмисне приховати.

 

Що робити, якщо висновок ЛКК загублено, але у військово-обліковому документі написано непридатний до військової служби і виключений з обліку

 

Якщо ніяких приписок про часткову непридатність або непридатність тільки в мирний час у Вас у військово-обліковому документі немає, то тут Вам потрібно для себе визначити свій порядок дій.

Ви можете піти в ТЦК і СП, вимагати на Ваш військово-обліковий документ наклеїти він-код. Якщо вони відмовляються - написати письмову заяву про це, яку направити цінним листом з описом вкладення і кур'єрською доставкою поштою.

І якщо реакції не буде - вимагати внести в базу Оберіг Ваші дані про зняття з обліку і вклеїти він-код у Ваш військовий квиток через суд.

Це перший варіант дій.

            Можете взагалі не йти в ТЦК і СП. І нічого нікуди не клеїти. Але за будь-яких спроб накласти на Вас адміністративні штрафи за не уточнення даних, або виписати Вам повістку до військкомату, або накласти на Вас будь-які санкції, будьте готовим усе це оскаржити в судовому порядку. З посиланням на те, що Ви виключені з обліку і нікому нічого не винні.

            І пам'ятайте, що те, що Вас, приміром, не повністю виключено з обліку, а лише в мирний час, у суді муситимуть доводити ТЦК і СП, щоб мати якісь шанси виграти судовий процес. А для цього їм доведеться піднімати висновок ЛКК. І якщо він загублений - їм цей процес виграти буде складно.

            Це другий варіант дій.

І найгіршим варіантом вважаю піти на поводу у ТЦК і пройти знову медкомісію і стати на облік. У такому разі Ви знову військовозобов'язаний. Будьте впевнені. Нині статус повністю непридатний до військової служби отримати не реально. А якщо не отримаєте - Ви військовозобов'язаний.

            При цьому, якщо у Вас є інвалідність будь-якої групи, Ви зможете оформити відстрочку від мобілізації. А якщо й інвалідності немає - Ви навіть відстрочку оформити не зможете.

 

Зняття з військового обліку за віком 

 

Тут змушена Вас засмутити, якщо Вас колись було знято з військового обліку за віком, коли цей вік був меншим за 60 років, і якщо Вам 60 років ще не виповнилося, то Ви підлягаєте взяттю на військовий облік.

І немає тут ніякої зворотної сили закону.

Заднім числом Ваше зняття з обліку ніхто не відбирає. Просто в один період часу був один вік, а зараз інший.

 

Виключення з військового обліку раніше судимих

 

Донедавна, якщо Ви були раніше судимі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, то Ви підлягали виключенню з обліку. Сама брала участь у виключенні з обліку одного з раніше засуджених і тих, хто відбув покарання.

Але на жаль, тепер цей пункт із переліку підстав для виключення з обліку з частини 6 ст. 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" прибрали.

І тепер усі раніше засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини знову стали військовозобов'язаними і знову всім усе винні.

 

Зняття з обліку через зміну прописки

 

Якщо Ви при зміні місця прописки, знялися з обліку військкомату, а за новим місцем реєстрації на облік не стали, то так само змушена Вас засмутити. Ви теж військовозобов'язані і всьому підлягаєте.

Ба більше, те, що Ви не стали на облік за новим місцем проживання, - ще й порушення правил військового обліку з Вашого боку.

 

Сподіваюся, після цієї статті я розвіяла деякі міфи про зняття і виключення з військового обліку. І підведемо підсумки. Стверджувати, що Ви не військовозобов'язаний і нікому нічого не винні, Ви можете тільки в разі, якщо Вас виключено з військового обліку на підставі повної непридатності до військової служби за станом здоров'я. Усі інші частково придатні, непридатні в мирний час або раніше зняті з обліку за більшістю інших підстав, усім усім винні і підлягають повторній постановці на військовий облік.

Посилання на першоджерело: https://youtu.be/fJCUP86UPNQ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ДОЖ
07.08.24 14:03

"Придатний до небудівельної"- це що за дичина???!!!  Є "Придатний до нестройової"... Хто це писав? ШІ чи школяр???

Ответить
  • Алиса
07.08.24 14:10

ДОЖ, та гугл перекладач же. в цього автора це не перший такий ляп

Ответить
  • Александр
02.09.24 12:55

Виключений за граничним віком у запасі до 01.04.2014р. з круглою печаттю у військовому квитку. Ви пишете про знятих з з обліку за віком до 60 років, хіба не існує різниці в цих визначеннях?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям