Добрый день!
Подскажите как применяется п.140.5.4.? Там указано, что при корректировке финансовых результатов предприятие увеличивает ин результат на 30% стоимости товаров приобретенных у резидентов низконалоговых стран. То есть нужно от сумм по ГТД взять 30% не зависимо оплачен товар или нет? Если товар поставлен в прошлом году, а расчеты осуществлены в этом, то нужно ли в этом году брать 30% от сумма перечисленных средств?
В прошлом году налоговые разницы не применяли, а в этом доход более 20 млн и нужно применять.
В Вестнике пишут, что "в случае приобретения товаров/работ/услуг из таких стран, в том числе из Австрии, Люксембурга, Кипра или Швейцарии, в общем случае плательщик имеет право учитывать для целей налогового учета только 70% осуществленных расходов, если не будет надлежащего обоснования суммы таких расходов с применением методов ТЦ, предусмотренных в ст. 39 Налогового кодекса", но ведь товары могут лежать на складе и не попасть в расходы отчетного периода?
Как все-таки правильно провести расчет 30%?
Нашла на сайте 1С такой пример:
Пример 1. В декабре 2015 г. приобретен товар у нерезидента с оффшорным статусом, стоимость товара 3 тыс. грн. В момент приобретения в соответствии с п. 140.5.4 НКУ начисляется разница 30% стоимости приобретения, которая увеличивает налогооблагаемую прибыль. Товар продан в январе 2016 г.
Декабрь 2015 г. (покупка)
•Дт 281 Кт 632 3000 грн.
•Разница п. 140.5.4 + 900
Декларация за 2015 г.
• Финансовый результат 100000 грн.
• Разница п. 140.5.4 + 900 грн.
• Налогооблагаемая прибыль 100900 грн.
Январь 2016 г. (продажа)
• Дт 902 Кт 281 3000 грн.
• Разница п. 140.5.4 0
Декларация за 2016 г.
• Финансовый результат 100000 грн.
• Разница п. 140.5.4 0
• Налогооблагаемая прибыль 100000 грн.
Таким образом, разница возникает в момент приобретения запаса, а не его выбытия. Не нужно вести стоимостной учет на счетах оборотных активов (счетах 2-го класса) по данным налогового учета – достаточно вести только бухгалтерский учет стоимости запасов. http://www.1ckonotop.com/news-1cvip/201 ... up-date-1c
доброго дня!
Підприємство імпортує товар незначним партіями з країни з країни, що включена до списку низькопадаткових юриздикцій. Підприємство не підпадає під умови трансферного ціноутворення: річний оборот підприємства до 1 млн. грн. Чи потрібно коригувати фінансовий результат на 30% вартості придбаних товарів,якщо підтверджуючі документи по придбаному товару є (інвойс, специфікація, вантажно-митна декларація, авіанакладна)? Які документи підприємство повинно предоставити конролюючому органу, щоб не коригувати фінансовий результат на 30%?
Звернулась до податкової, процитували що не потрібно і потрібно коригувати, ще більше запуталась
#wall#
barracuda писав:доброго дня!
Підприємство імпортує товар незначним партіями з країни з країни, що включена до списку низькопадаткових юриздикцій. Підприємство не підпадає під умови трансферного ціноутворення: річний оборот підприємства до 1 млн. грн. Чи потрібно коригувати фінансовий результат на 30% вартості придбаних товарів,якщо підтверджуючі документи по придбаному товару є (інвойс, специфікація, вантажно-митна декларація, авіанакладна)? Які документи підприємство повинно предоставити конролюючому органу, щоб не коригувати фінансовий результат на 30%?
Звернулась до податкової, процитували що не потрібно і потрібно коригувати, ще більше запуталась
#wall#
хотя Вы и относитесь к малышам, которые решили не применять корректировки, то все равно по некоторым опперациям ФР корректируется, в даном случае нужно ФР откорректировать на 30%, стр 3.1.7
что бы не применять корректировок в самой декларации годовой за 2015 писали о наяности ришення о неприменении корректировки фин рез-та, если первый раз за год отчитываетесь в этом году то полагаю можно сейчас это указать, если за 2015 год (годовую) сдавали отчетность и не приняли это решение, то поезд ушел по крайней мере так на семинаре обьяснили...
barracuda писав:повторюсь: якщо вказали у деці за 2015 рік, що прийнято рішення про незастосування коригувань, то коригувати на 30% не потрібно?
вот на вот "эту беду" -- в частности 30 %, как раз таки нужно.., так же на семинаре сказали..
не корректируется на резервы разные, которые малыши не создают
..., если за 2015 год (годовую) сдавали отчетность и не приняли это решение, то поезд ушел по крайней мере так на семинаре обьяснили...[/quote]
то есть если я в деке за 2015 год приняла решение корректировать, то в деке за 2016 г. я уже не могу поставить отметку и не корректировать фин результат?
написала лист до ДПІ з моїм питання про коригування:
Шановний платник!
Інформаційно – довідковий департамент ДФС на Ваше запитання щодо проведення коригування фінансового результату при придбанні товару у нерезидента та подання документів для не застосування коригувань, повідомляє таке.
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
Для цілей п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Діяла до 01.01.2017.
Відповідно до п. 140.5 ст. 140 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується:
на суму перевищення звичайних цін над договірною (контрактною) вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених ст. 39 ПКУ (п.п. 140.5.1 п. 140.5 ст. 140 ПКУ);
на суму перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) над звичайною ціною при здійсненні контрольованих операцій у випадках, визначених ст. 39 ПКУ (п.п. 140.5.2 п. 140.5 ст. 140 ПКУ);
на суму втрат від інвестицій в асоційовані, дочірні та спільні підприємства, розрахованих за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації (п.п. 140.5.3 п. 140.5 ст. 140 ПКУ);
на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім зазначених у п. 140.2 та у п.п. 140.5.5 п. 140.5 ст. 140 ПКУ та операцій, які визнані контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ), придбаних у:
неприбуткових організацій, крім випадків, коли сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, та крім бюджетних установ. У разі якщо сума операцій перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, коригування фінансового результату до оподаткування, визначені цим підпунктом, проводяться на всю суму операцій;
нерезидентів (в тому числі нерезидентів - пов’язаних осіб), що зареєстровані у державах (на територіях), зазначених у п.п. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 ПКУ.
Вимоги п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ можуть не застосовуватися платником податку, якщо:
операція є контрольованою та сума таких витрат відповідає рівню звичайних цін, що обґрунтовано у звіті про контрольовані операції та відповідній документації, що подаються відповідно до ст. 39 ПКУ; або операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податків за правилами звичайних цін відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту (п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ).
Відповідні роз’яснення надані із використанням Бази знань, яка розміщена в Загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (електронна адреса: http://zir.sfs.gov.uа) з використанням: (податок на прибуток підприємств, категорія 102, підкатегорія 102.02, запитання з Бази знань: «Чи може платник податку на прибуток визначати об’єкт оподаткування без коригування фінансового результату до оподаткування (прибутку) на різниці, визначені р. ІІІ ПКУ, якщо його річний дохід за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень?», підкатегорія 102.13 «Діяло до 01.01.2017 В яких випадках платник податку повинен збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду при здійсненні фінансових операцій?».)
В той же час, відповідь на Ваше запитання щодо подання документації для підтвердження звичайних цін відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ вибачте, на момент Вашого звернення в Базі знань відсутня.
В подальшому Ви можете звертатись за отриманням відповіді до розділу «запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який знаходиться на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби (wwws.sfs.gov.ua) в категорії 102 «Діє з 01.01.2017 В яких випадках платник податку повинен збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду при здійсненні фінансових операцій?», «Який порядок надання документації для підтвердження звичайних цін відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ та чи застосовуються терміни для надання документів визначені п.п 39.4.4 п. 39.4 ст.39 ПКУ?» або повторно направити звернення електронною поштою чи зателефонувати до Контакт-центру Державної фіскальної служби України.»