Сторінка 1 з 2

Договор комиссии

Додано: 04 січня 2012, 07:31
Litovka
Как работать по договору комиссии упрощенцам? Можно ли отнести договор комиссии к п. 292.4. ст.. 292. Налогового кодекса «292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).»

Re: Договор комиссии

Додано: 04 січня 2012, 07:48
оляля
мені аудитори казали, що дохід при договорі комісії - це виручка+комісійна винагорода. тому невигідно

Re: Договор комиссии

Додано: 04 січня 2012, 07:50
C&Ko
Litovka писав: Как работать по договору комиссии упрощенцам? Можно ли отнести договор комиссии к п. 292.4. ст.. 292. Налогового кодекса «292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).»
Из комментария к Налоговому Кодексу
292.4. Цим пунктом передбачено, що у разі надання суб’єктом господарювання, який застосовує спрощену систему оподаткування, послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами, доходом є лише сума його винагороди як повіреного (агента). А кошти або вартість майна, що надходять платнику єдиного податку як повіреному або агенту в межах договорів доручення (які застосовуються згідно з главою 68 Цивільного кодексу України (ЦКУ)), транспортного експедирування (які застосовуються згідно з главою 65 ЦKУ, ст. 316 Господарського кодексу України (ГKУ)) або агентських договорів (які застосовуються згідно зі ст. 297 ГKУ), у його доходах не враховуються.
Норми коментованого пункту за своєю сутністю дещо збігаються з нормами підпункту 135.4.1 п. 135.4 ст. 135 розділу ІІІ Кодексу стосовно визначення доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств. Однак між ними все-таки є доволі значна відмінність.
Так, суб’єкт господарювання, що є платником податку на прибуток, надаючи послуги (виконуючи роботи) за будь-яким різновидом посередницького договору, відносить до свого доходу лише суму винагороди за цим договором, а вартість коштів або майна, що надходить йому як посереднику в межах цих договорів, відповідно до вимог підпункту 136.1.19 Кодексу, не включається до складу його доходу, тому що при їх передачі не змінюється право власності. А суб’єкт господарювання, що застосовує спрощену систему оподаткування, має право тільки за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами віднести до свого доходу лише суму винагороди та компенсації за цими договорами. За іншими посередницькими договорами, наприклад, договорами комісії, платник єдиного податку повинен віднести до свого доходу не тільки суму винагороди, а й усю суму коштів або вартість майна, що надходять йому як посереднику (комісіонеру) за цими договорами.
или
7. Що є доходом для платника єдиного податку, у разі надання ним послуг, виконання робіт за посередницькими договорами?

Відповідно до п. 292.4 ст. 292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, у разі надання суб’єктами господарювання (як фізичною особою-підприємцем, так і юридичною особою), що застосовують спрощену систему оподаткування, послуг (виконання робіт) за договорами доручення (які застосовуються згідно з главою 68 Цивільного кодексу України (ЦКУ)), транспортного експедирування (які застосовуються згідно з главою 65 ЦKУ, ст. 316 Господарського кодексу України (ГKУ)) або за агентськими договорами (які застосовуються згідно зі ст. 297 ГKУ), доходом є лише сума їх винагороди як повіреного (агента). А кошти або вартість майна, що можуть надходити платнику єдиного податку як повіреному або агенту в межах договорів доручення, транспортного експедирування або агентських договорів, у його доходах не враховуються.
Необхідно звернути увагу, що вищезазначений перелік посередницьких договорів, за якими доходом платників єдиного податку є лише сума їх винагороди як повіреного (агента) – є виключним.
Тому, виходячи з норм п. 292.4 ст. 292 ПКУ, у разі надання суб’єктами господарювання, що застосовують спрощену систему оподаткування, послуг (виконання робіт) за іншими посередницькими договорами, (тобто окрім договорів доручення, транспортного експедирування або агентських договорів), наприклад, договорами комісії, платник єдиного податку повинен віднести до свого доходу не тільки суму винагороди, а й усю суму коштів або вартість майна, що надходять йому як посереднику (комісіонеру) за цими договорами.

Re: Договор комиссии

Додано: 04 січня 2012, 08:02
Litovka
Спасибо!

Re: Договор комиссии

Додано: 09 січня 2012, 12:58
ВыВарКа
Насчет транспортного экспедирования. Будет договор экспедирования. Как быть с приходом денежных средств? Я выставляю заказчику счет, в котором обязательно будет сумма возмещения расходов, связанных с экспедированием, и вознаграждение. Как он (Заказчик) должен написать в платежке, если платеж будет один за все? Текст "за транспортные услуги согласно счету такому-то по договору ТЭ такому-то..., в т.ч. вознаграждение экспедитора" устроит проверяющего, или необходимо указывать конкретную сумму вознаграждения? спасибо.

Re: Договор комиссии

Додано: 10 січня 2012, 06:06
Света239
ВыВарКа писав:Насчет транспортного экспедирования. Будет договор экспедирования. Как быть с приходом денежных средств? Я выставляю заказчику счет, в котором обязательно будет сумма возмещения расходов, связанных с экспедированием, и вознаграждение. Как он (Заказчик) должен написать в платежке, если платеж будет один за все? Текст "за транспортные услуги согласно счету такому-то по договору ТЭ такому-то..., в т.ч. вознаграждение экспедитора" устроит проверяющего, или необходимо указывать конкретную сумму вознаграждения? спасибо.
Мне кажется, что не важно как напишет заказчик, главное в счете и акте выделять экспедицию. Заказчик не будет в п/пор. выделять экс., а покажет ссылку на № счет аили акта. И это будет доказательством для налоговой.

Re: Договор комиссии

Додано: 11 січня 2012, 02:37
Сонце
Litovka писав: Как работать по договору комиссии упрощенцам? Можно ли отнести договор комиссии к п. 292.4. ст.. 292. Налогового кодекса «292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).»

Кто может подсказать 3 группа Ангенский договор - (ВОЗНАГРАЖДЕНИЕ ЗА ПОИСК КЛИЕНТОВ) какой вид деятельности по КВЕДУ ?

Re: Договор комиссии

Додано: 30 вересня 2013, 18:53
buhgalter-2010
Подскажите как проводить в 1с(мы юрлицо 4 группа 5%ЕН). мы заключили договор агентский(услуги), в конце месяца предприятие сдает нам отчет агента, и делает акт на сумму своего агентского вознаграждения. Каким образом проводить суммы, которые предприятие нам перечисляет? как разносить по банку? закрывать актом на кого?(под общей сумой услуг собирается продажа этих услуг большому количеству людей)!!

Re: Договор комиссии

Додано: 01 жовтня 2013, 23:38
buhgalter-2010
неужели никто не ответит!!

Re: Договор комиссии

Додано: 08 жовтня 2013, 20:30
buhgalter-2010
Ответьте кто нибудь!