Шахраї зареєстрували ФОП на підставну особу та швидко й дешево поставляли потерпілим пробні партії дронів по 3-5 одиниць з частковою передоплатою, а після пропонували замовити великі партії товару по ще нижчій ціні, але з повною передоплатою. Коли ті замовляли більше — переставали виходити на звʼязок і блокували контакти замовників. Поліцейські провели 15 санкціонованих обшуків, за результатами яких вилучили 53 дрони Mavic, 152 злитки срібла, майже 740 тисяч доларів у різній валюті.
Отримані гроші одразу перераховувались на «холодні» криптогаманці чи банківські рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, звідки фігуранти обготівковували їх та ділили між собою.
Шахраї ошукували не тільки потенційних покупців, але й реальних продавців дронів: спочатку купували у них невеликі партії з відстрочкою оплати та розраховувались повною мірою, а після замовляли великі партії й обривали з потерпілими будь-який звʼязок. Таким чином за 9 місяців встигли ошукати щонайменше 9 осіб на загальну суму 10,7 мільйона гривень.За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора трьом фігурантам разом з організатором оголошено про підозру за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 190 Кримінального Кодексу України). Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі встановлено дев'ять потерпілих від протиправних дій фігурантів, але їх може бути значно більше. Також поліцейські встановлюють можливих спільників підозрюваних. Слідчі поліції закликають всіх, хто був ошуканий від шахрайських дій при купівлі чи продажу дронів, звернутись до Головного слідчого управління за номером +380630505558
Дії поліції та СБУ
Додано: 17 квітня 2025, 14:52
sonnanyo
Посадовець допомагав військовозобов’язаним виїхати до країн Європи під виглядом водіїв бензовозів від комерційного підприємства, яке нібито мало доставити дизельне пальне для Збройних сил України та гуманітарних потреб столиці.
Так, за вказівкою фігуранта, тільки з травня по червень 2022 року до інформаційної системи «Шлях» було внесено відомості більше ніж 30 чоловіків призовного віку, які не маючи на те законних підстав, перетнули кордон України.
Втім слідством встановлено, що фірма, від імені якої надавались листи для погодження виїзду за кордон, не мала транспортних засобів та ліцензії на провадження господарської діяльності. Ба більше, у деяких її «співробітників» були відсутні посвідчення прав водія відповідної категорії, або вони взагалі не були працевлаштовані.
- ч. 2 ст. 332 – незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене службовою особою з використанням службового становища;
- ч. 3 ст. 362 – несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї. Дедаті на сайті НПУ
Дії поліції та СБУ
Додано: 30 квітня 2025, 16:45
sonnanyo
У рамках інформаційної кампанії щодо протидії вербуванню дітей, правоохоронці розповіли дітям про загрози та небезпеки, які несе спілкування з представниками країни-агресора, а також про те, як не стати інструментом у руках ворога.
29 квітня у ліцеї № 176 імені Мігеля де Сервантеса відбулась зустріч за участю працівників Нацполіції та Служби безпеки України.
Правоохоронці розповідали школярам, що ворог використовує будь-які методи, аби завдати шкоди Україні і один з них — вербування дітей та підлітків для виконання небезпечних завдань.
Представники Служби безпеки України розповідали. що спільно із Нацполіцією протидіють спробам російських спецслужб завербувати неповнолітніх українців:
Правоохоронці наголосили, найважливіше — це не погоджуватись на подібні пропозиції, припинити спілкування та зберегти скріншот листування, контактів, номерів телефонів і обов'язково повідомити батькам, вчителям або поліцейським.
Якщо ви стали жертвою кіберзлочину або помітили ознаки шахрайства в інтернеті — подайте електронне звернення до кіберполіції.
Про будь-які спроби вербування необхідно повідомити у спеціальний чат-бот «Спали ФСБшника». Для цього достатньо вказати деталі пропозицій, а також номер телефону чи нікнейм особи, яка схиляла до злочину. Передана інформація є конфіденційною, вона ретельно перевіряється співробітниками Служби безпеки. Джерело сайт ДКП НПУ від 30.04.2025
Дії поліції та СБУ
Додано: 01 травня 2025, 14:38
sonnanyo
Шахраї поширюють у TikTok фейкове відео про допомогу від Червоного Хреста України
У TikTok поширюється відео з використанням ШІ про нібито допомогу у розмірі 4000 грн за виплатами програми «Перезавантаження» за підтримки Українського Червоного Хреста для допомоги людям у важкий час. Зловмисники просять вказати номер банківської картки.
Тож, отримуйте інформацію про наявні програми та інше тільки з офіційних джерел.
Під час моніторингу соц. мереж правоохоронці виявили відео стріму, що поширювалося у телеграм-каналах. На записі група осіб, яка у приміщенні кафе обговорювала наявність у одного з учасників незареєстрованої вогнепальної зброї, що супроводжувалося схвальними коментарями з боку інших.
Надалі останні, перебуваючи в громадських місцях у пʼяному вигляді, гучно себе поводили, вживали нецензурну лексику, що також транслювалося в ефірі. Згодом їх затримали поліцейські. На пʼятьох учасників інциденту, віком від 16 до 27 років поліцейські склали адмінматеріали за ст. 173 та ч. 1 ст. 178 КУпАП.
Один із них раніше мав пневматичний пістолет та хизувався фото з ним. Також поліцейські у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, провели обшук за місцем мешкання самого активного учасника. Джерело: сайт ГУНП в місті Києві від 12.05.2025
Дії поліції та СБУ
Додано: 13 травня 2025, 11:15
sonnanyo
Промислові об’єми отрути — під прицілом!
Поліцейські документують факти виготовлення та збуту наркотиків у промислових масштабах, а також ліквідовують нарколабораторії й склади з фасування "товару", серед якого альфа-PVP, амфетамін та мефедрон. Інформація про результати згодом Джерело: Національна поліція України
Re: Дії поліції та СБУ
Додано: 14 травня 2025, 14:10
sonnanyo
Одна із наймасштабніших спецоперацій: Нацполіція ліквідовує наркоосередки у 15 регіонах України – серед них і Харківщина
Поліцейські викрили організоване угруповання, учасники якого виготовляли та постачали психотропні речовини альфа-PVP, амфетамін та мефедрон у всі регіони держави.
Станом на 17:30 поліцейські Департаменту боротьби з наркозлочинністю та слідчі Нацполіції у тісній взаємодії з УБН ГУНП в Чернігівській, Сумській, Житомирській, Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Львівській, Черкаській, Кіровоградській, Волинській, Миколаївській, Тернопільській, Хмельницькій Київській областей та міста Києва, слідчих Нацполіції у співпраці з Офісом Генпрокурора та СБУ, за силової підтримки спецпризначенців поліції, затримали 66 ділків на чолі з організатором. Фігуранти створили розгалужену мережу нарколабораторій та складів, у яких виготовляли, фасували та зберігали заборонені до обігу речовини.
Щомісячно спільники виготовляли понад 700 кг наркотиків, якими забезпечували «споживачів» із різних областей України. За цінами «чорного» ринку такий обсяг оцінюється в понад 300 мільйонів гривень. За результатами проведення слідчих дій ліквідовано 17 нарколабораторій та 15 складів із психотропною продукцією.
Вилучено 118 кг мефедрону, 160 літрів реакційних сумішей мефедрону (80 кг мефедрону), 156 кг альфа-PVP, понад 30 кг амфетаміну, 12 тонн прекурсорів.
66 осіб затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі дії тривають.
Джерело: https://npu.gov.ua/news/odna-iz-naimass ... kh-ukrainy
Re: Дії поліції та СБУ
Додано: 15 травня 2025, 05:52
Popen
А може краще "про любимий лунний трактор" писати ?
Re: Дії поліції та СБУ
Додано: 15 травня 2025, 12:47
sonnanyo
Нацполіція провела масштабну спецоперацію: викрито наркоугруповання та вилучено понад 17 мільйонів доз наркотиків
Правоохоронці розповіли деталі однієї з найскладніших та наймасштабніших операцій у боротьбі з наркозлочинністю за останні роки, яка проходила на території 15 областей, серед яких і Харківщина. Загалом силовиками викрито 19 лабораторій і 17 складів, у яких щомісяця виготовляли понад 700 кг небезпечних психотропних речовин: альфа-PVP, мефедрон, амфетамін. Затримано 67 учасників угруповання, включно з організатором — 32-річним мешканцем Київщини, раніше судимим за наркозлочини.
Підпільний цех з виробництва мефедрону викрито і на Харківщині. Під час розслідування затримано трьох фігурантів, які продавали готову «продукцію» на території регіону. При обшуку у них вилучено майже пів тонни прекурсорів, 7 кг психотропів та лабораторне обладнання для виготовлення заборонених речовин.
Загальний обсяг вилучених наркотиків — понад 17 мільйонів доз. За цінами «чорного» ринку це понад 2 мільярди гривень потенційного прибутку для зловмисників.
Ключову роль у «маскуванні» наркоторгівлі відігравала криптовалюта — саме нею розраховувалися за «товар». Наркотики розповсюджували через закладки, під виглядом товарів інтимного призначення, використовуючи логістичні компанії та підроблені дані. Продукція розходилася по всій Україні.
Завдяки злагодженій і професійній роботі сотень правоохоронців вдалося ліквідувати не просто окремі осередки, а цілу злочинну інфраструктуру з чіткою ієрархією, логістикою та «прибутками» у мільярди. Деталі на сайті НПУ.
Re: Дії поліції та СБУ
Додано: 24 травня 2025, 10:14
sonnanyo
Кіберполіція на Фестивалі кар’єри: демонструємо цифрові інструменти та говоримо про майбутнє у сфері кібербезпеки
Департамент кіберполіції Національної поліції України у складі підрозділів системи Міністерства внутрішніх справ долучився до масштабного Фестивалю кар'єри, що розпочався вчора на території ВДНГ у Києві та триватиме до 25 травня. Цей захід є важливою платформою для популяризації кар'єрних можливостей у сфері безпеки та правопорядку, а також для демонстрації широких перспектив служби у системі МВС.
Метою участі у Фестивалі кар'єри є не лише пошук майбутніх кадрів, а й інформування молоді, студентів, ветеранів та широкої громадськості про особливості служби в поліції та шляхи професійного зростання. Представники Національної поліції України, включаючи фахівців кіберполіції, активно взаємодіють з відвідувачами, демонструючи сучасні підходи до розслідування злочинів, підтримання правопорядку та захисту цифрового простору країни.
Серед інших підрозділів МВС, на фестивалі розгорнуто інтерактивний стенд кіберполіції. Тут фахівці демонструють передові методи цифрового аналізу, зокрема, як відбувається зняття інформації з мобільних пристроїв та відновлення видаленої інформації з флеш-накопичувачів. Особливу увагу привертає інтерактив «Скажи мені свій номер телефону, а я скажу твоє ім'я», який дозволяє відвідувачам на практиці оцінити можливості OSINT-аналізу (розвідка відкритих джерел). Окрім цього, для всіх охочих проводяться воркшопи з використання різноманітних кібертехнологій.
На локації кіберполіції відвідувачі також можуть дізнатися більше про освітній проєкт "Brama" — ініціативу з підвищення цифрової обізнаності серед молоді. Поліцейські розповідають про можливості ресурсу, демонструють, як користуватися його функціоналом, та надають поради з цифрової безпеки. Це дозволяє гостям фестивалю дізнатися більше про захист у цифровому середовищі та отримати практичні рекомендації щодо безпечного користування інтернетом.
«Участь у Фестивалі кар'єри дає кіберполіції унікальну можливість не лише розповісти про свою роботу, а й показати, як щоденні знання та навички можуть бути застосовані для захисту громадян від кіберзлочинів. Це важливий крок у залученні талановитих фахівців, які прагнуть зробити свій внесок у забезпечення кібербезпеки України та боротьбу зі злочинністю у цифровому вимірі», — зазначив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.
Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати стенд кіберполіції на Фестивалі кар'єри на ВДНГ до 25 травня, щоб дізнатися більше про кар'єрні перспективи та особисто поспілкуватися з фахівцями, які щодня стоять на варті безпеки в інтернеті. Вхід на захід вільний. Джерело: сайт ДКП НПУ від 23.05.2025