Діє механізм списання недоїмки із ЄСВ за 2017-2020 роки для "сплячих" ФОП
В управлінні по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Харківській області повідомили, що 03.06.2020 р. діють норми Закону України від 13.05.2020 р. № 592-IX "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо усунення дискримінації за колом платників".
Cписанню підлягають суми недоїмки, нараховані платникам ЄСВ з числа ФОП-загальносистемників та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01.01.2017 р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується ПДФО.
Для цього обов'язково подають упродовж 90 календарних днів:
- ФОП-загальносистемники - держреєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП заяву про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітність з ЄСВ за 2017-2020 р., якщо вона не була подана раніше;
- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, - до податкового органу за основним місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЄСВ та звітність з ЄСВ за період 2017-2020 р., якщо вона не була подана раніше.
Після того, як буде підтверджено вчинення вищевказаних дій, податковий орган протягом 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову.
Податковий орган може відмовити списувати суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:
1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 р. до дня набрання чинності цим Законом;
2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.
Якщо ж суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті, тоді податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.
Тоді штрафи до платника ЄСВ за наведених умов не застосовують.
Вимогу про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважатимуть відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені. Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.
- Лариса
Другий тиждень намагаюсь подати документи для списання ЄСВ, звітність за 2017-2019 прийнята, а ліквідаційний звіт за 2020 рік без показників і нарахувань не приймають. Спроба подати в паперовому вигляді теж ні до чого не призвела. Відповідь на гарячій лінії ДФС, як подати потрібну звітність був, що проконсультувати по цьому питанню не можемо, звертайтеся за індивідуальною податковою консультацією. Відповідь на звернення до чату у вайбері ДФС наступне: “Вибачте, але на даний час відповідь на Ваше запитання в Базі знань відсутня. Після опрацювання ДПС, відповідь на нього буде розміщена у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (електронна адреса: http://zir.tax.gov.uа) в категорії 201, підкатегорії 201.06, «Яким чином заповнюються показники графи 3 таблиці 1 додатка 5 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ для списання сум недоїмки, штрафів і пені відповідно до ЗУ від 13 травня 2020 року № 592?»), де Ви зможете самостійно ознайомитись з нею, або повторно звернутися до Контакт-центру ДПС. Крім того, Ви маєте можливість звернутись до органів ДПС для отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України.”
Ответить