Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.04.23
942 0 Печатать

Обов’язкове декларування доходів, отриманих не від податкових агентів!

До 1 травня 2023 року триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року. До обов’язкового декларування підлягають доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом, тобто від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайняті особи  (це можуть бути доходи від надання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, надання будь-яких послуг чи виконання робіт, продажу товарів).

Відповідно до п.п. 168.2.1 ПКУ платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. 

Згідно з п. 167.1 ПКУ ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18%. Також, такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5% (пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Одночасно нагадуємо громадянам про необхідність реєстрації як підприємець у випадку здійснення систематичної підприємницької діяльності з надання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, надання будь-яких послуг чи виконання робіт, продажу товарів.

Державна реєстрація суб’єктів  підприємництва – це обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності та запорука законності і легальності її ведення. При цьому значна кількість громадян нехтують обов’язком реєстрації підприємницької діяльності, ухиляються від сплати податків, а розрахунки провадять через банківські карти фізичних осіб, що заборонено законодавством.

Отже, фізичні особи, які протягом 2022 року отримували доходи не від податкових агентів та здійснювали діяльність без державної реєстрації підприємницької діяльності, зобов’язані подати податкову декларацію за 2022 рік та задекларувати такі доходи, сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та здійснити державну фізичної особи підприємцем в органі державної реєстрації. 

По материалам ГУ ДПС у Донецькій області
Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям