Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


01.04.23
7561 9 Печатать

Відтепер власник житла може «виписати» особу зі свого житла без її згоди

Законодавство щодо реєстрації місця проживання досить тривалий час залишалось бюрократичною спадщиною радянського режиму. Донедавна, зняти особу з реєстрації можна було лише у судовому порядку, якщо особа добровільно не погодилась самостійно подати відповідну заяву.

Революційні зміни в питанні зняття особи із зареєстрованого місця проживання відбулися з набранням чинності Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#n160).

Цей нормативно-правовий акт набув чинності 1 грудня 2021 року, але фактична його реалізація була неможлива до затвердження підзаконних актів Кабінетом Міністрів України.

Тому, 7 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад» (далі – Порядок) (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265-2022-%D0%BF#Text), якою було затверджено Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування), а також деякі інші акти, необхідні для реалізації вказаного закону.

Підстави та перелік необхідних документів для надання послуги.

Відповідно до п. 61 Порядку зняття з реєстрації місця проживання (перебування) здійснюється за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано в житлі, що належить власнику на підставі права власності, до якої додається:

  • документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано чи зареєстровано місце проживання особи, що знімається.

Куди звернутися.

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) особи здійснюється органом реєстрації, на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідної ради.

Вартість адміністративної послуги.

За послугу щодо зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання заявник сплачує адміністративний збір у розмірі 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2023 році адміністративний збір складає 40,26 грн.).

У разі зняття із зареєстрованого місця проживання (перебування) за заявою власника житла більше однієї особи до органу реєстрації подаються заява та документ або відомості, що підтверджують сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи.

Строки розгляду питання.

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання в електронній формі здійснюється в день подання документів або не пізніше наступного робочого дня у разі їх надходження після закінчення робочого часу органу реєстрації (пункт 67 Порядку).

Зразок заяви.

З зразком заяви власника житла про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/97/f514393n454.doc

 

По материалам Координаційний центр з надання правової допомоги

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Буржуй
01.04.23 22:06

Возникает сразу 3 вопроса:
1. Как выписанный об этом узнает?
2. Если паспорт книжечкой, вытяг не нужен, но по паспорту он остается прописанным в этом месте! Предьявляя папорт , место прописки действительно?
3. А с военкоматом как быть, человек нарушает закон сам не зная этого?

Ответить
  • Юрий
02.04.23 08:44

Это касается только прописанных после вступления нового закона в силу?
Что делать (как выписывать) с теми, кто был прописан до вступления этого закона в силу?

Ответить
  • Антон
03.04.23 10:28

Юрий, Після прийняття закону, виписати можна будь яку повнолітню особу, яка була прописана будь в який час, і до вступу в силу закону і після.

Ответить
  • Галина
02.04.23 17:08

Як "гарно" придумали. В той час, коли із своїх місць проживання виїхали мільйони людей і не у всіх приватизоване житло, їх без згоди можна виписати із житла. Після закінчення війни приїде людина додому, а домівки нема, там живуть інші люди. Тепер я розумію як сестру мого чоловіка виписав старший брат, а потім підсунув матері документи і отримав у власність будинок. Сестра на даний момент в Італії і нічого не може вдіяти. Закони для людей.

Ответить
  • Антон
03.04.23 10:24

Стільки років, власники майна не могли реалізувати своє право власності, через те, що не було змоги виписати чи то родичів, чи то інших осіб, прописка просто підтвердження місця проживання, власник одноосібно повинен приймати рішення кого прописувати, а кого виписувати, стільки років люди зловживали інститутом прописки, маніпулюючи та погрожуючи власникам. Все правильно, так і має бути

Ответить
  • Светлана
03.04.23 12:21

А як виписати особу, яка ще при союзі виїхала, не виписалась, не приїзжала, не має Українського громадянства. Паспортний стіл відмовлявся виписувати без індивідуальної заяви...  До суду не подавали, не було ні часу ні бажання, ні грошей.

Ответить
  • Тетяна
03.04.23 23:34

Светлана,ну сделали тебе закон , теперь выписывай кого хочешь. 

Ответить
  • Тетяна
03.04.23 23:29

Бредовые законы. Теперь тисячи людей будут на улице. Муж "власнык" нахрен виписывает свою жену, потому что ему так захотелось и закон это позволяет , ахренеть 

Ответить
  • Карина
10.04.23 15:50

Тетяна, якщо  у них такі відносини, що чоловік може дозволити собі виписати дружину з квартири, то мабудь до розподілу майна вже недалеко.  Якщо квартира купувалась у шлюбі, то мабудь  дружина має право на частину квартири. Тому якщо чоловік зможе її виписати, то  вона відсудивши в нього частину квартири, пропишиться у неї знову.  А якщо вона не має на ту квартиру права, бо житло власнику дісталось до шлюбу, то мабудь, то є справедливо.  Бо крім приведеного Вами випадка, є багато інших, в яких, далекі та недуже родичі, знайомі, скориставшись  слабкістю власників  та їх небажанням йти в суди,  роблять власників квартир заручниками ситуації. Цей закон не є причиною того, що "Теперь тисячи людей будут на улице". Напевно люди повинні думати про власне житло, або можливість  взяти житло у оренду. Якщо власник вирішив виписати людину, то мабудь він має на це майнове право. 
На мій погляд, цей закон - це хороша новина.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям