Новини бюджетної бухгалтерії (29.07.2024 - 04.08.2024)
Табель обліку робочого часу: тонкощі заповнення
Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку. Далі…
Видалення зелених насаджень: облікові питання
Чи обов’язково оприбутковувати на баланс деревину, отриману у результаті видалення зелених насаджень? Чи можна передати цю деревину іншій установі? Далі…
Як заповнити Об’єднаний звіт, якщо…
Спека спекою, а квартальну звітність ніхто не скасовував. Тож пропонуємо вам розглянути запитання, які виникають у бухгалтерів при заповненні додатків до Податкового розрахунку, та допомогти їх вирішити. Можливо, серед запропонованих рішень ви знайдете те, що підкаже, як вам без проблем сформувати зарплатно-трудову звітність за ІІ квартал 2024 року. Далі…
Про обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані
Нагадуємо, що відповідно до частини четвертої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу (одноразового доходу, а не у сукупності), придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів (151400 грн), зазначений суб’єкт у 10-денний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Далі…
Мінекономіки щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 N 1178, яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону. Далі…
Податковий розрахунок з типом «Звітний новий»: коли та як подавати?
Зробили помилку в Об’єднаному звіті, граничний строк подання якого ще на сплив? Її можна безпечно виправити. При цьому це стосується як сумової, так і несумової помилки в додатках цього звіту. Розглянемо правила, механізм і нюанси виправлення помилок у поданому і прийнятому контролерами Об’єднаному звіті за 2 квартал 2024 року до спливу граничного строку його подання. Далі…
Старі та пошкоджені дерева: як видалити?
Частина зелених насаджень на земельній ділянці установи знаходиться в аварійному стані, деякі пошкоджені внаслідок бойових дій. Чи обов’язково отримувати дозвіл на їх видалення? Далі…
Непридатні МШП: як списати та продати?
Бюджетна установа обліковує на субрахунку 1812 металеві відра та каструлі, які стали непридатними для подальшого використання. Коли саме слід списувати такий інвентар з балансу: одразу після встановлення факту непридатності чи при переданні металобрухту до приймального пункту? Далі…
ПФУ: Що робити роботодавцю в разі нещасного випадку на підприємстві
Пенсійний фонд України надає роз'яснення, що робити роботодавцю в разі нещасного випадку на підприємстві. Далі…
Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.
Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.