Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.08.16
5701 18 Печатать

Звітність з ПДВ за серпень 2016 року: коротко про головні зміни

   Державна фіскальна служба України у листі від 22.07.2016 р. №24830/7/99-99-15-03-02-17 нагадує, що подання декларації з ПДВ, яка враховує зміни, внесені з 1 липня 2016 року наказом Мінфіну від 25.05.2016 р. № 503, вперше має здійснюватися:
   
   - за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання - 20.09.2016 р.),
   - IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10.02.2017 р.).
   
   Додатково роз'яснено зміни, що відбулися у новій формі декларації. Зокрема:
   
   1) у додатку 5 (Д5) до декларації з ПДВ з таблиці 1 виключені рядки "300000000000" та "500000000000" та з таблиці 2 - рядок "усього за основною ставкою та ставкою 7 %";
   
   2) викладено у новій редакції примітку "*" додатка 9 (Д9) до декларації з ПДВ (пункт 2 Змін до наказу N 21), а саме: "* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника - звітний податковий період";
   
   3) у додатку 10 (Д10) у рядку 11.1 таблиці 2 слово та цифру "таблиці 1" змінено на слово та цифру "таблиці 2", а у рядку 11.1 таблиці 3 слово та цифру "таблиці 1" змінено словом та цифрою "таблиці 3" (пункт 3 Змін до наказу N 21).
   
   4) викладено в новій редакції додатки 2 (Д2) та 3 (Д3) до декларації з ПДВ;
   
   5) нова редакція вказаних додатків передбачає спрощення порядку заповнення звітності та розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом в розрізі постачальників тільки у тій частині такого від’ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Така деталізація здійснюється в таблиці 2 "Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України" додатка 3 (Д3) до декларації.
   
   Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в додатку 2 (Д2) до декларації з ПДВ.
   
   У графі 2 таблиці 2 додатка 3 (Д3) податківці рекомендують вказувати ІПН контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку доцільно відображати "найновішу" щодо звітного періоду подання декларації з ПДВ суму від'ємного значення ПДВ.
По материалам ГУ ДФС у Полтавській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Новик
16.08.16 10:36

С этим дод2 до сих пор сражаемся, а его опять "улучшили",к новому году ждать новую форму?

Ответить
  • Лю
16.08.16 10:56

Вернулись к старому додатку 2 - сумма и период возникновения Развлекаются уроды

Ответить
  • Ірина
16.08.16 11:34

Спочатку запутали своїм додатком 2 а зараз все повернули і бах - "покращення" для бухгалтерів. І всі при роботі.

Ответить
  • Машуня
16.08.16 11:50

Зачем вообще эти додатки? Зачем заполнять в деке по НДС нужна строка 10.3? Зачем не убрали до сих пор дурацкое дополнительное окошечко в стр. 19.1? Все есть в СЕА: выданные НН, полученные НН, ГТД... Оставить деку в "голом виде" и убрать вообще додатки. Правильность составления оставить на совести налогоплательщиков (бухгалтеров). Изменить отношение к налогоплательщикам с "априори виновен" на "априори невиновен" То же касается и деки по прибыли. Зачем вываливать весь бухучет в декларацию? Что за total control ?

Ответить
  • Джаконда
16.08.16 12:07

Машуня!10000000000000000%. Додатки эти вообще не нужны. Кроме того можно отменить и саму Деку , регистрируем в СЕА ,если нет денег пополняешь и т. д.

Ответить
  • Не удержалась
16.08.16 13:04

Машуня! Респект. Уже были в отпуске, отдохнули? С новыми силами на борьбу с идиотизмом.

Ответить
  • Оля
16.08.16 13:15

Про дод.2- в чем улучшение? Период остался, сумма осталась, только убрали ИНН? Так уже год прошел, все пишем как надо. Через год опять все поменяют, будем искать эти ИНН ,с большими напрягами. Уже бы отстали от нас, командиры хреновы.

Ответить
  • Машуня
16.08.16 13:23

Джаконда )))) Эк, Вы хватили! Прям палей в рот не клади )).

Ответить
  • Машуня
16.08.16 13:23

*палец

Ответить
  • Машуня
16.08.16 13:27

Не удержалась Спс. Да отдохнула. Да приняла решение бороться с маразмом, как могу. А тут еще и какая-то усталая лошаль "подсказала", что надо меньше трындеть на форуме и больше действовать реально. Так что присоединяйтесь. Много не решено: дебильные штрафы, раздутые деки, договоры с налоговой и пр.

Ответить
  • мила
16.08.16 14:44

А мне непонятно что делать с додатком 9. Это получается, что данные у меня будут одинаковые и в июльском отчете и в августовском? Бред какой-то. Опять же. Эта сумма итоговая по этому Додатку переносится в Розрахунок частки с/г виробництва (годовой). Как теперь ее сверять?

Ответить
  • Нона Коцюпеня
16.08.16 15:07

Машуня не слушайте никаких "усталых лошадей" кто же будет помогать таким как я - разбираться в этом бардаке :)) называемом- бухгалтерией Вот например высмотрела у себя в "вытяге" в строке №6 - Загальна сума перевищення податкових зобовязань" и т.д. -2 грн. Что -то с этим нужно делать ?? - Спасибо Вам

Ответить
  • ***
16.08.16 16:43

Нона Коцюпеня, если я правильно понимаю, вам на эти 2 грн. уменьшат регистрационный лимит http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/215757.html

Ответить
  • Нона Коцюпеня
16.08.16 16:54

***Спасибо ну и пусть уменьшают - я надеюсь штраф какой-нибудь за такое не придумали еще , а то мало ли?

Ответить
  • ок
16.08.16 17:06

Нона Коцюпеня, это расхождения между декой НДС и суммами зарегистрированных НН. Например, НН не зарегистр., а в деке указали, появляется сумма незарег.НДС в этой строке и тем самым уменьшает лимит, который уменьшился бы при рег.НН. Но такое расхождение в 1-2 грн возникает из-за округлений, т.к. в деке цифры без копеек. Может уйти при следующей подаче деки, может остаться. Не обращайте внимания

Ответить
  • опаньки!
16.08.16 21:24

А было то - от старых к новым, а теперь покарщылы и """починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. """

Ответить
  • Де Ви, адекватні?
16.08.16 23:50

п.46.5 ст. 46: "46.5. ФОРМА податкової декларації ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику...." Зараз не будемо диспутувати з приводу що ж то за такий орган, це окреме питання. Суть в тому, що якийсь орган ВСТАНОВЛЮЄ ФОРМУ податкової декларації. Наказом №21 від 28.01.2016 Мінфіном України ВСТАНОВЛЕНО ФОРМУ податкової декларації з ПДВ. Натомість Наказ №503 від 25.05.2016 Мінфіну України ВСТАНОВЛЮЄ ЗМІНИ ДО ФОРМИ податкової декларації з ПДВ. Таким чином виникає питання чи форма податкової декларації з ПДВ затверджена наказом №21 зі змінами внесеними наказом №503 є встановлена у відповідності до п46.5 ст.46 ПКУ,, чи з порушенням п.46.5 ст.46 ПКУ?

Ответить
  • Наталья
19.08.16 22:37

Уважаемые, Бух911, графа 6 дод 2 декларации по НДС может быть больше грфы 5? Т.е. предыдцщие периоды, в которых была недоплата, оплачены в текущем периоде. Не могу найти консультацию по этому вопросу. Спасибо.

Ответить