Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.01.23
28268 70 Друкувати

За IV квартал 2022 року звітуємо за оновленою формою об'єднаного звіту

Мінфін наказом від 04.07.2022 р. № 189 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» (далі – Наказ № 189), враховуючи зміни, внесені наказом Мінфіну від 25.07.2022 р. № 215 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 04 липня 2022 року № 189» (далі – Наказ № 215) (опубліковано в Офіційному віснику України від 09.08.2022 № 61), було приведено у відповідність та викладено в новій редакції Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та внесено зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок), затверджених наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

Відповідно до пункту 46.6 ПКУ у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Оскільки Наказ № 189 (враховуючи зміни, внесені Наказом № 215) набув чинності з дня його офіційного опублікування (оприлюднено 09.08.2022), то звітувати за новою формою Розрахунку необхідно з 01.01.2023 р. (за IV квартал 2022 року).

За матеріалами ГУ ДПС у Запорізькій області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталия
06.01.23 07:09

Кому удалось сдать отчет? со 2 числа висят, квитанции 2 нет.

Відповісти
  • Таша
11.01.23 11:01

Наталия, до цього часу висять звіти не прийняті, почала робити і скидати з 5 січня. Сьогодні 11 січня

Відповісти
  • Станислав
13.01.23 09:48

Таша
ДПС та ПФУ знають про це, сказали чекати, щось пішло не так, роблять програму, може на наступному тижні щось наладять...

Відповісти
  • Соня
07.01.23 22:57

Наталия, висять без другої квитанції з 5 січня! Коли цей бардак скінчиться!

Відповісти
  • Ігнатьєва
07.01.23 07:14

Наталия,Аналогічно, квит. № 2 немає.

Відповісти
  • Светлана
06.01.23 10:18

Наталия,Подала вчора по новій формі. Є тількі перша, другої квітанції також немає.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
06.01.23 08:34

Наталия, також...

Відповісти
  • ИРИНА
06.01.23 09:16

Тоже нет второй квитанции со 2-го числа

Відповісти
  • Любовь
06.01.23 09:33

В кабінеті є, але без квитанцій. І що це означає?  треба буде перездавати по новій формі?

Відповісти
  • Ольга
06.01.23 09:48

Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.10 "Код типу нарахувань") пишет такую ошибку, что за фигня?

Відповісти
  • Наталія
31.01.23 14:26

Ольга, добрий день. Як-то вирішили дану помилку?

Відповісти
  • Влада
27.01.23 11:48

Ольга,у меня такая же проблема , уже меняла рядки местами ,но ничего не меняется . вы решили как то эту проблему? 

Відповісти
  • Татьяна
24.01.23 12:35

Ольга, не підкажете як виправили помилку?

Відповісти
  • Елена
06.01.23 14:37

Ольга, может в ЭК форму не обновили? Меня эта ошибка второй день до сказу доводит

Відповісти
  • Ольга
09.01.23 13:07

Елена, возможно, ХЗ. Задолбал этот бардак и безответственность ДПС.

Відповісти
  • Анна
15.01.23 03:35

Ольга, совершенно с Вами согласна. История с непринятой отчетностью (нет квитанции 2) - начинает напрягать ... У меня 7 отчетов висят "недопринятыми". Но ведь есть же еще случаи подачи такой формы для назначения соц.выплат .... и в этом случае не понятно что делать - ни ЦЗ ни ПФУ не верят ничему кроме отчетов объединенных  .... а за такими отчетами стоят потребности живых людей, которые не могут получить положенные им выплаты.  Зачем менять форму не протестировав ее ? 

Відповісти
  • Валентина
06.01.23 12:36

Доброго дня! також  5 числа подала звіт по новій формі, і квитанція 2 так і не приходе. Цікаво це потрібно ще раз подати чи чекати до 9 лютого ))))

Відповісти
  • Світлана
06.01.23 16:24

звонила в налоговую: говорят, что сдавайте отчет, несмотря на замечания, но тоже нет кв. №2 с 05.01.23

Відповісти
  • Елена
09.01.23 13:11

Світлана, скажите пожалуйста, а как Вы подписали отчет с замечаниями, там же подпись не активна. У меня в ЕК подписать и отправить невозможно. У меня выдает ошибку при проверке Д1 стр.18 и т.д.

Відповісти
  • Татьяна
07.01.23 18:16

Ми то звітуємо, а ви краще скажіть, коли ці звіти приймати будуть! 5, 6 січня подаю, всі висять, без 2 квитанції! Літом 2022 були ці зміни і звіті, зараз січень 2023 року! Коли цей бардак вже закінчиться

Відповісти
  • Анатолій Одеса
08.01.23 05:54

Шановні, не метушіться) Я здав ще 03.01.2023 і квит.№2 також немає. Гаряча лінія податкової сказала, що квит№2 поки що немає (зсилаються на пенсійний фонд). Так що спокійно чекаємо )) 

Відповісти
  • Бух
09.01.23 17:21

Анатолій Одеса, це добре, якщо одна товка, або є можливість спокійно чекати. А тут сидиш і не знаєш, чи вони прийняли ті звіти, чи відфутболять, чи інші здавати, чи справді чекати щось... наче в бухгалтерів інших справ немає, тількі чекати, поки пенсійний розродиться. Жах. Дев’яте число, мої звіти всі висять без 2 квитанції, з 5 січня

Відповісти
  • Ірина
08.01.23 12:37

Колеги, я звіт з квит. №1 відправила ще раз і через 10 хвилин прийшла квит№2. По усім і юрики і Фопи

Відповісти
  • Наталия
09.01.23 19:41

Ірина, первый раз отправила 2 числа, повторно 6, и ничего!!!!
Декларацию по экологическому налогу вообще ничего не дает заполнить. У кого так?

Відповісти
  • Ірина
09.01.23 09:49

Ірина,доброго ранку. А Вам квитанція зі смайликом прийшла " :)", чи написано, що "Результат обробки: Автоматична обробка електронного документу/звіту виконана вдало.Дані завантажено до Реєстру застрахованих осіб." ?Тому шо, якщо зі смайлом, то пенсійний ще звіт не прийняв...

Відповісти
  • Соня
09.01.23 09:42

Ірина, а вони не задвояться?  Ви той самий, що висів не прийнятий,скинули ще раз, чи його копіювали і знову скидали?

Відповісти
  • Ірина П
09.01.23 10:50

Соня, якщо скопіювати то 100 % задвоїться, краще дочекатися 2 квитанції, тим більше, що час ще є

Відповісти
  • Світлана Гаврило
09.01.23 09:41

Звіт подавала через кабінет платника. У розділі "Введення звітності" висить з першою квитанцією, але в "Перегляд звітності" вже з'явився, правда взагалі без квитанцій. І на порталі ПФУ поки не відображається. Весело....

Відповісти
  • Елена
09.01.23 13:26

Світлана Гаврило, а при проверке Д1 у Вас ошибки не было?Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.10 "Код типу нарахувань"

Відповісти
  • Вікторія
01.02.23 08:59

Елена,

Відповісти
  • Наталия
09.01.23 19:45

Елена, один отчет составляла 2 числа, ошибки не выдавало, но не было итоговых сумм, 5 числа появились итоговые суммы, но начало выдавать ошибку гр.18.

Відповісти
  • Жанна
10.01.23 19:58

при проверке Д1 пише помилка Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.10 "Код типу нарахувань"

Відповісти
  • Елена
13.01.23 16:52

Жанна, в ДПС сказали подавать с этим замечанием, это у них бока какие-то

Відповісти
  • Людмила
13.01.23 09:59

Доброго ранку. Так комусь вже прийшла Квитанція № 2? Також не має її. Прийшла тільки Квит.1. Подавала 10 січня. 

Відповісти
  • Алина
13.01.23 16:37

Телефонувала у ПФУ. Сказали, що до 20.01. роблять програму. тому як мінімум чекати до 20.01.

Відповісти
  • Светлана
13.01.23 18:22

Підкажіть ,будь ласка, якщо спіробітник сам підписав контракт із ЗСУ, а підприємство згідно закону з липня перестало виплачувати середній заробіток, то який код категорії застрахованих осіб ставити йому в додатку 1 Обєднаної звітності за 4 кв 2022року?

Відповісти
  • Оксана
20.01.23 13:18

Светлана, 48

Відповісти
  • Світлана
17.01.23 16:02

А как же быть тем регионам, где проводятся боевые действия и каждый миг может быть последним и отчеты висят не проведенные???

Відповісти
  • Надя
22.01.23 11:16

Чи приходять комусь 2 квитанції?

Відповісти
  • Людмила
22.01.23 14:30

Надя, мені не приходять. Подала по новій формі 11.01.23 по декількох фірмам. По жодній немає кв.2

Відповісти
  • Оксана
22.01.23 19:09

У мене з 10.01 не має квитанції 2

Відповісти
  • Надя
23.01.23 09:25

Може хтось телефонував,питав що робити?Відправляти ще раз звіти?Чи скільки ще чекати 2 квитанції.Є тел.куди можна напряму подзвонити запитати?

Відповісти
  • Елена
24.01.23 13:20

Надя, телефонувала, сказали чекати. Теж з 10.01 висять звіти.

Відповісти
  • Світлана
23.01.23 14:46

Колеги в кого ще видає помилку при перевірці додатку Д1  -  Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.9 "Код типу нарахувань"), як з цим боротись?

Відповісти
  • Надя
23.01.23 15:43

У всіх я так розумію видає таку помилку.Боротись ніяк не вийде

Відповісти
  • Світлана
23.01.23 15:51

Надя,Ви подавали з нею, надійла квитанція?

Відповісти
  • Надя
25.01.23 09:09

Світлана,подавала з помилкою.Але 2 квитанції нема.25 січня!!!!!!Що це таке взагалі!!!

Відповісти
  • Світлана
23.01.23 16:44

Додзвонилась в податкову, на помилку Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.9 "Код типу нарахувань") кажуть дійсно не звертати уваги , подавати з нею. 
Повідомили, що квитанція 2 досі ще нікому не надсилається.

Відповісти
  • оксана
23.01.23 19:13

квитанції 2 також ще немає відправляла з помилкою 18

Відповісти
  • Олена
24.01.23 07:13

Звіти подані 04.01 і 05.01 і сьогодні вже 24.01 і досі немає 2 квитанції. ПФУ вирішив всіх кинути на штрафи, в електронному кабінеті ДПС звіти висять без квитанцій, виходить подавати другий раз той самий звіт за двоїть суми,,, і ніхто досі не дає ніяких пояснень, вони різко переключились на лікарняні, а люди не можуть оформити пенсію, бо не має зарплати за 4 квартал. Жах!!!

Відповісти
  • Елена
24.01.23 10:39

Мало нам проблем... тримайте ще.  Сьогодні 24,01. помилка досі не усунена.  Сволота. 

Відповісти
  • Татьяна
24.01.23 12:33

Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.9 "Код типу нарахувань")
Не підкажете як виправити. 0,00 не прходять. Вже в кабінеті вручну заповнила звіт. 

Відповісти
  • Ігор
31.01.23 21:52

Татьяна, підписуйте так і відправляйте

Відповісти
  • Инна
24.01.23 23:23

Мене теж задовбала ця помилка, вже два рази набираю в кабінеті цей звіт. Коли цей бардак закінчиться. 

Відповісти
  • Світлана
25.01.23 11:46

Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.9 "Код типу нарахувань") видає помилку не підскажете  як виправити .

Відповісти
  • Ігор
31.01.23 21:53

Світлана, підписуте так і відправляйте

Відповісти
  • Ирина
25.01.23 14:10

Відправляла звіт по ТОВ 23.01.23-прийшла лише квитанція №1. Сьогодні цей самий звіт відправила знову -і через 5 хв прийшла квитанція №2. Відправляла через ФРЕДО.                                            

Відповісти
  • Ірина
25.01.23 14:48

Ирина, підкажіть, будь лакска, квитанція нормальна чи зі смайликами?

Відповісти
  • Юлия
25.01.23 15:20

Сьогодні 25.01.Об'єднаний звіт відправила 03.01.Прийшла тільки квитанція № 1.Квитанції № 2 немає.Офіційних роз'яснень теж.Може в когось є якась інформація?

Відповісти
  • Виктория
25.01.23 15:41

Юлия, в пенсійному не зробили оновлення до нової форму звіту, тому 2 квитанція і не приходить, а якщо і приходить то зі смайликом (тобто не коректна). В податковій поки сказали не здавати повторно звіт, бо можить подвоїться, оскільки податкова то звіт бачить. Поки чекати, проте не забувати про строки. Сподіваємося, що пенсійний в найкоротший термін поправить програму, дадуть розяснення, що робити з тими в кого так і не має 2 квитанції або ж таки надішлють 2 квитанцію.

Відповісти
  • Юлия
25.01.23 16:46

Вікторія,дякую за інформацію.Набираємось терпіння та чекаємо.

Відповісти
  • Олена
27.01.23 14:18

Комусь вже вдалось подати Об"єднаний звіт та отримати 2 квитанцію?

Відповісти
  • Вікторія
27.01.23 16:20

Олена, сегодня пришли смайлики

Відповісти
  • Светлана
30.01.23 10:10

Трапилось чудо! Нарешті отримала 2 квітанції. Звіти прийняті. Подавала 5 січня, прийнято 28 січня.
.

Відповісти
  • Елена
30.01.23 14:40

Доброго дня. Підкажіть будь ласка щодо квитанції №2 об'єднаної звітності, в мене з 16.01.23 не приходять, може потрібно дзвонити, але куди, в податкову чи ПФУ?

Відповісти
  • Лилия
30.01.23 23:46

Елена, я відправляла звіт 18.01.2023 квитанції №2 так і не має. Зайшла в кабінет ДПІ звіт є, тобто ПФУ не прийняв ще. Якщо і дзвонити, то в ПФУ.

Відповісти
  • Світлана
31.01.23 11:10

Прийшла квитанція 2, звіт подавала 30.01.22, квитанція прийшла 31.01.22 - з реєстраційним номером без смайлика.

Відповісти
  • Ірина
01.02.23 13:22

Усього 18 = сума по гр.18 (в залежності від значення гр.9 "Код типу нарахувань")
Що ставили в 9 і 18 колонці?

Відповісти