Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.02.23
9275 22 Друкувати

Гетманцев прокоментував вимоги податківців виконувати "податкове навантаження"

Голова податкового комітету Данило Гетманцев в інтерв'ю "Економічній правді" прокоментував повідомлення бухгалтерів про податкове навантаження.

Старший економіст ЦЕС Юрій Гайдай опублікував скрин переписки, де бухгалтери обговорювали, скільки відсотків з обороту має йти у вигляді податку (не хабаря – ЕП), щоб не блокувалися податкові умовні накладні.

У податковій системі стільки дір, що податківцям важко виконувати свої цілі з наповнення бюджету, діючи суто в рамках закону?

Система деградувала до рівня "ви платите в бюджет стільки, скільки ми вважаємо справедливим для вашого бізнесу, а ми не створюємо вам проблем"?

Facebook-сторінка Юрія Гайдая

— Я поясню. Хочу, щоб ви згадали трохи 2022 рік, початок війни, і трошки поринули в ту ситуацію.

Ми одразу звільнили бізнес від відповідальності за несплату податків, прибрали строки для подання звітності, відповідальність за невчасне подання звітності, штрафи прибрали.

Тобто ми прибрали абсолютно все. Фактично робота податкової, особливо в перше півріччя, полягала в тому, що вони спілкувалися з платниками податків і переконували їх сплачувати податки.

Завдяки відповідальній позиції бізнесу це спілкування дало можливість перевиконати надходження рік до року і зібрати достатньо грошей у бюджет.

Дійсно, таке спілкування відбувалося, передусім, з тими, хто в певній галузі мав нижче податкове навантаження, ніж середнє в галузі.

У першу чергу, спілкування відбувалося з цими платниками податків. Їх переконували, що, власне, сплата коштів армії – це сплата коштів за себе, для себе, а не щось інше.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
23.02.23 08:36

Брехня! Навантаження більше 20% і  блокують накладні.
Причин вигадати можна скільки завгодно.

Відповісти
  • angry accountant
23.02.23 23:35

Надежда, читаю і плАчу.... Як можна сотні тисяч людей з економічною освітою вважати абсолютними недоумками і вішати їм на вуха стільки лапши?  Як рахувати податкове навантаження під час війни, коли підприємство просто ледь існує, а працівники на півставки і при цьому рахунки за компенсацію вартості ком.послуг майже в 2 рази вище ніж в минулому році і ще багато всього, чого раніше не було?

Відповісти
  • Наталія
23.02.23 09:48

а сейчас о чем мечтают депутаты  и налоговики - отменить все льготы, мораторий на штрафы уже отменили , правами налоговиков широкими наделили , ответственность с них сняли, формы отчетности меняют и не дают законом отведенное время для их использования(нарушая закон безнаказанно). У нас что уже война закончилась, ракеты не летают, электричество не выключают??????. Мы для них быдло, о которое вытирают ноги. очень печально об этом писать., но последние  изменения по регистрации налоговых накладных прямо свидетельствует о том, что это принимали для галочки, но не о том, чтобы облегчить работу бизнесу в этих тяжелых условиях, а бухгалтер для них - это не человек, а машина, о которой о них не считают нужным заботится. минфин тоже хороших слов в свой адрес не заслужил, занимаются какой-то херней, извините за грубость,  но на душе накипело. столкнулась в Европе с их налоговой  , нашли нарушения , указали , исправляй и больше такого не допускай, штрафа нет, а вот если после ты снова нарушишь - вот тогда уже штраф, даже подскажут что в расходы нужно включить стоимость бензина для личного авто, на котором ты ездишь по работе . "что же вы не указали в расходах, вы же тратили деньги на поездки" и неважно что это ваш автомобиль. все намного проще и человечнее. Коллеги, прошу прощения за эмоции, накипело, с каждым днем все тяжелее работать в нашей многострадальной стране. ,мысли уже - возвращаться или нет.

Відповісти
  • Лариса
23.02.23 10:34

Наталія, так пан Гетьманцев же ніколи не приховував, що бізнес для них - "гуси для ощіпування". 

Відповісти
  • Львица
23.02.23 09:56

А что еще может Гетманцев кроме как пи*dеть (последнее слова умножайте на два с ударением на разные слоги)

Відповісти
  • Мария
23.02.23 15:16

Львица,про ударения 100%!!!!!!!!!

Відповісти
  • Светлана
23.02.23 10:08

Може, я чогось не розумію? Показник D  не може бути менше 5%. Так до його розрахунку входить сплачений ЄСВ окрім сплаченого ПДВ. Яке навантаження ще обговорюється?

Відповісти
  • Наталия
23.02.23 10:10

Так чого не зробите податок з обігу? Для всіх!!  Справедливості хочеться. А то комусь війна, а комусь якби не платити 

Відповісти
  • Урядовий
23.02.23 10:14

Можна вже якось дібратися до пана Гетьманцева, СБУ, НАБУ хвате спать. Чесно цей брєд читати огидно. То він оправдує ескортніц митної служби  то податкову. А по суті дєла-ніц не має. Всі прекрасно знають які по областям існують ставки

Відповісти
  • Львица
23.02.23 12:20

Урядовий, вы хотите чтоб левая рука отрезала правую? - рот то один и тот же...

Відповісти
  • Олена
23.02.23 10:18

а якщо "налоговІки" тільки балачки вели, то за, що зарплатню отримували, то нехай би віддали зп за півроку до бюджету, не розумію, чому в країнах дерслужбовці звітують перед платниками, а у нас гнуть по полу платників, справді прикро, коли у нас буде ЗАКОН звітування перед платниками податків??

Відповісти
  • Лариса
23.02.23 10:31

може він по сумісництву працює сценаристом у 95 квартал? 
це ж треба таке зморозити - "Дійсно, таке спілкування відбувалося, передусім, з тими, хто в певній галузі мав нижче податкове навантаження, ніж середнє в галузі".

Відповісти
  • Лариса
23.02.23 11:06

"Ми одразу звільнили бізнес від відповідальності за несплату податків, прибрали строки для подання звітності, відповідальність за невчасне подання звітності, штрафи прибрали." А нічого, що були закриті всі реєстри, СЕА ПДВ, звіти висіли в статусі "відправлені"? Вони звільнили.... Далі тільки пі-пі-пі......

Відповісти
  • angry accountant
23.02.23 23:27

Лариса, в мене також питання  - про чий бізнес йдеться?

Відповісти
  • Фунт
23.02.23 11:51

Даю всем совет, что отвечать налоговикам на их закидоны по поводу налоговой нагрузки.
Задаёте встречный вопрос:
- Каким нормативным документом предусмотрено понятие "налоговая нагрузка"? Назовите пункт налогового кодекса!
После этого они впадают в ступор, а вы спокойно продолжаете:
- Во избежание недоразумений, прошу ваши просьбы изложить в письменной форме. Мы их рассмотрим и ответим в установленный Законом срок.
И всё !
П.С.
Ни разу, подчеркиваю, ни разу (!) они запрос не прислали !

Відповісти
  • СержК
23.02.23 12:28

Фунт, а зачем им Вам отвечать, если им в руки дали прекрасную дубину под названием "блокирование налоговых накладных"? Абидчивые просто парализуют деятельность предприятия... а дальше - по девяти кругам ада...

Відповісти
  • Лара
23.02.23 12:29

Мне интересно, у них есть вообще какое-то представление о математике? Я уже не говорю об экономике. Средняя она потому и средняя, что у кого-то больше, у кого-то меньше. Если все у кого меньше, начнут подтягиваться до средней, средняя снова станет выше и опять за рыбу гроши чморить тех, у кого меньше средней. А не пора ли им поднять пенсии тем, у кого она ниже средней ?  

Відповісти
  • Мария
23.02.23 15:21

Лара, если средняя температура по больнице 36,6, то все у кого 39 вполне себе здоровы.

Відповісти
  • СержК
23.02.23 13:10

Лара, есть, на уровне двух элементарных функций - отнимать и делить... подозреваю, что в идеале их желаний довести среднюю налоговую нагрузку до 100%...

Відповісти
  • Юрий
24.02.23 07:49

СержК, они плохо считают, поэтому хотят 110%

Відповісти
  • Наталья
23.02.23 14:48

Читаю, тоже кипит внутри из-за всего что происходит. Но коллеги за столько лет что мы еще можем услышать в оправдание от этого лживого и лицемерного типа. Самое главное что он устраивает власть и все наши стоны и вопли как горохом об стену.

Відповісти
  • бурундук
23.02.23 18:07

Более лживого и более мерзкого человека я не видела еще.
Так как его ненавидят все бухгалтера Украины--его должно было покрыть болячками.Жду, верю, надеюсь.

Відповісти