Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.03.23
3869 29 Друкувати

Наявна податкова система не влаштовує бізнес та податківців: влада обговорює майбутню реформу

Під патронатом Офісу Президента України та за участю міжнародних експертів відбувся Ukrainian tax reform and anti-corruption summit, присвячений обговоренню конфігурації майбутньої податкової реформи.

Як наголосив Президент України Володимир Зеленський у виступі у Верховній Раді 28 грудня, наявна податкова система не влаштовує ані тих, хто сплачує податки, ані тих, хто їх збирає. Не влаштовує вона й українських громадян, які отримують зарплати й пенсії з цих податків. Глава держави також зазначив, що надзвичайно важливо досягнути національної згоди в цьому питанні.

Тож, звертаючись до учасників саміту, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що для ефективного повоєнного відновлення України необхідно створити максимально сприятливі для інвестицій податкові умови.

«Для нас украй важливо залучити до побудови нової країни як зовнішніх, так і внутрішніх інвесторів. А для цього необхідно створити найкращі умови ведення бізнесу. І серед них модель оподаткування – одна з найважливіших», – наголосив Андрій Єрмак.

Керівник Офісу Глави держави зазначив, що майбутня податкова реформа має створити в Україні привабливіші умови для ведення бізнесу, ніж у будь-якій із країн-конкурентів, і щонайменше такі ж зручні, як загалом у ЄС.

«У глобальній конкуренції за інвестиції Україна має стати чемпіоном. Водночас наша реформа має раз і назавжди усунути корупцію з податкової сфери», – заявив Андрій Єрмак.

Заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма у виступі на саміті зазначив, що держава має враховувати те, що провідну роль у повоєнній відбудові та економічному відновленні відіграватимуть підприємства приватного сектору. А тому потрібно вже зараз створювати сприятливі умови для розвитку бізнесу та формувати надійні перспективи капіталовкладень, щоб запобігти відтоку підприємців за кордон.

«Система, яку ми запропонуємо для післявоєнної відбудови України, не повинна програвати нашим конкурентам, таким як Польща, Болгарія, Угорщина. Зрозуміло, якщо податок на прибуток у нас становить 18%, а в Болгарії – 10%, в Угорщині – 9%, то виникають певні запитання. Нам потрібне фундаментальне перезавантаження, яке дасть конкурентні умови й усуне мотивацію для корупції», – зауважив Ростислав Шурма.

Крім зниження ставок на всі види податку на прибуток, проект економічної реформи також враховуватиме низку інших аспектів привабливості країни для ведення бізнесу, повідомив заступник керівника Офісу Президента. Зокрема, це спрощення процедур отримання дозволів на купівлю земельних ділянок та будівництво, перезавантаження правоохоронної та судової систем і створення інфраструктури фінансування бізнес-проектів. Над останнім пунктом українські фахівці працюють разом із такими компаніями, як BlackRock, JPMorgan та McKinsey.

«Підготовлена комплексна модель створення інфраструктури фінансування бізнес-проектів. Йтиметься не про мільярди, а про десятки мільярдів доларів потенційного капіталу, залученого в Україну», – зазначив він.

Віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде заявила на саміті, що керівництво установи підтримує Україну у прагненні впровадити антикорупційну податкову реформу попри викликану війною кризу. 

«Світовий банк вітає цей саміт, тому що і податкова реформа, і антикорупційні ініціативи є двома неймовірно важливими елементами, якими має займатися Україна, водночас борючись із військовим вторгненням Росії та розв'язуючи завдання тримати економіку на плаву», – наголосила Анна Б’єрде.

Американський фахівець з економіки, один із авторів теорії пропозиції Артур Лаффер у своєму посланні до учасників заходу заявив, що головним засобом досягнення успіху під час реалізації економічної реформи в Україні є зниження ставки оподаткування з одночасним розширенням податкової бази.

Він також побажав українським фахівцям – авторам економічної реформи – сил і успіхів, адже перед ними стоїть величезне завдання: зараз Україна потребує стабільної та ефективної фінансової системи більше, ніж будь-яка інша країна світу.

«Ніде ці проблеми не є важливішими, ніж сьогодні в Україні. Я не знаю жодної економіки у світі, яка потребувала б більшої допомоги та підтримки в цих питаннях, ніж Україна, з огляду на всі ті випробування й страждання, які є зараз», – наголосив Артур Лаффер.

За матеріалами Офіс Президента України

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Александр
27.03.23 01:25

"не влаштовує" слабо сказано. Её создало ФСБ путлера через своего агента азарова, она абсолютное зло, вражеская Стране Украине.

Відповісти
  • Олександр
28.03.23 13:57

Александр, не валіть все на "крєпкого хазяйствєніка"))
Він один з багатьох  "червоних директорів" які все робили з оглядкою на Мацкву та власний карман.
Ось і породили монстра

Відповісти
  • бурундук
27.03.23 13:00

Александр,да что ж такое.....все Путин и Путин.....А он каким боком ?30 лет уже как сами по себе , а все Путин гадит.....Может пора таки посмотреть кто гадит?

Відповісти
  • Angry accountant
27.03.23 11:43

Александр, це точно, слабо сказано.
Коли податкова перестане бути каральним органом, а у платника буде презумпція невинуватості, можливо щось і зміниться, а так від зміни меблів або вивіски нічого не поміняється

Відповісти
  • Надежда
27.03.23 08:57

Александр, Навіщо кивати на папєрєдніков? Після кровосісі вже  провели десятки " реформ", п'ятий рік керують Зе та Ге.
Докерувались так, що нема чим здачу давать.

Відповісти
  • Ирина
28.03.23 10:03

Надежда, ще і чотирьох років не керують)))

Відповісти
  • ***
29.03.23 17:19

Ирина, Дякую за уточнення, коли акт підписав Здав -прийняв не пам'ятаю, а вибори були 31 березня і 21 квітня 2019року.

Відповісти
  • Кирпулька
27.03.23 08:52

Даже немає сумнівів, що реформа буде. Тому зараз віддали на разграбування весь український бізнес команді Гетманцева. По-перше потрібно зачистити ринок для заходу от тих інвесторів з великим капіталом, а по-друге наловити рибки в каламутній воді.

Відповісти
  • Наталія
27.03.23 09:39

Кирпулька, да заспокойтеся, весь великий капітал, якому українській ринок був цікавий, вже давно працює в Україні, не помітили? Задовбали конспирологи, тому так і живемо - вигадують шо попало. Назвіть хоч один "великий капітал" якому цікаво зачистити ринок 

Відповісти
  • Кирпулька
27.03.23 09:48

Наталія, немає у нас ЗАРАЗ великого капіталу на виробництвах! Бо воно в Україні знищене! Майже всі виробництва розташовані в Китаї, а їх там зараз згортають і великі бренди планують куди переносити свої фабрики та заводи. Той хто надасть найліпші умови, той і виграє. Це не конспіралогія, а економічний та політичний аналіз. 

Відповісти
  • Наталія
27.03.23 10:01

Кирпулька, а в Україні зараз є виробництво крім олігархічного? чи воно було до війни? Якщо іноземний капітал буде вкладати у виробництво в Україні ми від цього тільки виграємо. Які найліпші умови може надати Україна: війну? неадекватне населення, яке обирає гетманцевих та третьякових? олігархів, у якіх мета грабунок? Яке саме виробництво треба зачистити, щоб сюди прийшов "великий капітал"? 

Відповісти
  • Кирпулька
27.03.23 10:27

Наталія, ваші роздуми на зараз і на сьогодні, а реформа буде після закінчення військових дій. І щоб вона пройшла вдало потрібно приймати кроки ще вчора. Так розмірковують політики, так мене навчали ще за радянських часів.
І ви якось самі собі протирічите. То ви стверджуєте що у нас є великий капітал, то кажете про олігархічне походження всього нашого виробництва. Так є чи немає?

Відповісти
  • Наталія
27.03.23 10:37

Кирпулька, визначтесь, будь ласка, Ви про великий капітал взагалі, чи саме у виробництві?  Що стосується великого капіталу, який використовує Україну як ринок споживання - у нас представлені майже всі світові бренди. Хвалитися "за радянських часів" взагалі дивно - яскравий приклад економики по-радянські - це гетаманцев. 

Відповісти
  • Кирпулька
27.03.23 11:50

Наталія, "за радянських часів" це було не про економіку, а про базу знань та планування. Не треба перекручувати мої слова. І це в мене не єдина освіта)). І так  великий капітал - це не тільки купи-продай, це і логістика і виробництво і маркетинг і багато чого іншого. А те про що ви кажете дууууже маленький сегмент. 
Я так розумію ми кожна залишаємося при своїй думці. Тому закриваємо цю тему. 
А для всіх інших хай буде тема для роздумів....

Відповісти
  • Sergey
04.08.23 11:22

Кирпулька, я трішки не згоден, що великий капітал - це і логістика і виробництво і маркетинг і багато чого іншого. Навіть малий капітал потребує цього всього. Я нещодавно відкрив свій онлайн магазин. Клієнтів не було зовсім. В кінці-кінців вирішив звернутися за допомогою в одну компанію і вони реально мені допомогли. Ось ця компанія: https://www.adspace-marketing.com/

Відповісти
  • Наталія
27.03.23 11:59

Кирпулька, так, типовий підхід - сказати по суті немає чого, тому згортаємо тему. Але великий капітал все одно винен. "чому ми бідні бо дурні, чому дурні бо бідні"

Відповісти
  • Наталія
27.03.23 09:34

Біда в тім, що вони називають реформою зниження ставок. Насправді для інвесторів ставки податків десь наприкінці другогоу десятка проблем. Яка різниця яка ставка податку якщо вже півроку стараннями гетманцева 40% бізнесу заблоковано через блокування ПДВ? який адекватний інвестор буде сюди вкладати гроші якщо не існує правил? 

Відповісти
  • Елена
27.03.23 10:24

В бардаке воровать легче! Именно поэтому ни кто не собирается навести реальный порядок. Остальное- просто слова...

Відповісти
  • Татьяна
27.03.23 10:39

Зробіть щось з ПДВ. Від нього усі страдають. Блокування???  Воно треба?

Відповісти
  • Елена
27.03.23 10:41

Не пойму, когда все это действо было. Зеленский наголосив 28 грудня. Неужели к нам благую весть в марте эхом донесло.
То то заживем, в следующий раз  вместо ,, бизнес и налоговая хотят реформ,, (перевожу овцы и волки), прозвучит что дфс ночами не спит, пытаясь облегчить страдания бизнеса. А потом еще что нибудь скажут приятное и высокое. И дали буде ,,лошадка бегает по кругу,,.
 Не верите гос.службе? , которая разместила в своих новостях на всех своих ресурсах, куда дотянулась, как довольны ее работой и радостно доверяют полностью около 80% налогоплательщиков Украины(ложь кристально чистую, без примесей), если бы не украинська мова, решила бы что руский сайт забрела.
Цинизм зашкаливает.

Відповісти
  • Angry accountant
27.03.23 11:47

Елена, також, коли читала про 80% задоволених, якби це пом'якше сказати, трохи здивувалась...А потім порахувала: 73 + 7 ( рівно стільки по підрахункам психологів завжди опиняються в проблемних ситуаціях)  і от 80 є.  А може і звичайне "словоблудіє"

Відповісти
  • Наталія
27.03.23 12:01

Angry accountant, "словоблудіє" - не сумнівайтесь. Шоб о це вони ще заморочувалися і дійсно щось рахували ....

Відповісти
  • Алексей
27.03.23 10:55

Як наголосив Президент України Володимир Зеленський у виступі у Верховній Раді 28 грудня, наявна податкова система не влаштовує ані тих, хто сплачує податки, ані тих, хто їх збирає............. йшов 9 рік великих реформ ..... 2023-2014 

Відповісти
  • Наталія
27.03.23 13:51

печально все

Відповісти
  • НАДІЯ
27.03.23 14:36

Податкову реформу треба було давно робити  і робити РЕАЛЬНО,що Єрмак до сих пір не знав??Адміністрування потрібне прозоре ,і головне гра для всіх одинакова!Скільки років на форумі писала ,зробіть  єдиний податок на прибуток ,тай ще й по кас. методу ,що прийшло на рах. ,то й оподатковується,,і це н тільки ця влада ,але й попередніки ",значить це вигідно було комусь,а що стосується ПДВ ,то в цій ямі реальна " Катастрофа"!І що ніхто не знав ,що в Польщі ,Румуніїї і тд. друга податкова система?? ВСІМ БУЛО ВИГІДНО,ось вам і все!

Відповісти
  • Вячеслав
27.03.23 16:49

НАДІЯ, РЕАЛЬНУЮ реформу системы нельзя. Она будет эффективна, проста, понятна, справедлива ко всем участникам, полезна обществу в целом, а значит невыгодна реформаторам.

Відповісти
  • i!
27.03.23 18:24

Знову реформи заради реформ. "Риба гниє з голови".
Порівняйте основні показники України та Болгарії, наприклад.
Без відповідальності кожного та взаємодовіри все це імітація.
~
Той, хто не розвивається по спіралі, змушений бігати по колу...

Відповісти
  • Вікторія
27.03.23 19:30

Ну какой инвестор придет туда, где нет правил. Где утром встал и бегом читать, а какое у нас сегодня налогообложение. Какое планирование на 10 лет, да даже на год? Тут бы квартал спланировать. Да у нас графики тревог проще составить, чем графики изменения правил блокировки НН.

Відповісти
  • діна
28.03.23 00:27

практично  весь період незалежн. я-гол бух. -Маю  висновок- більше жахливої  позиції на знищення малого бізнесу- не  відбувалося - так як  відбувається сьогодні- тотальне блокування під час війни чомусь  абсолютно чесних  ПН + 5 років зберіг док/ потенц. перевірки будуть за років в перспекиві/-і  в когось є  наївні сподівання на чудові  реформи??Рецепт відомий + очевидний -Не вигадуйте колесо- зробіть єдиний  под.з обороту - тоді не потрібна армія дфс-ників - щоб вишукувати  в мутному  нечіткому неоднозначному законодавстві  гріхи.. про пдв- вже багато сказано- потрбіно бути чесними і сміливими щоб робити реально революційні реформи= але це НЕ про  цих сьог.  наперсточников .

Відповісти