Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.05.23
21834 19 Друкувати

ФОП перебуває за кордоном: єдиний податок під забороною!?

Винокуров Дмитро головний редактор журналу "Податки & бухоблік"

Податківці читали-читали Податковий кодекс і знайшли заборону для нерезидентів бути на єдиному податку. Тому вже іноді погрожують скинути ФОП заднім числом на загальну систему (після скасування мораторію на перевіркі, тобто після 01.07.2023). Зрозуміло, це потенційно стосується взагалі всіх ФОП на єдиному податку, які виїхали за кордон. Розбираємося. Справа непроста, буде багато букв, але сподіваємося, результат вас задовольнить.
 

Чим заборонено спрощенку для нерезидентів?

У ПКУ є табу на використання груп 1 — 3 єдиного податки нерезидентами (п.п. 291.5.7). Аналогічне правило прописали і для воєнного єдиного податку за ставкою 2 % (п.п. 9.3 підрозд. 8 розд. XX ПКУ). Чітко і недвозначно: фізичні особи  нерезиденти не можуть бути платниками єдиного податку груп 1 — 3.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух
11.05.23 09:11

дякуємо за змістовні коментарі законодавства. сумно, що постійно доводити, що "ти не верблюд" і бути завжди винним...

Відповісти
  • Наталія
11.05.23 09:33

Щиро дякую, дуже вчасно і змістовно !

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
11.05.23 10:50

Дякую!

Відповісти
  • Лариса
11.05.23 15:23

Дякую!

Відповісти
  • Галина
11.05.23 15:37

Дякую! Який жах , у податковій нелюді чи як??? Жінки з дітьми змушені бігти від війни, їм треба на щось існувати і на них там ніхто не чекав, повертатися ще страшно-прилітає

Відповісти
  • Вячеслав
11.05.23 15:46

Хорошо. Ситуация. Уехал, несколько месяцев побыл, приехал. поработал в Украине ещё несколько лет единщиком и в 2026 году проверка. Задним числом с 22-го года скинули. За все годы (кроме нескольких месяцев за границей) и НДФЛ, и ВС, и ЕСВ (когда его обратно введут). И что с НДС, если обороты были больше миллиона)? Плюс штрафы. Сумма к оплате в бюджет будет сопоставима с оборотом за все годы, если не больше.

Відповісти
  • Дмитро
11.05.23 17:44

Вячеслав, тут несколько месяцев в нерезидента не превратят. Но в принципе когда речь идет о сбрасывании с единого задним числом, то безусловно, вопрос НДС возникает. А сейчас он возникает даже по "зарплатным" ФОПам- айтишникам (потенциально, если они не прикрыты единым налогом). Ведь по внутренним поставкам НДС-льготы нет и если вылететь за миллион, и по каким то причинам оказаться потом на общей задним числом, то ... проблемы.   

Відповісти
  • Вячеслав
11.05.23 15:56

этот вопрос больше не к данной теме, а вообще к скидыванию с единого не за конкретные нарушения по ст. 298.2.3, а по любому поводу по ст. 299.11.
 

Відповісти
  • Людмила
11.05.23 16:25

наверное такими постоянными "покращеннями" государство стимулирует граждан закрыть фоп и не возвращаться

Відповісти
  • Angry accountant
11.05.23 16:41

А в мене питання стосовно відміни мораторію. Що вже все вирішено? Підписано президентом?Щось пропустила коли було підписано даний законопроект 8401!  Але всі вже на "низькому старті". Підозріло все це. 

Відповісти
  • Таня
18.05.23 11:11

Наразі це лише Законопроект 8401 від 31.01.2023 і поки він на доопрацюванні ще не переданий до ВР

Відповісти
  • Дмитро
11.05.23 16:52

Angry accountant, так звичайно. Формально ще не вирішено. Закон не прийнято. Але є очікування, що це станеться.    

Відповісти
  • Чайка Джо
11.05.23 17:58

Вищий пілотаж! Так можуть літати тільки люди, закохані в небо! Щиро дякую за вашу працю!

Відповісти
  • Дмитро
11.05.23 18:20

Або чайки. Дякую за відгук!

Відповісти
  • Елена
12.05.23 10:07

Минфин и ДФС так и нарываются на забастовки против "их покращень"

Відповісти
  • ЕленаА
12.05.23 14:11

Елена, не, мимо. У нас бастуют только за деньги или по принуждению начальства.

Відповісти
  • Елена
12.05.23 17:29

Дякую! Чудова робота!

Відповісти
  • Александр
13.05.23 16:56

https://sumy.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/524327.html - сайт самой падатковой.
"Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи."
Никакая диверсионная собака из ДПС не имеет права решать и лишать резидентсява. Они там все шпионы рашки со времён Кравчуковщины. Постоянно занимаются уничтожением экономики Украины.

Відповісти