Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.10.24
19170 31 Друкувати

Закон про збільшення податків: у жовтні — НІ

Томашпольский Сергій податковий експерт

Томашпольський Сергій, податковий експертУшакова Лілія, експерт з кадрових і податкових питань

Дивна річ. Депутати дуже поспішали прийняти Закон про підвищення податків. Вочевидь щоб зміни стартували вже в жовтні. Але Закон не набуде чинності в жовтні. То що відбувається? З’ясовуємо.

Дата набуття чинності

Говоримо про Закон № 4015*. Його було прийнято 10.10.2024 на базі відомого законопроєкту № 11416-д.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» від 10.10.2024 № 4015-ІХ.

Зі змінами, що ним передбачаються, ми вас знайомили, зокрема, у статтях «Закон про збільшення податків: гарячий дайджест змін» // «Податки & бухоблік», 2024, № 84, «Військовий збір: учора — по 1,5, завтра — по 5» // «Податки & бухоблік», 2024, № 84. Так от, щодо набрання чинності Законом № 4015.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Ирина
31.10.24 10:23

тобто можна видати закон, що з 01.01.2000 ставка пдв 30%? чи 20 років не можна, а 31 день назад можна? 

Відповісти
  • Ирина
31.10.24 11:52

Ирина,І ОПЛАТИТИ БЕЗ ШТРАФНИХ САНКЦІЙ!!!

Відповісти
  • Овертон
31.10.24 11:09

Ирина, тут главное - не переборщить: сначала берёте за палец, затем за руку, далее плавно закидываете ногу на плечо, а только потом садитесь на шею. Суть уловили?

Відповісти
  • ---
31.10.24 11:06

Ирина,топ. тобы то

Відповісти
  • Олена
31.10.24 10:44

Ирина,Не подсказывайте .

Відповісти
  • XXL
31.10.24 11:40

у ФОПа-загальника річна декларація, то для чого їм вводити 5% з 1 листопада, вже з нового року - з 1 січня. Ну працвникам зрозуміло, ну ФОПам-єдинникам зрозуміло, а ФОПам-ЗС для чого з 1 листопада?? як вони і так із прибутку (чистого доходу) сплачували/сплачують 1,5%

Відповісти
  • RE
31.10.24 11:49

XXL, у ФОПів (за себе) зобов'язання з 1-го жовтня, у решти - з дня набрання чинності.

Відповісти
  • Мария
02.11.24 16:11

RE,Шось новеньке,закон не підписан ,як це з 1 жовтня?

Відповісти
  • так це, заднім числом, Ви Закон читали?
02.11.24 17:07

Мария, "Військовий збір для платників збору, зазначених у підпунктах 2 та 3 цього підпункту, встановлюється з 1 жовтня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан"
Джерело (текст, підписаний головою ВРУ):
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/2572343
Сторінка 18.

Відповісти
  • XXL
31.10.24 12:15

RE, я розумію... але ФОП-загальники завжди/постійно сплачували/сплачують ВЗ 1,5%, а ФОПи-єдинники не платили, то могли б ФОПам-загальниками увести ВЗ 5% з нового року так як у них річна декларація про майно/доходи, а у ФОПів-єдинників на 1-2 групах не залежить від обороту/прибутку, а у ФОПів-єдинників 3 група квартальна звітність і ВЗ від обороту, а не прибутку.

Відповісти
  • Сергій
31.10.24 13:24

XXL, так там же в останніх правках щодо ВЗ і планувалося, що там де остаточний розрахунок за наслідками року (тобто це у т.ч. ФОП на загальній системі) то початок сплати з 2025. Але ж ці останні правки (так само як і інші перехідні положення щодо ВЗ)  в кінцевому підсумку не пройшли. Тож за остаточним текстом закону виходить, що формально для ФОП на загальній системі ставка 5 % саме з дати набрання чинності Законом.

Відповісти
  • XXL
31.10.24 14:46

Сергій, тобто річної декларації за 2024 рік це стосуватися не буде? бо ЄСВ-додаток розбивка прибутку помісячно. А якщо ФОП пенсіонер і цього додатку не подає. ФОПи-загальники платять за себе з чистого доходу/прибутку ВЗ з 2015 року.

Відповісти
  • Сергій
31.10.24 15:26

XXL,я ж пишу, що хотіли лише так зробити, щоб стартувало підвищення ВЗ до 5 % для ФОП на ЗС з 2025, але по факту не зробили!!!
А як вони будуть по 2024 року розбивати (по данним Типової форми обліку чи якось інакше) подивимось

Відповісти
  • брехло
31.10.24 14:04

правду кажу: "стабільність - зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року"

Відповісти
  • Никак
31.10.24 14:06

Шановні ЕКСПЕРДИ!
Ви всі вже місяць коментуєте те чого немає!
З'явиться - прокоментуєте!
Вам в кайф?
Може досить?

Відповісти
  • Злюка
02.11.24 19:16

Закон з численними порушеннями, а Ви кажете "може досить"? Так, Президент ще не підписав, але якщо він дійсно Гарант, то і не підпише! В чому порушення, розбирайтесь самі...
~
Дійсно, набридло пояснювати тим, хто пропонує прийняти та проковтнути. А потім ще раз, і ще раз, аж поки не дійде, що щось не так.

Відповісти
  • Галя
31.10.24 16:32

А шо мы? Лясы точим тихонько в комментариях. Претензии к редакции!
Вы, шановный "Никак" (запор?), проходя мимо, проходите мимо.

Відповісти
  • Кирпулька
31.10.24 16:25

Никак, тільки суспільний розголос і обговорення незакнності цього опусу, який помилково назвали законом, зупинили його підписання. Як буде далі побачимо.  Обговорюйте люди! Висловлюйте свою позицію! Тому кому набридло це читати, то не читайте. 

Відповісти
  • Злий бух2
31.10.24 17:29

Кирпулька, багато прикладів можете навести коли суспільний розголос  допоміг зупинити бажання властьімущих "покращити" наше життя?) а за останні роки?
Давайте ще згажаємо петиції про зняття пана Данила))
 ЗИ нічого особистого, всі пишуть і я пишу

Відповісти
  • Самайн
31.10.24 17:57

Злий бух2, день сьогодні такий 🎃, пару спускаємо. Жовтень пережили, а листопад буде завтра. Окрім нас наше життя ніхто покращувати не буде.

Відповісти
  • якось
31.10.24 14:33

Никак, ну то дайте Гетманцева за шию потримати або комусь щось кришкою рояля защімити. На нервовому грунті то руки сверБлять, то язик чешеться.

Відповісти
  • Євгенія
31.10.24 17:22

З куркою в селі як? Бац - нема голови, бац - джакузі, бац - гола, бац - смажена, бац - з'їли. І все в один день. А бухгалтерів вже котрий тиждень намагаються "зарізати" ножем для масла (законом про податки)? Не порушували б норм кодексів, не було б причини обговорювати зайвий раз. Ще й про звітність поговоримо. . .

Відповісти
  • Самайн
31.10.24 18:00

Євгенія, гола, джакузі, бац, бац... Єее... Додому пішов...

Відповісти
  • Вам сюди
31.10.24 15:08

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1082846.html

Відповісти
  • Сайт сат
31.10.24 19:02

А ще в жовтні індексуємо ЗП або піднімаємо оклади, хоч би на 110 грн.

Відповісти
  • Лариса
01.11.24 10:52

Сайт сат, рекомендація не для всіх...

Відповісти
  • Олена
01.11.24 08:32

Сайт сат, з чого би ? якщо ви піднімали всім оклади у серпні 2024 чи вересні 2024 року на суму, яка перевищує можливу індексацію? Кожен дивиться індивідуально 😉

Відповісти
  • Галина
15.11.24 22:22

У листопаді теж ні?... За два тижні грудень, а там і Новий Рік.
Підкладуть свиню під ялинку?

Відповісти