Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.03.25
13516 27 Друкувати

Доходи одного ФОП в 4ДФ іншого: відображаємо?

Вороная Наталія експерт з кадрових і податкових питань

Підприємці, які не мають найманих працівників, можливо, навіть не знають про існування Об’єднаного звіту з ЄСВ/ПДФО/ВЗ. Та ось такий підприємець перераховує кошти іншому ФОП. І виникає запитання: чи потрібно йому відображати підприємницькі доходи свого контрагента в 4ДФ? Про це й поговоримо.

Передусім нагадаю, що подавати звітність з ПДФО та ВЗ (тобто 4ДФ) у складі Об’єднаного звіту зобов’язані податкові агенти. З 2025 року 4ДФ подається щомісяця лише у разі нарахування/виплати доходів фізичним особам (див. п.п. «б» п. 176.2 ПКУ).

Тобто зі звичайними фізособами (не ФОП) все зрозуміло. Нарахував/виплатив підприємець такій особі дохід — має подати 4ДФ. А якщо дохід виплачується підприємцю? Чи є один ФОП для іншого податковим агентом?

Відкриваємо ПКУ, дивимося п.п. 14.1.180.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
80
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Доброзичлівець
03.03.25 07:01

Обов'язково показую...

Відповісти
  • Ольга
03.03.25 09:42

А я в останній категорії, не показую..

Відповісти
  • Діагноз-бухгалтер
03.03.25 09:54

Показую. 

Відповісти
  • Наталія
03.03.25 10:03

Показую

Відповісти
  • Ірина
03.03.25 10:29

вибірково 

Відповісти
  • Оленка
03.03.25 10:40

Не показываю .

Відповісти
  • Оксана
03.03.25 11:21

не показую

Відповісти
  • Ольга 1
03.03.25 12:39

показую, хоча рахую, що це брєд

Відповісти
  • Вікторія
03.03.25 12:47

якби всі не подавали, тоді не було б такого роз'яснення, а коли просто всі слухають податкову - то маємо результат тупого роз'яснення.

Відповісти
  • Лариса
03.03.25 14:17

Не вважаю, що це правильно - відображати в 4ДФІ виплати іншому ФОП, тим паче в ПКУ передбачено звільнення податкового агента від обов’язку нарахування та сплати ПДФО і ВЗ з цих доходів. А відносно своїх доходів ФОП звітує сам за себе. 

Відповісти
  • Вячеслав
03.03.25 14:20

"Нагадаю: за таке порушення п. 119.1 ПКУ у загальному випадку передбачає штраф у розмірі 1020 грн" Лучше скажите, ШТРАФ за каждую строку в отчёте, за каждый отчёт, где не показаны выплаты или один штраф за проверку за все "неправильные" отчёты за весь проверяемый период?

Відповісти
  • Лариса
03.03.25 16:10

Не показую, тому що не є податковим агентом, а згідно ПКУ ст. 176.2 . І роз'яснення податкової не вважаю вірними.

Відповісти
  • Інна
04.03.25 13:09

Не показую. Роз'яснення податківців суперчать ПКУ. 

Відповісти
  • Марі
05.03.25 12:56

І ми не показуємо, бо не є податковим агентом для фоп))
18 ПКУ податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Відповісти
  • Вікторія
06.03.25 10:28

Треба показувати, тому що виплачений дохід ФОПу по відсутньому у нього КВЕДу буде оподатковуватись ПДФО та ВЗ по загальних правилах, як для фіз особи. Тому декларування ФОПів відображає чи отримав він дохід згідно свого КВЕД і не оподатковується, або отримав дохід ні по КВЕДу і оподатковується.

Відповісти
  • Татиана
06.03.25 11:29

Вікторія, а хіба в 1дф видно по якому КВЕДу було виплачено дохід?

Відповісти
  • Вікторія
06.03.25 11:49

В 1 ДФ Ви відображаєте виплачений дохід і утримані податки, якщо цей дохід не відповідає його КВЕД

Відповісти
  • Екатерина
20.03.25 15:33

Вікторія, чого це ви вирішили взяти на себе функцію Бога)))
Якщо ФОП -платник єдиного податку здійснив вид діяльності поза зазначеними КВЕДами, то він має самостійно відзвітувати по це, сплатити збільшену ставку єдиного податку і перейти на сплату інших податків та зборів.
Ваша ж роль (!), при виплаті доходу, тільки перевірити має фізична особа статус  суб’єкту господарювання чи ні, а також, після перевірки  статусу фіз. особи, ви зможете і для себе зробити висновок: будете ви відносно неї податковим агентом чи ні. 
Цікаво, а ви при виплаті доходу  підприємцю на загальній системі оподаткування, теж збираєтесь утримати ПДФО та військовий збір?

Відповісти
  • Татиана
06.03.25 13:37

Вікторія, дякую за відповідь! Логіка в Ваших агрументах є, погоджуюсь з Вами. 

Відповісти
  • Андрій
10.03.25 11:17

Податкових агентів взагалі не повинно існувати, нехай кожен сам за себе звітує, хоч взнають, скільки податків платять і можливо замисляться, куди воно ото все йде..

Відповісти
  • Людмила
11.03.25 09:06

Була перевірка податкової за сім років, велика фірма. Загальний штраф за те , що не показували всіх ФОП , за всі роки 1020 гривень. Робіть висновки самі.

Відповісти
  • Вячеслав
25.03.25 14:06

Людмила, спасибо за полезную информацию!

Відповісти
  • Марина
21.03.25 15:33

Людмила, ми так само! За роки подачі 4 дф, можна на уточненнях більше штрафів отримати, ніж якщо за період перевірки випишуть 1020

Відповісти
  • Юлія
13.03.25 17:21

Хто не будь збирає Виписки з ЄДР  чи це не обов'язково ?

Відповісти
  • Олена
17.03.25 15:42

Виписки з ФОПів беремо обов'язково так як це вимога ПКУ пп.177.8

Відповісти
  • Оксана
20.03.25 11:16

не відображаю

Відповісти
  • Раїса
26.03.25 14:40

Показую,бережу нерви!

Відповісти