Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Доброе утро. Такой вопрос. ФОП был на общей системе - сдавал Декларацию по оплате за землю ежегодно. В этом году - забыл. Теперь обратился ко мне с просьбой сдать отчёт. Но, с 1 апреля он на ЕН, т.е. по 297.1 - декларацию не сдаёт и налог не платит. Как заполнить декларацию? Только за январь 2014 - март 2014 года. И как быть с оплатой, произведённой за апрель? Написать в налоговую ,чтобы учли в качестве 170 грн. штрафа за неподачу отчёта?

И вопрос про бланк. Уже везде бланк новый, а Декларацию надо было сдавать ещё на старом. Как быть? В налоговой сами не знают?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Вероніка писав:Доброе утро.
Вопрос про бланк. Уже везде бланк новый, а Декларацию надо было сдавать ещё на старом. Как быть? В налоговой сами не знают?
Если Вы про бланк декларации по земле, то на ИДР МД:
форма Податкової декларації
Питання
З якої дати буде використовуватися для складання звітності форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Міністерства доходів та зборів України від 30.12.2013 № 865?
Відповідь
Коротка:
З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, то форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Міністерства доходів та зборів України від 30.12.2013 № 865, буде використовуватись для складання звітності починаючи з 01.01.2015, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
Повна:
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст. 286 ПКУ).
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п. 285.1 ст. 285 ПКУ).
Згідно з п. 46.6 ст. 46 ПКУ якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.
До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Наказ Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 865, яким затверджена нова форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – наказ № 865), набрав чинності 28.02.2014 (Офіційний вісник України, 2014, № 16, ст. 489).
З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, то форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом № 865, буде використовуватись для складання звітності починаючи з 01.01.2015, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
Вероніка писав:Доброе утро. Такой вопрос. ФОП был на общей системе - сдавал Декларацию по оплате за землю ежегодно. В этом году - забыл. Теперь обратился ко мне с просьбой сдать отчёт. Но, с 1 апреля он на ЕН, т.е. по 297.1 - декларацию не сдаёт и налог не платит. Как заполнить декларацию? Только за январь 2014 - март 2014 года. И как быть с оплатой, произведённой за апрель? Написать в налоговую ,чтобы учли в качестве 170 грн. штрафа за неподачу отчёта?
Не очень понятно, что Вы имеете ввиду.
Предполагаю, что он сдавал в аренду помещение, не будучи собственником земли. Тогда вопрос: сдавал, как физлицо, или как ФЛ-П?
Есть ли такой вид деятельности в госреестре у ФЛ-П? у плательщика ЕН? какой группы? Кому сдавал - плательщику ЕН, или нет?
Если были обязательства по подаче декларации за 2014г., то этот ФЛ-П нарушил их, так как не подал её. Об ответственности:
Ответственность
Питання
Чи передбачена відповідальність до власника землі або землекористувача, у тому числі орендаря, за неподання або несвоєчасного подання податкової декларації з плати за землю за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі?
Відповідь
Коротка:
До власника землі або землекористувача за неподання або несвоєчасного подання податкової декларації з плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі застосовуються санкції, передбачені ст. 120 Податкового кодексу України.
Повна:
Відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 –VI (далі – ПКУ) власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ст. 286 ПКУ).
Податкове зобов’язання з плати за землю, визначене у податковій декларації за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.4 ст. 287 ПКУ).
Відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть платники податку, а також їх посадові особи (ст. 47 ПКУ). Санкції за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) передбачені ст. 120 ПКУ.
З урахуванням викладеного, до власника землі або землекористувача, у тому числі орендаря, за неподання або несвоєчасного подання податкової декларації з плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі застосовуються санкції, передбачені ст. 120 ПКУ.
Зображення

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

ФОП был на общей системе. Сдавал все годы как ЧПшник общесистемник декларацию. А в этом году - пропустил. Теперь надо сдать мне. Понятно, что штраф. Но сейчас он уже ФОП 3 группы. Т.е. платить налог на землю не должен. Т.е. если я сейчас буду сдавать декларацию за 2014 год, то сдать должна за январь,февраль и март? Я правильно понимаю? И на каком бланке сдавать, на том, на котором мы в феврале сдавали за 2014 год или уже на новом?

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

ФОП был на общей системе. Сдавал все годы как ЧПшник общесистемник декларацию. А в этом году - пропустил. Теперь надо сдать мне. Понятно, что штраф. Но сейчас он уже ФОП 3 группы. Т.е. платить налог на землю не должен. Т.е. если я сейчас буду сдавать декларацию за 2014 год, то сдать должна за январь,февраль и март? Я правильно понимаю? И на каком бланке сдавать, на том, на котором мы в феврале сдавали за 2014 год или уже на новом?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Вероніка писав:ФОП был на общей системе. Сдавал все годы как ЧПшник общесистемник декларацию. А в этом году - пропустил. Теперь надо сдать мне. Понятно, что штраф. Но сейчас он уже ФОП 3 группы. Т.е. платить налог на землю не должен. Т.е. если я сейчас буду сдавать декларацию за 2014 год, то сдать должна за январь,февраль и март? Я правильно понимаю? И на каком бланке сдавать, на том, на котором мы в феврале сдавали за 2014 год или уже на новом?
Про форму декларации написано выше (надо нажать на спойлер#smile3# ).
Позиция МД
По поводу земельного налога:
http://www.profiwins.com.ua/letters-and ... -1051.html в 2012г.
По поводу арендной платы:
http://www.profiwins.com.ua/ru/letters- ... 20-25.html в 2014г.
Информационный ресурс МД
..................................................
Питання
Чи є платником земельного податку ФОП - платник ЄП, яка придбала будівлю, споруду (їх частину), нежиле приміщення (їх частину) у багатоквартирному жилому будинку, у разі надання їх в оренду (за умови що надання в оренду приміщень є її основним видом діяльності або одним із видів діяльності), та право власності на таку земельну ділянку не оформлено?
Відповідь
Коротка:
Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку, яка придбала будівлю, споруду (їх частину), нежиле приміщення (їх частину) у багатоквартирному жилому будинку, але право власності на таку земельну ділянку не оформила, сплачує земельний податок на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території незалежно від обраного нею виду господарської діяльності.
Повна:
Відповідно до пп.297.1.4 п.297.1 ст.297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності.
Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку - фізичними особами – підприємцями, затвердженої наказом ДПС України 23.11.2012 №1051, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу - підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням пп.291.5.3 п.291.5 ст.291 ПКУ).
У разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди, одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також яка прилягає до будівлі або споруди, тобто підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов’язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа - підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності з земельного податку.
Отже, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку, яка придбала будівлю, споруду (їх частину), нежиле приміщення (їх частину) у багатоквартирному жилому будинку, але право власності на таку земельну ділянку не оформила, сплачує земельний податок на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території незалежно від обраного нею виду господарської діяльності.
..................................................
Питання
Чи є платником земельного податку ФОП - платник ЄП, за земельну ділянку, яка надана в установленому порядку ФО (акт на право власності оформлено на ФО) для здійснення господарської діяльності і така земельна ділянка використовується ФОП за призначенням?
Відповідь
Коротка та повна відповіді ідентичні.
Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку - фізичними особами - підприємцями, затвердженої наказом ДПС України від 23.11.2012 № 1051, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу – підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням підпункту 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу).
У разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди, одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також яка прилягає до будівлі або споруди, тобто підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов’язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа – підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності з земельного податку.
..................................................
Питання
Чи є платником земельного податку ФОП - платник ЄП, за земельні ділянки, які розташовані під будівлями (спорудами), їх частинами або нежилими приміщеннями у багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності такої особи та використовуються для провадження господарської діяльності, якщо правовстановлюючі документи на земельну ділянку не оформлені?
Відповідь
Коротка:
Якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу - підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням пп.291.5.3 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу України).
Якщо земельна ділянка, на якій розташовані будівлі (споруди), їх частини або нежилі приміщення у багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності фізичної особи (фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку) та використовуються для провадженні господарської діяльності, не надавалась їй в установленому чинним законодавством порядку, то за таку земельну ділянку фізична особа – підприємець - платник єдиного податку сплачує земельний податок на загальних підставах.
Повна:
Відповідно до пп.297.1.4 п.297.1 ст.297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності.
За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб (п.286.6 ст. 286 ПКУ).
При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п.287.6 ст.287 ПКУ).
Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку - фізичними особами – підприємцями, затвердженої наказом ДПС України 23.11.2012 №1051, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу - підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням пп.291.5.3 п.291.5 ст.291 ПКУ).
Отже, якщо право власності на земельну ділянку оформлене на фізичну особу (фізичну особу - підприємця) і земельна ділянка використовується ним для провадження господарської діяльності (магазин, СТО тощо), то такий підприємець (платник єдиного податку) звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку (з врахуванням пп.291.5.3 п.291.5 ст.291 ПКУ).
Якщо земельна ділянка, на якій розташовані будівлі (споруди), їх частини або нежилі приміщення у багатоквартирних жилих будинках, що знаходяться у власності фізичної особи (фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку) та використовуються для провадженні господарської діяльності, не надавалась їй в установленому чинним законодавством порядку, то за таку земельну ділянку фізична особа – підприємець - платник єдиного податку сплачує земельний податок на загальних підставах.
..................................................
Зображення

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Спасибо. И всё-таки ,ещё раз по поводу бланка. Есть ли у кого-то старый, так как на Бухгалтер 911 уже новый бланк декларации опубликован, а старого, т.е. действующего на сегодняшний момент - нет

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Вероніка писав:Спасибо. И всё-таки ,ещё раз по поводу бланка. Есть ли у кого-то старый, так как на Бухгалтер 911 уже новый бланк декларации опубликован, а старого, т.е. действующего на сегодняшний момент - нет
В программах бланк ещё старый.
Вот ссылка для ручного заполнения старой (действующей в этом году) формы:
http://www.profiwins.com.ua/ru/forms-an ... i/120.html
Зображення

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Подскажите, пожалуйста.
В договоре аренды земли площадьуказана в кв. м. В каких единицах мне указывать в 3 колонке Декларации по земле? У меня проставляется 4 знака после запятой в ОПЗ, а 4 знака - это же в гектарах?
И надо ли подавать Ведомости о земельных участках вместе с отчётом?


Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Вероніка писав:Подскажите, пожалуйста.
В договоре аренды земли площадьуказана в кв. м. В каких единицах мне указывать в 3 колонке Декларации по земле? У меня проставляется 4 знака после запятой в ОПЗ, а 4 знака - это же в гектарах?
И надо ли подавать Ведомости о земельных участках вместе с отчётом?
4 цифры - это у всех. Сохранять и сдавать надо пакетом с Додатком - Ведомости о земельных участках.
Зображення

agony
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 789
З нами з: 30 листопада 2011, 08:29
Дякував (ла): 109 разів
Подякували: 270 разів

Повідомлення agony »

Вероніка писав:Подскажите, пожалуйста.
В договоре аренды земли площадьуказана в кв. м. В каких единицах мне указывать в 3 колонке Декларации по земле? У меня проставляется 4 знака после запятой в ОПЗ, а 4 знака - это же в гектарах?
И надо ли подавать Ведомости о земельных участках вместе с отчётом?
площадь указывать в гектарах

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”