=РОЗРАХУНОК КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ=

Инна)))
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 26
З нами з: 10 листопада 2014, 16:26
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення Инна))) »

Добрый день.
Подскажите, где все же можно почитать о том, что если сотрудник работает со 02.02.15 (хоть это и первый рабочий день месяца), что этот месяц в расчет средней зарплаты для расчета компенсации не включается?

Люсикк
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 29
З нами з: 21 квітня 2015, 09:34
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Люсикк »

Помогите, окончательно запутавшейся... и перечитавшей уже куче всего... применяется ли НСЛ в :
1.Месяц приема на работу
2.Месяц увольнения

Если в месяц увольнения зп вышла меньше минималки, то ЕСВ дотагиваем до минимального?

Спасибо!

Olya29
Гений
Гений
Повідомлень: 311
З нами з: 16 січня 2012, 08:52
Дякував (ла): 83 рази
Подякували: 84 рази

Повідомлення Olya29 »

Люсикк писав:Помогите, окончательно запутавшейся... и перечитавшей уже куче всего... применяется ли НСЛ в :
1.Месяц приема на работу
2.Месяц увольнения

Если в месяц увольнения зп вышла меньше минималки, то ЕСВ дотагиваем до минимального?

Спасибо!
1.Да
2.Да
Зависит от того целый месяц отработал работник или нет. Если да то ЕСВ с минималки если нет - то с начисленной суммы.

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Инна))) писав:Добрый день.
Подскажите, где все же можно почитать о том, что если сотрудник работает со 02.02.15 (хоть это и первый рабочий день месяца), что этот месяц в расчет средней зарплаты для расчета компенсации не включается?
п.2 http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF

Инна)))
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 26
З нами з: 10 листопада 2014, 16:26
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення Инна))) »

Да, я читала этот порядок, где написано "Середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку", но все же это спорный вопрос учитывать ли месяц в расчет если сотрудник получается отработал послый месяц, так как 01.02.15 - выходной день. Хотелось бы почитать разьяснение по этому поводу

dch79
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 16 квітня 2015, 12:51

Повідомлення dch79 »

Увольняется директор и сотрудник. Компенсацию за отпуск нечем платить. Они готовы отказаться от компенсации и указать это в заявлении. Могу ли я не выплачивать им компенсацию за неиспользованный отпуск?

RICH
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 678
З нами з: 04 листопада 2013, 18:43
Дякував (ла): 57 разів
Подякували: 316 разів

Повідомлення RICH »

dch79 писав:Увольняется директор и сотрудник. Компенсацию за отпуск нечем платить. Они готовы отказаться от компенсации и указать это в заявлении. Могу ли я не выплачивать им компенсацию за неиспользованный отпуск?
Заявления от них вам ни к чему. Т.к. невыплата компенсации за неисп.отпуск является нарушением КЗоТ, хоть пишите заявления, хоть не пишите. Компенсацию можете не выплачивать, а там как повезёт... Если придет на проверку управление труда и социальной защиты населения и обнаружат этот факт, то:

"Кодекс України про адміністративні правопорушення
...
Стаття 41. Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці
Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, ..., а також інші порушення вимог законодавства про працю -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. "

Как-то так...

АленаА
Гуру
Гуру
Повідомлень: 81
З нами з: 16 грудня 2013, 10:00
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 32 рази

Повідомлення АленаА »

dch79 писав:Увольняется директор и сотрудник. Компенсацию за отпуск нечем платить. Они готовы отказаться от компенсации и указать это в заявлении. Могу ли я не выплачивать им компенсацию за неиспользованный отпуск?
Нет. Вы обязаны ее выплатить.#rtfm#

Golka
Гуру
Гуру
Повідомлень: 87
З нами з: 04 травня 2011, 08:04
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Golka »

Инна))) писав:Да, я читала этот порядок, где написано "Середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку", но все же это спорный вопрос учитывать ли месяц в расчет если сотрудник получается отработал послый месяц, так как 01.02.15 - выходной день. Хотелось бы почитать разьяснение по этому поводу
http://zpl.com.ua/taxonomy/term/42 аналогічна ситуація "Чи включати до розрахункового періоду місяць прийняття на роботу не з першого числа"
В мене питання схоже, але в інший бік. Якщо працівник переводиться на інше п-во з 2 червня, 1 число вихідний, то чи береться в розрахунок травень,оскільки нараховую компенсацію зараз,хоч і не в ост роб день, бо раніше нараховувати підстав не було(не було наказу, а наказ з 2.що 2 переведений)?

Инна)))
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 26
З нами з: 10 листопада 2014, 16:26
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення Инна))) »

Порядок № 1266 - это расчет средней для выплат соц страха (больничные и т.д.), этот порядок не относится к расчету компенсаций. Для компенсаций порядок № 100 предусмотрен.
http://zpl.com.ua/content/obchislennya- ... she-chislo
У листі від 06.10.2014 р. N 493/18/99-14 Мінсоцполітики відповідно до Порядку № 1266 та Порядку № 100 говорится, что Для обчислення середньої заробітної плати працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсації за невикористані відпустки.
При цьому слід враховувати, що якщо перший день роботи працівника був першим робочим днем для всіх, зазначений місяць буде враховуватись при обчисленні середньої заробітної плати для працівника, який пропрацював на підприємстві менше року.

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”