РРО

Банківські платіжні картки, РРО, платіжні термінали
Бух розница
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 102
З нами з: 30 жовтня 2013, 15:52
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 15 разів

Повідомлення Бух розница »

С 1 января 2015 к перечню предприятий, которые обязаны использовать регистраторы расчетных операций (кассовые аппараты или фискальные регистраторы):

1) Предприятия электронной коммерции, продающие товары и услуги посредством интернета (интернет-магазины).
2) ФОП – плательщики единого налога III группы с 1 июля 2015 и II группы с 1 января 2016 (за исключением рыночной и переносной торговли). К группе III единщиков с 2015 года относятся предприниматели с годовым оборотом до 20 млн грн, а также ранее относившиеся к группам 4,5,6. Для тех, кто начнет использовать РРО уже до 30.06.2015, предусмотрены льготы.
3) Платежные системы, агенты и прочие, принимающие деньги для дальнейшей передачи.

Фактически это означает, что каждый заказ в интернете должен будет сопровождаться выдачей фискального чека об оплате товара (услуги), а интернет-магазины будут обязаны использовать регистраторы расчетных операций. Более того, под требование регистрации каждой расчетной операции попадает и получение денег с целью их дальнейшей передачи — т.е. платежные системы, наложенный платеж и т.п.
Под понятие «расчетной операции» попадают оплаты наличными, платежными картами, жетонами и так далее. Если оплата товара осуществляется в безналичной форме со счета ФОП, юрлица, то регистрировать такую операцию не нужно.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

Лист ДФС від 06.04.2016 р. № 7654/6/99-99-11-02-02-15
/извлечение/
Про надання податкової консультації

..........Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо надання роз’яснень і в межах компетенції повідомляє.
........Законом України від 09 квітня 2015 року № 317 - VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та їхньої символіки» (далі – Закон) встановлено, зокрема, що юридичні особи, зареєстровані на день набрання чинності цим Законом, у разі порушення його вимог зобов'язані протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої установчі документи, найменування та/або символіку у відповідність із вимогами Закону.
...
........Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон про РРО). Відповідальність за порушення вимог Закону про РРО встановлена у розділі V Закону про РРО.
........Згідно із Законом про РРО розроблений Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), який затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за № 1616/24148 (далі – Порядок).
........Згідно із Порядком для реєстрації РРО суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву встановленої форми та документи, в число яких входить копія документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО. Після проведення реєстрації РРО контролюючий орган надає суб'єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО, що засвідчує реєстрацію РРО в органі ДФС. У реєстраційному посвідченні (на підставі поданих суб’єктом господарювання документах на господарську одиницю) вказується інформація про господарську одиницю, для якої призначений РРО. Зокрема, вказується адреса господарської одиниці. РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні.
........У разі зміни даних щодо суб'єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні, суб'єкт господарювання протягом п'яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до органу ДФС за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення.
........Таким чином, у разі перейменування вулиці, внаслідок чого змінюється адреса господарської одиниці, власник відповідного приміщення має привести свої установчі документи, документи на господарську одиницю та інші документи у відповідність із Законом. Після внесення змін до документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, має бути проведена перереєстрація РРО.
Зображення

vfrjujyxer1983
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 20 квітня 2016, 14:35

Повідомлення vfrjujyxer1983 »

Добрый день. Подскажите нужен ли РРО. Юридическое лицо 3 група предоставляет услуги населению в сфере права.

vfrjujyxer1983
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 20 квітня 2016, 14:35

Повідомлення vfrjujyxer1983 »

И еще вопрос, можно ли обойтись без РРО с применением продукта Приват банк МИНИ ОТДЕЛЕНИЕ? У кого какие предположения?

MariNka92
Оракул
Оракул
Повідомлень: 236
З нами з: 17 листопада 2015, 11:01
Дякував (ла): 101 раз
Подякували: 6 разів

Повідомлення MariNka92 »

Підкажіть, чи потрібно подавати довідку про використані КОРО, якщо звіт я не подаю так як є РРО?

Tatyana777
Гений
Гений
Повідомлень: 463
З нами з: 26 лютого 2012, 01:12
Дякував (ла): 324 рази
Подякували: 148 разів

Повідомлення Tatyana777 »

Добрый день! Предприятие розничной торговли, алкоголь и табак. Хотим зарегистрировать второй РРО и оформить еще одну лицензию. С момента регистрации РРО до получения лицензии пройдет минимум 10 дней. В этот период надо ежедневно включать РРО и делать нулевые отчеты? #umbr#

elenak0705
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 25 травня 2016, 15:06

Повідомлення elenak0705 »

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, туристическая фирма имеет свой сайт. в нем есть интернет эквайринг для оплаты туристов. Нужен ли РРО? Налоговая расходиться во мнении))))))

@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1412
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 959 разів
Подякували: 1175 разів

Повідомлення @Nika@ »

Очень-очень нужен совет, а то начиталась кучу всего, теперь гложат сомнения.
Есть ФОП-единщик 3 группы, турагент. Его доход - это сумма его комиссионного вознаграждения, это понятно. Но непонятно, нужен ли ему РРО по достижении оборота 1 млн.грн?
ПКУ, п.п.296.10. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
В понимании этой нормы доход - это оборот или налогооблагаемый доход? В консультациях часто отождествляют эти понятия, но для агентов это ж совсем разные весовые категории...

И еще попутно. Допустим, предел 1 млн. превышен (был и нал, и безнал). Но РРО так и не установлен, но все расчеты после этого проводятся только через банк. Есть ли ответственность за само отсутствие РРО?

Marlboro
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12590
З нами з: 17 грудня 2012, 02:08
Дякував (ла): 252 рази
Подякували: 4095 разів

Повідомлення Marlboro »

Tatyana777 писав:Добрый день! Предприятие розничной торговли, алкоголь и табак. Хотим зарегистрировать второй РРО и оформить еще одну лицензию. С момента регистрации РРО до получения лицензии пройдет минимум 10 дней. В этот период надо ежедневно включать РРО и делать нулевые отчеты? #umbr#
ЗУ Про РРО:
Стаття 3. Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:
.....................
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;
@Nika@ писав:Очень-очень нужен совет, а то начиталась кучу всего, теперь гложат сомнения.
Есть ФОП-единщик 3 группы, турагент. Его доход - это сумма его комиссионного вознаграждения, это понятно. Но непонятно, нужен ли ему РРО по достижении оборота 1 млн.грн?
Ні, по пп.292.4 в дохід йде тільки винагорода. Але до питань РРО треба серйозно підходити, тому я б Вам радив по статті 52 ПКУ звернутись в податкову і отримати письмову консультацію. Наявність такої консультації звільняє Вас від відповідальності навіть в разі, якщо в далекому майбутньому виявиться, що РРО таки треба було ставити.
@Nika@ писав:И еще попутно. Допустим, предел 1 млн. превышен (был и нал, и безнал). Но РРО так и не установлен, но все расчеты после этого проводятся только через банк. Есть ли ответственность за само отсутствие РРО?
Ні, в цьому разі відповідальності не буде. Тільки якщо він проведе хоч одну операцію з готівкою після цього.

Sancho Panza
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 613
З нами з: 02 серпня 2013, 22:17
Дякував (ла): 143 рази
Подякували: 341 раз

Повідомлення Sancho Panza »

elenak0705 писав:Добрый день. Подскажите, пожалуйста, туристическая фирма имеет свой сайт. в нем есть интернет эквайринг для оплаты туристов. Нужен ли РРО? Налоговая расходиться во мнении))))))
Був лист ДФС де вони закинули тезу: якщо місце розрахунків і місце отримання послуг не співпадають в просторі і часі, та отримання послуг не передбачає контакту "покупець-продавець" та оплата здійснюється шляхом безготівкового перерахунку з банківського рахунку покупця (банківська картка) на банківський рахунок продавця (р\р рахунок) то РРО не застосовується. По суті така ситуація можлива виключно при інтенрнет - еквайрингу та при наданні послуг - телекомунікаційні, інтернет, продаж електронних ліцензій програмного зебезпечення і подібне (оферта є на сайті і оплативши її ти погодився з умовами договору, і на електронну адресу отримав код доступу до інтернету або копію програми). Навіть технічно до такої ситуації важко прив"язати РРО і в законах процедура не прописана. Постає багато питань:
- коли бити чек (по даті оплати ? по даті зарахування на р\р ? по даті отримання послуг ?);
- як вручити чек (покупець не приїде, його адреса не відома, він нерезидент і т.д.)
Тому вони (ДФС) поки що "відморозились" і написали лист який в принципі їх ні до чого не зобов"язує але формально якусь відповідь дає.

Але я думаю що це все таки не ваша ситуація. Хоча у вас і місце розрахунків і місце отримання послуг не співпадають в просторі і часі, але ви маєте (напевне) контакт з покупцем - вручення путівки особисто, кур"єром. Я думаю що у вас чек повинен битись. Контакт напенвне ж є ? А фіскальний чек зараз не тільки засвідчує оплату, але й пітдверджує передачу товару (інтернет - магазини) або послуга (туристичні фірми). Щось подібне роблять інтернет магазини - я оплатив карткою, вони мені товар доставляють НОВОЮ ПОШТОЮ, і вкладають фіскальний чек (правда вони роблять хитріше: реєструють 150 СПД ФО і в усіх них виручка не перевищує 1 млн. в рік, і в посилках просто висилають товарні чеки).
Якщо у вас путівка просто роздруковується, наприклад з QR кодом і покупець просто роздрукувавши її на принтері вдома поїде посилятись в готель - РРО не треба.
Це виключно моя думка. Уже може бути судова практика - пошукайте рішення судів на цю тему.

Відповісти

Повернутись до “Банк, каса, підзвіт”