Питання по 1 ДФ

karmen2011
Гений
Гений
Повідомлень: 492
З нами з: 28 листопада 2011, 07:20
Дякував (ла): 676 разів
Подякували: 178 разів

Повідомлення karmen2011 »

возвращаем финансовую помощь учредителю .то как заполняем и нараховано и выплачено ?или только выплачено с кодом 153?

Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

karmen2011 писав:возвращаем финансовую помощь учредителю .то как заполняем и нараховано и выплачено ?или только выплачено с кодом 153?
Нараховано і виплачено, код 153
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

dsrdsr4
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 104
З нами з: 18 травня 2015, 20:23
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 33 рази

Повідомлення dsrdsr4 »

Доброе утро. Подскажите, может у кого также. 1-ДФ отправила еще 21 июля. Квитанцию 1 получила. До сих пор нет квитанции 2.

dsrdsr4
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 104
З нами з: 18 травня 2015, 20:23
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 33 рази

Повідомлення dsrdsr4 »

О! Квитанция пришла!! Итого 3 дня.

СветланаД
Оракул
Оракул
Повідомлень: 232
З нами з: 14 жовтня 2015, 13:18
Дякував (ла): 96 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення СветланаД »

Добрый день.
1) На форуме задавали вопрос:сегодня в налоговой меня инспектор консультант немного повергла в шок, сказав, что ФОПы единщики не подают в 1-ДФ выплаты ФОПам, которые работает по своих КВЕД, т.е. если не удерживаем НДФЛ то и не подаем, а подают только юрики и общесистемники, ссылалась на ст. НК 297.3., что якобы единщики не являемся налоговыми агентами.

Подскажите ответ на него пожалуйста.

2)И еще вопрос: ФОП во втором квартале возвратил ФОПу и физлицу предоплату за товар. Предоплаты заходили в первом квартале. Отражать это в 1ДФ?

3) ФОП во втором квартале возвратил ФОПу и физлицу предоплату за товар. Предоплаты заходили во втором квартале. Отражать это в 1ДФ?

4) ФОП перечисляет финпомощь ФОПу и получает возврат оказанной им финпомощи от ФОПов. Отражать в 1ДФ?

5) Юрлицо перечисляет финпомощь ФОПу: отражать в 1ДФ?

6) Юрлицо получает возврат оказанной им финпомощи от ФОПа. Отражать в 1ДФ?

Буду благодарна за ответы

Простодаша
Гений
Гений
Повідомлень: 407
З нами з: 22 вересня 2013, 20:03
Дякував (ла): 95 разів
Подякували: 20 разів

Повідомлення Простодаша »

Подскажите пожалйуста!Операции которые не облагаются военным сбором например покупка у ФОП или выдача возвратной фин помощи к примеру, показываются ли они в военном сборе общей сумме.Раньше не показывались с 1 квартала показвываются? я правильно понимаю и что мне делать если я не показала их в первом квартале, как подать уточненку кто сталкивался?Как вообще уточнятся по военке и будет ли штраф?И что вообще за полный бред не могу понять гда это все прописано чётко на что мне опереться, буду благодарна за ссылку на письмо либо официальное разъяснение.

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4139
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 668 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

Простодаша писав:Подскажите пожалйуста!Операции которые не облагаются военным сбором например покупка у ФОП или выдача возвратной фин помощи к примеру, показываются ли они в военном сборе общей сумме.Раньше не показывались с 1 квартала показвываются? я правильно понимаю и что мне делать если я не показала их в первом квартале, как подать уточненку кто сталкивался?Как вообще уточнятся по военке и будет ли штраф?И что вообще за полный бред не могу понять гда это все прописано чётко на что мне опереться, буду благодарна за ссылку на письмо либо официальное разъяснение.[/quote
не делайте уточненку сразу же штраф, я лично пишу во второй таблице сумму с которой удерж. воен. сбор, точных разъяснений нет по этому поводу, все на ваше усмотрение, хотите пишите загальну сумму, хотите пишите только ту сумму с кот. удерж. ВС

Простодаша
Гений
Гений
Повідомлень: 407
З нами з: 22 вересня 2013, 20:03
Дякував (ла): 95 разів
Подякували: 20 разів

Повідомлення Простодаша »

Маруся10 писав:
Простодаша писав:Подскажите пожалйуста!Операции которые не облагаются военным сбором например покупка у ФОП или выдача возвратной фин помощи к примеру, показываются ли они в военном сборе общей сумме.Раньше не показывались с 1 квартала показвываются? я правильно понимаю и что мне делать если я не показала их в первом квартале, как подать уточненку кто сталкивался?Как вообще уточнятся по военке и будет ли штраф?И что вообще за полный бред не могу понять гда это все прописано чётко на что мне опереться, буду благодарна за ссылку на письмо либо официальное разъяснение.[/quote
не делайте уточненку сразу же штраф, я лично пишу во второй таблице сумму с которой удерж. воен. сбор, точных разъяснений нет по этому поводу, все на ваше усмотрение, хотите пишите загальну сумму, хотите пишите только ту сумму с кот. удерж. ВС
Звонила на горячую линнию ДФС сказала что в порядке утвержденной приказом №4 указана вся сумма начисленного дохода и показывать все. Ну так оно не понятно.Говорю ну хорошо не показала я всю сумму начисленного к чему это привело ни к занижению ни к изменению ИНН не привело на что это влияет и зачем вы людей путаете, ну она сказала что разъяснений по поводу является ли это ошибкой или нет у нее в базе знань не имеется.Сижу уже 2 часа думаю что делать. В ступоре.

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4139
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 668 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

Простодаша писав:
Маруся10 писав:
Простодаша писав:Подскажите пожалйуста!Операции которые не облагаются военным сбором например покупка у ФОП или выдача возвратной фин помощи к примеру, показываются ли они в военном сборе общей сумме.Раньше не показывались с 1 квартала показвываются? я правильно понимаю и что мне делать если я не показала их в первом квартале, как подать уточненку кто сталкивался?Как вообще уточнятся по военке и будет ли штраф?И что вообще за полный бред не могу понять гда это все прописано чётко на что мне опереться, буду благодарна за ссылку на письмо либо официальное разъяснение.[/quote
не делайте уточненку сразу же штраф, я лично пишу во второй таблице сумму с которой удерж. воен. сбор, точных разъяснений нет по этому поводу, все на ваше усмотрение, хотите пишите загальну сумму, хотите пишите только ту сумму с кот. удерж. ВС
Звонила на горячую линнию ДФС сказала что в порядке утвержденной приказом №4 указана вся сумма начисленного дохода и показывать все. Ну так оно не понятно.Говорю ну хорошо не показала я всю сумму начисленного к чему это привело ни к занижению ни к изменению ИНН не привело на что это влияет и зачем вы людей путаете, ну она сказала что разъяснений по поводу является ли это ошибкой или нет у нее в базе знань не имеется.Сижу уже 2 часа думаю что делать. В ступоре.
не замарачивайтесь, как решите так и будет, большинство пишет сумму с кот. удерж. ВС, пусть это будет самой большой вашей проблемой, но оно того не стоит, хоть так хоть так, решать только вам

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

СветланаД писав:Добрый день.
1) На форуме задавали вопрос:сегодня в налоговой меня инспектор консультант немного повергла в шок, сказав, что ФОПы единщики не подают в 1-ДФ выплаты ФОПам, которые работает по своих КВЕД, т.е. если не удерживаем НДФЛ то и не подаем, а подают только юрики и общесистемники, ссылалась на ст. НК 297.3., что якобы единщики не являемся налоговыми агентами.

Подскажите ответ на него пожалуйста.

2)И еще вопрос: ФОП во втором квартале возвратил ФОПу и физлицу предоплату за товар. Предоплаты заходили в первом квартале. Отражать это в 1ДФ?

3) ФОП во втором квартале возвратил ФОПу и физлицу предоплату за товар. Предоплаты заходили во втором квартале. Отражать это в 1ДФ?

4) ФОП перечисляет финпомощь ФОПу и получает возврат оказанной им финпомощи от ФОПов. Отражать в 1ДФ?

5) Юрлицо перечисляет финпомощь ФОПу: отражать в 1ДФ?

6) Юрлицо получает возврат оказанной им финпомощи от ФОПа. Отражать в 1ДФ?

Буду благодарна за ответы
1. И ФОПы-единщики, и ФОПы-неединщики, и другие самозанятые лица, ЮЛ - на ОСН и на ЕН указывают в 1-ДФ выплаты ФОПам по 157 ознаке. Инспектор "пошутила"
2. ФОП во втором квартале возвратил ФОПу предоплату за товар. Указывать в 1-ДФ должен тот ФОП, который выплачивает доходы.
У разі повернення фізичній особі - підприємцю суми попередньої оплати при розірванні договору, яка була відображена суб’єктом господарювання у розрахунку за ф. №1ДФ за попередній квартал, суб’єкт господарювання зазначає таку суму повернення з від’ємним значенням у складі податкового розрахунку за будь-який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення коштів.
3. ФОП во втором квартале возвратил физлицу предоплату за товар. ФОП-покупатель удержал в 1 кв. НДФЛ и ВС с физлица?
4, 5, 6 http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst4982p13.aspx
Если помощь оказывал ФОП-единщик, то по мнению налоговиков, он должен перейти на ОСН:
Чи включається до доходу ФОП - платника ЄП сума повернутої йому фінансової допомоги, що раніше надавалася таким платником?
Коротка:
Фізична особа – підприємець, яка порушила умови перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлені Податковим кодексом України, а саме надавала поворотну фінансову допомогу, зобов’язана оподаткувати дохід в сумі повернутих коштів за надання такої допомоги за ставкою 15 відсотків та перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому відбулося таке порушення. При цьому у разі повернення коштів платнику єдиного податку, які раніше надавалися ним як платником податків і зборів на загальних підставах до переходу на спрощену систему оподаткування, сума таких коштів також включається до доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків.
Повна:
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у гл. 1 розд. ХІV «Спеціальні податкові режими» ПКУ.
Згідно з п. 291.2 ст. 291 ПКУ спрощена система оподаткування обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів.
На підставі п.п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які, зокрема здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ.
Відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД 2010), надання поворотної фінансової допомоги належить до коду 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення» та є забороненим для здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.
При цьому ч. 5 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.
Доходом платника єдиного податку фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1 ст. 292 ПКУ).
Згідно ч. 4 п. 293.4 ст. 293 ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої – третьої групи (фізичні особи – підприємці) у розмірі 15 відсотків, до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Таким чином, фізична особа – підприємець, яка порушила умови перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлені ПКУ, а саме надавала поворотну фінансову допомогу, зобов’язана оподаткувати дохід в сумі повернутих коштів за надання такої допомоги за ставкою 15 відсотків та перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому відбулося таке порушення. При цьому у разі повернення коштів платнику єдиного податку, які раніше надавалися ним як платником податків і зборів на загальних підставах до переходу на спрощену систему оподаткування, сума таких коштів також включається до доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків.
Зображення

Закрито

Повернутись до “Звітність з ПДФО”