ФОП на загальній системі оподаткування. Питання—відповідь.

elpice
Гений
Гений
Повідомлень: 425
З нами з: 19 квітня 2011, 01:43
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення elpice »

И еще подскажите. Фоп снимал деньги со счета в банкомате для расчета наличкой. При снятии была комиссия. Ее можно на расходы взять?

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

elpice писав:
Vikingkoh писав:Добрый день. У меня вопрос. ФОп на общей системе получил доход 10100. Из расходов только комиссия банка - 100 грн. Т.е. чистый доход - 10000 грн. С октября ФОП переходит на единый налог.
Я хочу уплатить ЕСВ в сентябре, чтобы включить его в расход, но возникает проблема в правильности расчетов.
Если я плачу ЕСВ с 10000 - выйдет 2200. Если я включаю в затраты, то чистый доход уже составит 7800.
Но тогда сумма с которой уплачен ЕСв и НДФЛ будет разной - т.е. чистый доход будет отличаться.
Как в таком случае правильно поступить?
Аналогичная ситуация,не могу разобраться.
В сентябре зарегистрировали ФОП. С октября на ед.налоге,соответственно в сентябре он на общей системе. Заходили деньги - 5000. Из расходов комиссия 100грн.
Если я сейчас оплачу авансом ЕСВ - 1100, дохода останется :5000-1100-100 = 3800. С этой суммы пдфо 18% - 684грн и есв получ-ся 836 грн. Т.е. получается по есв у меня будет переплата 264 грн???
И еще,если я щас успею взять на расходы допустим на 5500 грн. получается отрицат.доход - тогда платить ничего не надо будет вообще?
В цій ситуації я думаю, що потрібно ще незабувати про розподіл доходу по місяцях.

3. Для платників, зазначених у підпунктах 3 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 4 пункту 1 розділу II цієї Інструкції, єдиний внесок встановлюється відповідно до Закону у розмірі 22 відсотків суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

elpice
Гений
Гений
Повідомлень: 425
З нами з: 19 квітня 2011, 01:43
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення elpice »

ANKO, т.е. я так поняла ЕСВ 22% от минималки заплатить и так и так прийдется,верно? А я могу заплатить эту сумму сейчас,в сентябре,чтоб хоть на расходы взять?

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

elpice писав:ANKO, т.е. я так поняла ЕСВ 22% от минималки заплатить и так и так прийдется,верно? А я могу заплатить эту сумму сейчас,в сентябре,чтоб хоть на расходы взять?
Подивіться звіт по ЄВС і подумайте,як ви його заповните, тобто розподілите свій дохід. Це буде один місяць чи декілька. Заплатити - так.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого ЄВ?
Відповідь
Коротка:
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Повна:
Відповідно до п.п. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

elpice
Гений
Гений
Повідомлень: 425
З нами з: 19 квітня 2011, 01:43
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення elpice »

ANKO писав:
elpice писав:ANKO, т.е. я так поняла ЕСВ 22% от минималки заплатить и так и так прийдется,верно? А я могу заплатить эту сумму сейчас,в сентябре,чтоб хоть на расходы взять?
Подивіться звіт по ЄВС і подумайте,як ви його заповните, тобто розподілите свій дохід. Це буде один місяць чи декілька. Заплатити - так.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого ЄВ?
Відповідь
Коротка:
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Повна:
Відповідно до п.п. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Просто на общ.системе он один месяц - сентябрь. С октября на едином. Но есв-то дальше все равно платить прийдется. Мне интересно,если его оплатить сейчас,авансом, за все месяца до конца года - это можно взять на расходы или можно лишь за один месяц - к втором он был на общ.системе только?

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

elpice писав:
ANKO писав:
elpice писав:ANKO, т.е. я так поняла ЕСВ 22% от минималки заплатить и так и так прийдется,верно? А я могу заплатить эту сумму сейчас,в сентябре,чтоб хоть на расходы взять?
Подивіться звіт по ЄВС і подумайте,як ви його заповните, тобто розподілите свій дохід. Це буде один місяць чи декілька. Заплатити - так.

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого ЄВ?
Відповідь
Коротка:
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Повна:
Відповідно до п.п. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.
Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Просто на общ.системе он один месяц - сентябрь. С октября на едином. Но есв-то дальше все равно платить прийдется. Мне интересно,если его оплатить сейчас,авансом, за все месяца до конца года - это можно взять на расходы или можно лишь за один месяц - к втором он был на общ.системе только?
тільки один.

elpice
Гений
Гений
Повідомлень: 425
З нами з: 19 квітня 2011, 01:43
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 12 разів

Повідомлення elpice »

ANKO,поняла,спасибо. Скажите,а комиссию банка при снятии налички тоже можно на расходы брать?

Angelika Boshe
Гуру
Гуру
Повідомлень: 79
З нами з: 07 червня 2016, 16:56
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Angelika Boshe »

Подскажите пожалуйста если ФОП внес в кассу юр. лицу за услуги деньги по счёту, а у себя не отразил никак, теперь по акту сверки у юр.лица есть оплата, а у ФОПа нет ничего. Как быть? Всплывают в памяти угрозы РРО для ФОП если есть движения по кассе...можно ли сделать авансовый отчет на директора ФОП, будто он заплатил со своих?..#wall# #help#

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1059
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 415 разів
Подякували: 537 разів

Повідомлення ANKO »

elpice писав: ANKO,поняла,спасибо. Скажите,а комиссию банка при снятии налички тоже можно на расходы брать?

Якщо ще актуально ,то
177.4.4. інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1 - 177.4.3 цього пункту, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування,

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

Подскажите пожалуйста, ФЛП без деятельности, поменял прописку, а в налоговую не сообщил и остался на учете в старой налоговой, чем это ему может грозить?

Відповісти

Повернутись до “ФОП на загальній системі”