«Єдиний внесок для роботодавців: нарахування, доплати та мінімалка...»

Питання по ЄСВ
КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

Галина_2004 писав:Доброго дня!
Працівник знаходиться на лікарняному з 29.07, з/п за липень нарах нижче мінімальної, чи потрібно мені робити донарахування до мінімальної з/п? Якщо врахувати лікарняні за три дні липня, дохід буде більший 3200,00 грн.
Я, так понимаю, больничный еще не сдан, т.е. фактического подтверждения на руках нет. Поэтому за июль вы доначисляете ЕСВ до минималки. В следующем месяце (предположим, это будет август, когда работник сдаст больничный), Вы отсторнируете эту сумму ЕСВ, начисленную до минималки. И покажете это по отчету по ЕСВ: одной строкой минусовое начисление с признаком 13 за июль, другой строчкой - начисление на часть больничного за июль.

М@рина.
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 12 квітня 2016, 08:47
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення М@рина. »

Галина_2004 писав:Доброго дня!
Працівник знаходиться на лікарняному з 29.07, з/п за липень нарах нижче мінімальної, чи потрібно мені робити донарахування до мінімальної з/п? Якщо врахувати лікарняні за три дні липня, дохід буде більший 3200,00 грн.

Нічого донараховувати не потрібно (якщо у вас оклад більше 3200). Донарахування слід робити тільки в тому випадку, якщо оклад разом з доплатами не перевищує 3200 і то, пропорційно відпрацьованому часу. Лікарняні та відпускні в розрахунку участі не приймають.

ЄСВ також не донараховуєте

М@рина.
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 12 квітня 2016, 08:47
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення М@рина. »

КамЛ писав:
Галина_2004 писав:Доброго дня!
Працівник знаходиться на лікарняному з 29.07, з/п за липень нарах нижче мінімальної, чи потрібно мені робити донарахування до мінімальної з/п? Якщо врахувати лікарняні за три дні липня, дохід буде більший 3200,00 грн.
Я, так понимаю, больничный еще не сдан, т.е. фактического подтверждения на руках нет. Поэтому за июль вы доначисляете ЕСВ до минималки. В следующем месяце (предположим, это будет август, когда работник сдаст больничный), Вы отсторнируете эту сумму ЕСВ, начисленную до минималки. И покажете это по отчету по ЕСВ: одной строкой минусовое начисление с признаком 13 за июль, другой строчкой - начисление на часть больничного за июль.
Нарахування ЄСВ проводиться після розподілу лікарняного по місяцям, за які він нарахований. І лише в разі, якщо загальний дохід за місяць становитиме менше мінімального розміру. Якщо лікарняний буте проходити в серпні, то і донарахування за попередній період має проходити в серпні, тільки за липень (в даному випадку це не потрібно). В липні донарахування до мінімального ЄСВ не проводиться

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

М@рина. писав:
КамЛ писав:
Галина_2004 писав:Доброго дня!
Працівник знаходиться на лікарняному з 29.07, з/п за липень нарах нижче мінімальної, чи потрібно мені робити донарахування до мінімальної з/п? Якщо врахувати лікарняні за три дні липня, дохід буде більший 3200,00 грн.
Я, так понимаю, больничный еще не сдан, т.е. фактического подтверждения на руках нет. Поэтому за июль вы доначисляете ЕСВ до минималки. В следующем месяце (предположим, это будет август, когда работник сдаст больничный), Вы отсторнируете эту сумму ЕСВ, начисленную до минималки. И покажете это по отчету по ЕСВ: одной строкой минусовое начисление с признаком 13 за июль, другой строчкой - начисление на часть больничного за июль.
Нарахування ЄСВ проводиться після розподілу лікарняного по місяцям, за які він нарахований. І лише в разі, якщо загальний дохід за місяць становитиме менше мінімального розміру. Якщо лікарняний буте проходити в серпні, то і донарахування за попередній період має проходити в серпні, тільки за липень (в даному випадку це не потрібно). В липні донарахування до мінімального ЄСВ не проводиться
А я делаю так, как написала, согласно разъяснений ДФС. Кроме того, у меня в ноябре была проверка ГНИ по ЕСВ, они сказали, что да, лучше начислить ЕСВ наперед, чтобы избежать вопросов по поводу зарплаты меньше минималки, а потом откорректировать.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13639
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14106 разів
Подякували: 27882 рази

Повідомлення Яков »

М@рина. писав:Нарахування ЄСВ проводиться після розподілу лікарняного по місяцям, за які він нарахований. І лише в разі, якщо загальний дохід за місяць становитиме менше мінімального розміру. Якщо лікарняний буте проходити в серпні, то і донарахування за попередній період має проходити в серпні, тільки за липень (в даному випадку це не потрібно). В липні донарахування до мінімального ЄСВ не проводиться
Я делаю тоже, как Вы.
Читал, что многие бухгалтеры, страхуясь, делают доначисления по ЕСВ до мин. страх. взноса заранее, даже не имея документов (больничного, в т.ч. по БиР), а потом производят корректировку на уменьшение. Некоторые додумываются даже при начислении пособия по БиР проводить доначисления до мин.страх.взноса за последний неполный месяц в отчёте за первый месяц начисления#rolf#
Наверно, я бы поступил также в том случае, если бы сотрудница/к принёс/несла вместо больничного справку, по которой нельзя проводить начисления по нетрудоспособности. Тогда в отчётах я бы не показывал больничный вообще, з/п за полный месяц показывал бы "ноль" и производил бы доплату до мин. страх. взноса.
После "замены" справки на больничный производил бы корректировку в отчётах.
Если же сразу приносят больничный, то:
ЗИР 301.04.01 —
Яким чином нарахувати ЄВ на заробітну плату та допомогу по тимчасовій непрацездатності, якщо сукупно їх розмір не перевищує мінімальну заро…
Коротка:
     Для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, єдиний внесок, у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності).
     Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, виникає потреба за минулий місяць (місяці) донарахувати єдиний внесок виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).
Повна:
     Відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями у разі якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄВ.
     Для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄВ, у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності).
     Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, виникає потреба за минулий місяць (місяці) донарахувати ЄВ виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).
Зображення

М@рина.
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 170
З нами з: 12 квітня 2016, 08:47
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення М@рина. »

MartiniI писав:Добрый день! Очень нужна помощь! У сотрудницы 9 июля закончился отпуск по уходу за ребенком до 3 лет, она написала заявление на отпуск без содержания до 24 июля, а 24 июля уволилась. Компенсация не начислялась. Надо ли платить 704 грн ЕСВ ( мое мнение- нет)? Таблицу 5 я заполнила, а в таблице 6 заполнила колонку 14 (15 дней - с 10го по 24е отпуск без содержания) и ноли по начислениям?

Якщо людина звільнилася в середині місяця, донараховуння до 704 грн робити не потрібно. І нулі по нарахуванням

А чому ви не нарахували компенсацію? Згідно п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону № 504 відпустка без збереження зарплати вкючається до стажу роботи, який дає право на отримання щорічної відпустки. Тобто ви їй мали нарахувати 1 календарний день відпустки. Для розрахунку суми за цей день потрібно оклад працівниці на момент звільнення помножити на 12 і поділити на 354


MartiniI
ПрофиПрофи
Повідомлень: 35
З нами з: 04 лютого 2016, 14:00
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення MartiniI »

М@рина. писав:
MartiniI писав:Добрый день! Очень нужна помощь! У сотрудницы 9 июля закончился отпуск по уходу за ребенком до 3 лет, она написала заявление на отпуск без содержания до 24 июля, а 24 июля уволилась. Компенсация не начислялась. Надо ли платить 704 грн ЕСВ ( мое мнение- нет)? Таблицу 5 я заполнила, а в таблице 6 заполнила колонку 14 (15 дней - с 10го по 24е отпуск без содержания) и ноли по начислениям?

Якщо людина звільнилася в середині місяця, донараховуння до 704 грн робити не потрібно. І нулі по нарахуванням

А чому ви не нарахували компенсацію? Згідно п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону № 504 відпустка без збереження зарплати вкючається до стажу роботи, який дає право на отримання щорічної відпустки. Тобто ви їй мали нарахувати 1 календарний день відпустки. Для розрахунку суми за цей день потрібно оклад працівниці на момент звільнення помножити на 12 і поділити на 354
Спасибо большое Вам за ответ. По поводу компенсации я знаю, но это увольняется хозяйка предприятия и это ее указание, никаких компенсаций не начислять #smile3#

ИРИНА_ОК
Оракул
Оракул
Повідомлень: 241
З нами з: 29 січня 2013, 06:25
Дякував (ла): 62 рази
Подякували: 75 разів

Повідомлення ИРИНА_ОК »

Подскажите:
Работник принят посредине месяца на 025 ставки. Его з/п составила 3206 (ставка)*0,25(1/4 ставки)/22 (раб дня в августе)*12 (р.д. отработано)=437,18.
Есв я беру из 437,18*22%=96,18 или с доначислением до минималки: 3200*0,25/22*12=436,36 ?

КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1912
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1298 разів

Повідомлення КамЛ »

ИРИНА_ОК писав:Подскажите:
Работник принят посредине месяца на 025 ставки. Его з/п составила 3206 (ставка)*0,25(1/4 ставки)/22 (раб дня в августе)*12 (р.д. отработано)=437,18.
Есв я беру из 437,18*22%=96,18 или с доначислением до минималки: 3200*0,25/22*12=436,36 ?
Вы попутали грешное с праведным.
Если отработал неполный месяц, то доначислять ЕСВ не надо. У Вас получается 22 % - 96,18 грн.
А вот в следующих месяцах придется ЕСВ брать от минималки, т.к работник числился с 1-го по 31-е число, т.е. 3200*22% = 704,00

mbamber
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1097
З нами з: 04 червня 2013, 00:46
Дякував (ла): 271 раз
Подякували: 617 разів

Повідомлення mbamber »

КамЛ писав:
ИРИНА_ОК писав:Подскажите:
Работник принят посредине месяца на 025 ставки. Его з/п составила 3206 (ставка)*0,25(1/4 ставки)/22 (раб дня в августе)*12 (р.д. отработано)=437,18.
Есв я беру из 437,18*22%=96,18 или с доначислением до минималки: 3200*0,25/22*12=436,36 ?
Вы попутали грешное с праведным.
Если отработал неполный месяц, то доначислять ЕСВ не надо. У Вас получается 22 % - 96,18 грн.
А вот в следующих месяцах придется ЕСВ брать от минималки, т.к работник числился с 1-го по 31-е число, т.е. 3200*22% = 704,00
0,25 ставки. В следующих - тоже по факту.
APD В ситуации с внешним совместителем. Ниже признал.

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”