Налоговый кредит

Розділ V ПКУ
Marina@
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 119
З нами з: 31 липня 2014, 16:29
Дякував (ла): 84 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Marina@ »

Natalenna писав:До 31.12.14 ніяких зобов'язань не треба було собі донараховувати. Тоді включалися податкові накладні за бажанням.
Чим вони мотивують це?
Вони спираються на те,що у мене велика сума ПК обсяг 700000,00 в тому числі ПДВ 45794,39, спираються на п. 198.5 ПКУ, але ж ця стаття діє вже в 2015 році, я так розумію? Чи знову я помиляюсь? Ви можете мені надати ст. де ми не зобовязані донараховувати зобовязання в 2014році? Буду дуже вдячна.

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Marina@ писав:
Natalenna писав:До 31.12.14 ніяких зобов'язань не треба було собі донараховувати. Тоді включалися податкові накладні за бажанням.
Чим вони мотивують це?
Вони спираються на те,що у мене велика сума ПК обсяг 700000,00 в тому числі ПДВ 45794,39, спираються на п. 198.5 ПКУ, але ж ця стаття діє вже в 2015 році, я так розумію? Чи знову я помиляюсь? Ви можете мені надати ст. де ми не зобовязані донараховувати зобовязання в 2014році? Буду дуже вдячна.
Ось тут стаття 198,5 ПКУ станом на 31,12,2014 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/275 ... 231/page26

"198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися:....."

Редакція поточна http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/275 ... 4931#n4931

"198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:...."

У вас виконується умова і за старою і за поточною редакцією, ви НЕ включали суми податку до кредиту.

Marina@
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 119
З нами з: 31 липня 2014, 16:29
Дякував (ла): 84 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Marina@ »

Татьяна ТС писав:
Marina@ писав:
Natalenna писав:До 31.12.14 ніяких зобов'язань не треба було собі донараховувати. Тоді включалися податкові накладні за бажанням.
Чим вони мотивують це?
Вони спираються на те,що у мене велика сума ПК обсяг 700000,00 в тому числі ПДВ 45794,39, спираються на п. 198.5 ПКУ, але ж ця стаття діє вже в 2015 році, я так розумію? Чи знову я помиляюсь? Ви можете мені надати ст. де ми не зобовязані донараховувати зобовязання в 2014році? Буду дуже вдячна.
Ось тут стаття 198,5 ПКУ станом на 31,12,2014 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/275 ... 231/page26

"198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися:....."

Редакція поточна http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/275 ... 4931#n4931

"198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:...."

У вас виконується умова і за старою і за поточною редакцією, ви НЕ включали суми податку до кредиту.
Отож, я все правильно зробила? Я в 2014 році втратила ПК, то не повинна до нараховувати собі зобовязання ? Правильно я розумію? І за це не має штрафних санкцій?

ИнспекторПДВ
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 176
З нами з: 12 січня 2015, 10:58
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 121 раз

Повідомлення ИнспекторПДВ »

Marina@ писав:
Отож, я все правильно зробила? Я в 2014 році втратила ПК, то не повинна до нараховувати собі зобовязання ? Правильно я розумію? І за це не має штрафних санкцій?
Як написала Татьяна ТС ключовий вираз з кодексу: "під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту"
Тобто ніяких зобов’язань і ніяких штрафів

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18766
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10329 разів

Повідомлення Popen »

#help# Хочу в деку за октябрь включить кредитные НН за февраль и апрель 2017 (забыл включить!)...
Правильно я понимаю, что имею право включать эти НН в течение 365 дней НЕЗАВИСИМО от причин своевременного невключения? Можно так делать или обязательно нужно подавать соответствующие УРы ?

Аватар користувача
Ребекка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4272
З нами з: 28 лютого 2012, 07:00
Звідки: м. Черкаси
Дякував (ла): 7201 раз
Подякували: 2403 рази

Повідомлення Ребекка »

Popen писав:#help# Хочу в деку за октябрь включить кредитные НН за февраль и апрель 2017 (забыл включить!)...
Правильно я понимаю, что имею право включать эти НН в течение 365 дней НЕЗАВИСИМО от причин своевременного невключения? Можно так делать или обязательно нужно подавать соответствующие УРы ?
можно включить в текущую декларацию

Юрий09
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 22
З нами з: 27 жовтня 2017, 10:04
Подякували: 1 раз

Повідомлення Юрий09 »

Здравствуйте.
Предприятие пару лет не является плательщиком НДС, свидетельство забрала налоговая в связи с 0-ми отчётами в течении года. Но на данный момент В карточке предприятия,в личном кабинете"расчёты с бюджетом", висит сумма налогового кредита по НДС,в сумме 100000 гривен. Подскажите ,пожалуйста, если мы подадим регистратору заяву о восстановлении плательщика НДС, нам на счёт НДС зачислят эту сумму? В своё время эта переплата была оформлена в счёт будущих платежей. Может есть другие варианты ?
Заранее признателен.
С уважением

kameta
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 101
З нами з: 08 жовтня 2012, 02:26
Дякував (ла): 62 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення kameta »

Ребекка писав:
Popen писав:#help# Хочу в деку за октябрь включить кредитные НН за февраль и апрель 2017 (забыл включить!)...
Правильно я понимаю, что имею право включать эти НН в течение 365 дней НЕЗАВИСИМО от причин своевременного невключения? Можно так делать или обязательно нужно подавать соответствующие УРы ?
можно включить в текущую декларацию
а если причина не включения это аннулирование свидетельства НДС? После повторной регистрации можно включить налоговый кредит?

-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1256 разів

Повідомлення -Latka- »

kameta писав:
Ребекка писав:
Popen писав:#help# Хочу в деку за октябрь включить кредитные НН за февраль и апрель 2017 (забыл включить!)...
Правильно я понимаю, что имею право включать эти НН в течение 365 дней НЕЗАВИСИМО от причин своевременного невключения? Можно так делать или обязательно нужно подавать соответствующие УРы ?
можно включить в текущую декларацию
а если причина не включения это аннулирование свидетельства НДС? После повторной регистрации можно включить налоговый кредит?
если на момент выписки НН ваш поставщик был плательщиком НДС, а позже был исключен из рядов плательщиков, то вы имеете право на НК, даже если не включили его в соответствующий период. Но тут нужно быть осторожным. поскольку все таки нужно понимать сдал ли ваш контрагент свою декларацию с обязательством, хотя если НН зарегистрирована , то я бы включила в кредит, по сдаче декларации можно попросит инспектора посмотреть расхождения по дод 5. Если расходжений не будет значит все норм.

tori_neva
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 10 грудня 2017, 21:13

Повідомлення tori_neva »

Здравствуйте! Помогите разобраться в таком вопросе. Мы, коммунальное предприятие, расплачиваемся за товары, услуги бюджетными деньгами, которые получаем на счета, открытые в Госказначействе. НН, выписанные на эти товары, услуги включаем в НК, а вот как быть с НО?
В ЗІР дана следующая консультация: " Якщо субсидії і трансфертні платежі, що видаються платнику податку – одержувачу коштів за кодом бюджетної класифікації 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» не передбачають компенсації вартості товарів/послуг, що постачаються таким платником податку, то при їхотриманні об’єкта оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ) не виникає.
Разом з тим, якщо зазначені кошти надходять до платника податків на виконання програми благоустрою міста, чи інших подібнихпрограм, то для цілей оподаткування ПДВ такі кошти слідвважати оплатою (компенсацією) виконаних ним робіт в межах таких програм, а тому їх сума має бути включена таким платником до бази оподаткування вартості виконаних ним робіт/послуг."
Это условие у нас выполняется и мы должны начислять себе НО, но не дает покоя следующая информация, откопанная в интернете(правда нет никаких ссылок на нормативные документы): "Однак отримання бюджетних трансфертів слід відрізняти від отримання цільових коштів на фінансування основної діяльності (державне (комунальне) замовлення). Основ­ною відмінністю між цими операціями є те, що підприємства, організації, які виконують державне (комунальне) замовлення, здійснюють поставку товарів (послуг) на підставі договору. А одержувачі бюджетних коштів отримують і витрачають їх відповідно до плану використання бюджетних коштів, погодженого з розпорядниками цих коштів, про що в установленому порядку складають звітність. Крім того, одержувачі бюджетних коштів можуть отримувати їх виключно на рахунки, спеціально відкриті з цією метою в органах Держказначейства. Лише за таких умов цільове фінансування з бюджету не є об’єктом обкладення ПДВ.
Отже, якщо комунальне підприємство отримує кошти на підставі плану використання бюджетних коштів (іноді з цією метою використовується кошторис) і витрачає їх з бюджетного рахунка в органі Держказначейства, — отримання коштів не є об’єктом обкладення ПДВ. Якщо таке підприємство одержує кошти на підставі договору, то воно сплачує з цих коштів ПДВ."

Много конечно информации, но я очень надеюсь, что сюда заходят бухгалтера с КП и с такой ситуацией сталкивались.

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”