ФОП і продаж паливно-мастильних матеріалів

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
oks111
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 191
З нами з: 29 листопада 2010, 03:17
Дякував (ла): 159 разів
Подякували: 73 рази

Повідомлення oks111 »

Natka1307 писав:консультировались в сертифиц. аудиторской компании.сказали что это розница. Они больше привязываются к количеству.
Говорят что если это продажа по штучно, то это розница.

тоесть продажа нескольки наименований запчастей юр.лицу это розница.

В налоговой тоже сказали что это розница
Нашла такую статтью, наведу не полностью.
Оптовая и розничная торговля: терминологические поиски

Вестник налоговой службы Украины (02.03.2012, № 9-10)
Організаційно-правові питання торговельної діяльності: оптова і роздрібна торгівля
Для того щоб з’ясувати, що означають поняття торговельної діяльності, оптової торгівлі, роздрібної торгівлі та інші терміни, пов’язані з торговельною діяльністю, слід звернутися до законодавства.

Відповідно до п. 1 ст. 263 Господарського кодексу господарсько-торговельною є діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання в сфері товарного обігу, спрямована на реалізацію продукції виробничо-технічного призначення і виробів народного споживання, а також допоміжна діяльність, яка забезпечує їх реалізацію шляхом надання відповідних послуг. У п. 3 ст. 263 цього Кодексу наведено форми господарсько-торговельної діяльності, які можуть здійснювати суб’єкти господарювання: матеріально-технічне постачання і збут; енергопостачання; заготівля; оптова торгівля; роздрібна торгівля і громадське харчування; продаж і передача в оренду засобів виробництва; комерційне посередництво в здійсненні торговельної діяльності; інша допоміжна діяльність по забезпеченню реалізації товарів (послуг) у сфері обігу.

Відповідно до пп. 4.4 п. 4 ДСТУ 4303:2004 роздрібна торгівля — це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачу та надання йому торговельних послуг.

Згідно з п. 1 ст. 698 Цивільного кодексу за договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товару, зобов’язується передати покупцеві товар, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю, а покупець зобов’язується прийняти товар і оплатити його. Договір роздрібної купівлі-продажу є публічним (п. 2 цієї статті Кодексу).

Оптова торгівля — це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів за договорами поставки партіями для подальшого їх продажу кінцевому споживачеві через роздрібну торгівлю, для виробничого споживання та надання пов’язаних із цим послуг (пп. 4.5 п. 4 ДСТУ 4303:2004). Оптова торгівля здійснюється, як правило, за договором поставки. Згідно з п. 1 ст. 712 Цивільного кодексу за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується передати у встановлений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов’язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов’язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. Крім того, відповідно до п. 3 ст. 265 Господарського кодексу сторонами договору поставки можуть бути тільки суб’єкти господарської діяльності, а саме:

* господарські організації — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність і зареєстровані в установленому законом порядку;
* громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Відповідно до п. 7 постанови № 833 торговельними об’єктами є:

у сфері оптової торгівлі:

* склад товарний (універсальний, спеціалізований, змішаний);
* магазин-склад;

у сфері роздрібної торгівлі:

* магазин, який може бути: продовольчим, непродовольчим, змішаним (за товарною спеціалізацією), універсальним, спеціалізованим, вузькоспеціалізованим, комбінованим, неспеціалізованим (за товарним асортиментом), з індивідуальним обслуговуванням, самообслуговуванням, торгівлею за зразками, торгівлею за замовленням (за методом продажу товарів);
* павільйон;
* кіоск, ятка;
* палатка, намет;
* лоток, рундук;
* склад товарний;
* крамниця-склад, магазин-склад.

Для оптової торгівлі головною відмінною особливістю є категорія покупців — це суб’єкти підприємницької діяльності — фізичні та юридичні особи, їх філії (відокремлені підрозділи). Але при цьому не може бути оптовою торгівлею продаж товару суб’єкту господарської діяльності на стандартних умовах продажу всім роздрібним покупцям, тобто на умовах публічного договору. Згідно з п. 1 ст. 633 Цивільного кодексу публічним є договір, у якому одна сторона — підприємець бере на себе обов’язок здійснити продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до нього звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв’язку, готельне, медичне, банківське обслуговування тощо). А також у тому випадку, якщо далі такий товар буде ним перепродано або використано у його господарській діяльності. Тобто якщо підприємство через підзвітну особу придбало в роздрібній торговельній мережі лампочки освітлення або канцелярські товари для офісу, така господарська операція не належить до оптової торгівлі.

Реалізація товару особі, яка не є суб’єктом підприємництва, на стандартних умовах продажу вважається роздрібною торгівлею незалежно від кількості проданого товару і його призначення, оскільки продаж здійснено на умовах публічного договору. Але якщо з такою особою укладено договір купівлі-продажу, у тому числі з відстроченням платежу, такий продаж розглядається як оптовий.

У суб’єктів господарювання часто виникають запитання: з якої кількості, з якої партії товару (товарів) розпочинається оптова торгівля? Щоб відповісти на нього, слід звернутися до ДСТУ 3993—2000, відповідно до якого партія товару — це певна кількість товарів одного або декількох найменувань, закуплених, відвантажених або отриманих одночасно за одним товаросупровідним документом. Тобто які-небудь кількісні критерії у цьому випадку відсутні.



Buhgalteria
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 124
З нами з: 05 березня 2013, 07:16
Дякував (ла): 47 разів
Подякували: 19 разів

Повідомлення Buhgalteria »

Здравствуйте коллеги. Подскажите, пожалуйста, может ли ФОП ЕН 2 группа заниматься оптовой продажей товаров (в частности детские игрушки)? Кому может продавать оптом? Заранее благодарна.#thank2#

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 877 разів
Подякували: 3175 разів

Повідомлення shinna »

Buhgalteria писав:Здравствуйте коллеги. Подскажите, пожалуйста, может ли ФОП ЕН 2 группа заниматься оптовой продажей товаров (в частности детские игрушки)? Кому может продавать оптом? Заранее благодарна.#thank2#
Может торговать с кем угодно, соблюдая правила для своей группы.

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

Buhgalteria писав:Здравствуйте коллеги. Подскажите, пожалуйста, может ли ФОП ЕН 2 группа заниматься оптовой продажей товаров (в частности детские игрушки)? Кому может продавать оптом? Заранее благодарна.#thank2#
вашими покупателями/ потребителями могут быть, не все а:
1) физические лица - население
2) единщики
это ст 291,4 НКУ

опт вам разрешен, только см свой КВЭД

shinna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4773
З нами з: 19 квітня 2011, 05:55
Дякував (ла): 877 разів
Подякували: 3175 разів

Повідомлення shinna »

ScAudit писав:
Buhgalteria писав:Здравствуйте коллеги. Подскажите, пожалуйста, может ли ФОП ЕН 2 группа заниматься оптовой продажей товаров (в частности детские игрушки)? Кому может продавать оптом? Заранее благодарна.#thank2#
вашими покупателями/ потребителями могут быть, не все а:
1) физические лица - население
2) единщики
это ст 291,4 НКУ

опт вам разрешен, только см свой КВЭД
Речь идет о торговле, а не об услугах, а торговать во 2 группе можно со всеми. Разве не так?

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

да. вы правы, продажа по разъяснению ГНИ может быть всем
від 07.12.2012 р. N 6815/0/61-12/23-50.0214

Державна податкова служба України розглянула лист щодо можливості фізичної особи - підприємця платника єдиного податку другої групи здійснювати продаж товарів, надавати послуги юридичній особі на загальній системі оподаткування та повідомляє таке.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи.

При цьому пп. 4 п. 293.4 ст. 293 Кодексу передбачено, що до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Отже, платник єдиного податку другої групи, за умови дотримання пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, може здійснювати продаж товарів платникам податків незалежно від обраної ними системи оподаткування.

У разі надання послуг, зокрема, юридичній особі, яка перебуває на загальній системі оподаткування, платник єдиного податку другої групи зобов'язаний перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, або перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом.


Dary
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 172
З нами з: 26 грудня 2012, 09:04
Дякував (ла): 116 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Dary »

Popen писав:
Natka1307 писав:А ФОП единщик по этому кведу кому может это масло продавать???
- населению
- единщикам
- юр.лицам?????
Только розница, т.е. продажа населению.
А если ФОП будет на общей системе тогда можно и оптовую торговлю вести?

Dary
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 172
З нами з: 26 грудня 2012, 09:04
Дякував (ла): 116 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Dary »

Ирина Николаевна писав:Чи може ФОП платник єдиного податку 2 групи використовувати КВЕД 47.30 "Роздрібна торгівля пальним" при цьому продавати паливно-мастильні матеріали в ємкостях до 20 л. ( ПКУ ст.291.5.1. пп 3 )?
А можно для этой торговли использовать КВЕД - 45.32?Подскажите бежать ли переделывать КВЕД?#help#

Dary
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 172
З нами з: 26 грудня 2012, 09:04
Дякував (ла): 116 разів
Подякували: 23 рази

Повідомлення Dary »

Dary писав:
Ирина Николаевна писав:Чи може ФОП платник єдиного податку 2 групи використовувати КВЕД 47.30 "Роздрібна торгівля пальним" при цьому продавати паливно-мастильні матеріали в ємкостях до 20 л. ( ПКУ ст.291.5.1. пп 3 )?
А можно для этой торговли использовать КВЕД - 45.32?Подскажите бежать ли переделывать КВЕД?#help#
Сама нашла в другой теме, может кому пригодится https://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst12864_----.aspx

Мученик
ПрофиПрофи
Повідомлень: 43
З нами з: 23 квітня 2018, 21:36
Дякував (ла): 32 рази
Подякували: 5 разів

Повідомлення Мученик »

Доброго вечора! А чи можна продавати паливно-мастильні матеріали фізичним особам, наприклад, в 10 л тарах по 5 пляшок в одні руки і за один раз, тобто щоб ці 50 л були в одному чеку?

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”