Ошибка в зарегистрированной накладной

податкова накладна, розрахунок коригування до податкової накладної, реєстр і реєстрація податкових накладних
READYN
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1711
З нами з: 18 січня 2013, 08:17
Дякував (ла): 1267 разів
Подякували: 504 рази

Повідомлення READYN »

Cipollino писав:
READYN писав:да, все так, разве что код УКТ ВЭД тоже другой
Если вы доплатите за другой товар и заберете, то что осталось, можно не корректировать, т.к. на порядок цифр это не влияет.
не совсем поняла ответ)

10.01.2019 оплатили поставщику 1835,00 за конвектор
10.01.2019 выписана и зарегистрирована поставщиком в срок нн на 1835,00 но на микроволновую печь
11.01.2019 получили по накладной на 1835,00 конвектор.

бухгалтер не имела права включать в кредит января эту налоговую накладную, так как номенклатура была ошибочная, но включила...




Аватар користувача
Cipollino
Гений
Гений
Повідомлень: 318
З нами з: 10 березня 2019, 16:56
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 176 разів

Повідомлення Cipollino »

READYN писав:не совсем поняла ответ)
Вы эту «печку» покупать будете или нет?
Если нет, тогда надо уточнить номенклатуру товара в налоговой накладной.

READYN
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1711
З нами з: 18 січня 2013, 08:17
Дякував (ла): 1267 разів
Подякували: 504 рази

Повідомлення READYN »

Cipollino писав:
READYN писав:не совсем поняла ответ)
Вы эту «печку» покупать будете или нет?
Если нет, тогда надо уточнить номенклатуру товара в налоговой накладной.
нет конечно, не будем
они просто ошиблись в налоговой.
вот вопрос как уточнить -РК с каким типом причины они должны выписать?

Аватар користувача
Cipollino
Гений
Гений
Повідомлень: 318
З нами з: 10 березня 2019, 16:56
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 176 разів

Повідомлення Cipollino »

READYN писав: они просто ошиблись в налоговой. вот вопрос как уточнить -РК с каким типом причины они должны выписать?
Ну теперь то понятно, «где собака порылась»; код – 104 (змина номенклатури).

Myproof
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 135
З нами з: 25 січня 2017, 16:25
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 59 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Myproof »

Приветствую! Подскажите ваше мнение, пожалуйста. 01.03 выписана НН на неплательщика не на полную сумму оплаты (по причине неверно указанных цен) и зарегистрирована без нарушения сроков регистрации. Как правильно исправить ошибку с наименьшими потерями? Мои размышления:

1. Выписать РК датой обнаружения ошибки (01.04), причина "зміна вартості". Хоть в Порядке № 1307 не определено, на какую дату составлять РК в таком случае, дата возникновения НО остается неизменной, значит надо выписать РК 01.03. и заплатить штраф за его (РК) несвоевременную регистрацию.

2. Выписать РК датой НН - 01.03., причина "зміна вартості" и заплатить штраф за его несвоевременную регистрацию. Не факт, что обойдется штрафом за несвоевременную регистрацию только РК, а не всей НН (см. статью с № ИПК ГФС):
Вартісна помилка у податковій накладній
Вартісна помилка у податковій накладній

В ІПК ДФС від 28.09.2018 р. № 4201/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці порадили, як діяти, якщо при складанні податкової накладної постачальник невірно вказав ціну товару. Рекомендація така: скласти розрахунок коригування з типом причини «Зміна ціни». Мовляв, треба ж змінити ціну… І заповнити його у звичному (для такої підстави) порядку: у першому рядку «відмінусувати» неправильну ціну, а у наступному (з новим номером рядка) зазначити правильні показники. Тобто вони дозволяють провести за допомогою розрахунку коригування тільки різницю.

Та одразу постане запитання: на яку дату складати такий документ? Можна ж виписати на поточну дату виявлення помилки — це звільнить особу, відповідальну за його реєстрацію, від загрози санкцій за несвоєчасне внесення до ЄРПН. Але у такого рішення є слабка сторона: на дату виправлення помилки не відбувалося «першої події» за п.187.1 ст.187 ПКУ. Інший варіант: оформити розрахунок коригування на дату складання первісної податкової накладної. Але якщо з того часу вже сплив граничний термін реєстрації, на порядку денному постануть санкції. Важливо те, що за таких умов штраф контролери обчислюють тільки з різниці, тобто з суми виправлення.

Щоправда, навесні поточного року за схожих обставин — при частковому відображенні постачання у податковій накладній — контролери рекомендували складати «мінусовий» розрахунок коригування на всю неправильну суму. А на додачу до нього — нову податкову накладну з усіма правильними даними: «…платник ПДВ — продавець на дату виявлення помилки мав в порядку визначеному статтею 192 Кодексу, скласти розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена на частину отриманих коштів, яким відсторнувати суми по такій податковій накладній, та скласти вірно заповнену податкову накладну на всю суму отриманих коштів» (див. ІПК ДФС від 13.04.2018 р. № 1571/6/99-99-12-02-01-15/ІПК). Такий шлях загрожуватиме санкціями за несвоєчасну реєстрацію з усієї суми ПДВ. Тож можливо, що податківці у конкретній ситуації наполягатимуть саме на такому алгоритмі.
https://buh-ua.com.ua/uk/doc/53083/oshi ... r-nalogovo
3. Оформить новую верную ПН, а неверную с помощью РК аннулировать. Но:
Скрытый текст
у загальному випадку дату виникнення зобов’язань при постачанні товарів/послуг визначають за першою подією — надходженням грошей або відвантаженням товарів (оформленням документа, що свідчить про надання послуг (п. 187.1 ПКУ)). Причому, як сказано в п. 201.4 ПКХ ПН оформлюють у день виникнення податкових зобов’язань. У свою чергу, в пп. “б” п. 201.1 ПКУ дату виписки ПН названо обов’язковим реквізитом. Виходить ПКУ не дає можливості поставити більш пізню дату в ПН. Більше того, кілька років тому в підкатегорїї 101.21 Єдиної бази податкових знань контролери заявляли: складання ПН в інший день, аніж день виникнення податкових зобов’язань, законодавством не передбачено. Тобто несвоєчасно оформлена ПН уже не є ПН. Незважаючи на те що подібного роз’яснення нині в ЗІР немає, гадаємо, навряд чи податківці змінили свою позицію, оскільки вона підкріплена законодавчо.
Полный текст под следующим спойлером
4. Насколько реальный вот такой вариант:

При заниженні обсягу постачання й, відповідно, податкових зобов’язань як у ПН, так і декларації з ПДВ ПН не коригують і нової ПН не оформлюють. Покупець втрачає право на ПК. Продавець донараховує зобов’язання за допомогою уточнюючого розрахунку без оформлення ПН. Подробнее тут:
Скрытый текст
2. Занижене постачання відображено і в ПН, і в декларації з ПДВ.

У цьому випадку йдеться вже про заниження податкових зобов’язань, а не коригування ПН.

Постачальнику необхідно оформити Уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за той період, у якому допущено помилку, збільшуючи податкові зобов’язання. І якщо результат виправлення призвів до появи ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету, доведеться сплатити штраф (3% або 5%) від суми такого ПДВ і пеню.

Тепер про РК на суму заниження. Тут про нього не може бути й мови, адже коригувати немає чого. Як ми вже сказали, ПН коригують, якщо змінюється сума компенсації (у тому числі при поверненні товарів, авансу тощо). У нашій ситуації “згубилася” сума постачання, і РК тут не місце.

Отже, потрібно оформити ПН. Але яку дату виникнення податкових зобов’язань у ній зафіксувати?

Нагадаємо: у загальному випадку дату виникнення зобов’язань при постачанні товарів/послуг визначають за першою подією — надходженням грошей або відвантаженням товарів (оформленням документа, що свідчить про надання послуг (п. 187.1 ПКУ)). Причому, як сказано в п. 201.4 ПКХ ПН оформлюють у день виникнення податкових зобов’язань. У свою чергу, в пп. “б” п. 201.1 ПКУ дату виписки ПН названо обов’язковим реквізитом. Виходить. ПКУ не дає можливості поставити більш пізню дату в ПН. Більше того, кілька років тому в підкатегорїї 101.21 Єдиної бази податкових знань контролери заявляли: складання ПН в інший день, аніж день виникнення податкових зобов’язань, законодавством не передбачено. Тобто несвоєчасно оформлена ПН уже не є ПН. Незважаючи на те що подібного роз’яснення нині в ЗІР немає, гадаємо, навряд чи податківці змінили свою позицію, оскільки вона підкріплена законодавчо.

Звісно, можна спробувати діяти у вищевикладеному порядку (тобто коли ПДВ було відображено в декларації). Але, на наш погляд, факт подання Уточнюючого розрахунку в цьому випадку буде красномовнішим: зобов’язань раніше не нарахували й у ПН їх не відобразили.

Донараховуючи податкові зобов’язання за допомогою Уточнюючого розрахунку, ПН оформляти не потрібно, позаяк податковий кредит покупця за такою ПН навряд чи буде визнано.

До речі, контролери в категорії 101.28 ЗІР зазначили: при донарахуванні податкових зобов’язань оформлюють бухгалтерську довідку, а не ПН. Причому, подаючи уточнюючий розрахунок разом із додатком 5, таку операцію фіксують у рядку “Інші” розділу І цього додатка.

Крім того, у покупця можливі проблеми й щодо ПН, оформленої на неповне постачання. Уся справа в обов’язкових реквізитах із п. 201.1 ПКУ — сумі ПДВ і загальній сумі коштів, що підлягають сплаті. Отже, вони не відповідають фактичному постачанню, а отже, неправильні, і тому така ПН не дає покупцю права на податковий кредит.

Висновок

При заниженні обсягу постачання й, відповідно, податкових зобов’язань:

— у ПН виправлення за допомогою РК не здійснюють. Необхідно оформити ПН на повну суму постачання. А за допомогою РК анулювати ПН на неповне постачання;

— як у ПН, так і декларації з ПДВ ПН не коригують і нової ПН не оформлюють. Покупець втрачає право на ПК. Продавець донараховує зобов’язання за допомогою уточнюючого розрахунку без оформлення ПН.
Полный текст: http://www.infobuh.com.ua/yak-vypravyty ... nakladnij/
Т.к. в описанной мною ситуации речь идет о покупателе-неплательщике НДС, стоит выбор в правильном выборе исправления ошибки с наименьшими потерями для поставщика.
Буду благодарна за Ваши размышления #thank2#

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1733
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 906 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

Myproof, думаю правильно це варіант РК (- )та нова ПН 01.03. Там провеликі суми йдеться? Може, якось реалізацію втулить першою подією з тими неправильними цінами? А потім вже квітнем відредагувати нульовками? Звітну нову ще можна здать, якщо декларація вже прийнята. Але якщо річ іде про неплатника то вже всі Ваші варіанти на ваш розсуд, так як далі - тільки Ваші відносини з контролерами. Із практики, знаю НДСників, які два роки продавали товари і на неплатників взагалі не виписували ПН ( строки перевірки з тих пір пройшли, кажуть не перевіряли ).

Myproof
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 135
З нами з: 25 січня 2017, 16:25
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 59 разів
Подякували: 34 рази

Повідомлення Myproof »

Nelli-Nelli писав:Myproof, думаю правильно це варіант РК (- )та нова ПН 01.03. Там провеликі суми йдеться? Може, якось реалізацію втулить першою подією з тими неправильними цінами? А потім вже квітнем відредагувати нульовками? Звітну нову ще можна здать, якщо декларація вже прийнята. Але якщо річ іде про неплатника то вже всі Ваші варіанти на ваш розсуд, так як далі - тільки Ваші відносини з контролерами. Із практики, знаю НДСників, які два роки продавали товари і на неплатників взагалі не виписували ПН ( строки перевірки з тих пір пройшли, кажуть не перевіряли ).
З точки зору контролюючих, звичайно, цей варіант буде вірний (РК анулюючий, нова ПН), оскільки штраф за несвоєчасну реєстрацію на всю суму ПН. Маленькою сумою я навіть не заморочувалась би. Першою подією була оплата 01.03, ПН так і зареєстрована, але на меншу суму. Реалізація в даному випадку нічого не дає.
Міркую над аргументами, як скостити до штрафу лише за несвоєчасно зареєстрований РК


Наташа_75
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 869
З нами з: 28 листопада 2011, 04:26
Дякував (ла): 73 рази
Подякували: 80 разів

Повідомлення Наташа_75 »

Доброго дня, так ситуація: був виписаний акт, зареєстрована ПН (наприклад на 5 послуг, квітень місяць), а 22 травня покупець сказав, що в акті помилка -вірно буде лише 4 послуги.
Тобто моя ПН помилкова. Які мої дії? Я думала зробити РК до тієї ПН в травні і прибрати цю одну послугу. РК попаде до Декларації в травні.
Але думки наші розділилися: 2 варіант: робити РК на всю ПН. Виписати нову ПН на 4 послуги ( квітнем і попасти в штрафи за просрочення реєстрації), ну і подати УР за квітень.
2 варіант податківцям звісно сподобається, але хіба перший варіант не вірний?
Виявили помилку і відкоригували її.

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2172
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 621 раз
Подякували: 1519 разів

Повідомлення marina11 »

Наташа_75 писав:Доброго дня, так ситуація: був виписаний акт, зареєстрована ПН (наприклад на 5 послуг, квітень місяць), а 22 травня покупець сказав, що в акті помилка -вірно буде лише 4 послуги.
Тобто моя ПН помилкова. Які мої дії? Я думала зробити РК до тієї ПН в травні і прибрати цю одну послугу. РК попаде до Декларації в травні.
Але думки наші розділилися: 2 варіант: робити РК на всю ПН. Виписати нову ПН на 4 послуги ( квітнем і попасти в штрафи за просрочення реєстрації), ну і подати УР за квітень.
2 варіант податківцям звісно сподобається, але хіба перший варіант не вірний?
Виявили помилку і відкоригували її.
Надто багато незрозуміло, щоб відповісти.
Акт складено і підписано обома сторонами? Маєте піписаний покупцем екземпляр? Куди поділася послуга № 5?
Було 5*20=100, має бути 4*20=80, чи 4*25=100?

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8487
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1873 рази
Подякували: 6470 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Наташа_75 писав:Доброго дня, так ситуація: був виписаний акт, зареєстрована ПН (наприклад на 5 послуг, квітень місяць), а 22 травня покупець сказав, що в акті помилка -вірно буде лише 4 послуги.
Тобто моя ПН помилкова. Які мої дії? Я думала зробити РК до тієї ПН в травні і прибрати цю одну послугу. РК попаде до Декларації в травні.
Але думки наші розділилися: 2 варіант: робити РК на всю ПН. Виписати нову ПН на 4 послуги ( квітнем і попасти в штрафи за просрочення реєстрації), ну і подати УР за квітень.
2 варіант податківцям звісно сподобається, але хіба перший варіант не вірний?
Виявили помилку і відкоригували її.
Не зовсім ясно що значить "покупець сказав"... У вас був акт - податкова згідно нього ? Акт -а подія ? Сума у пн - вірна?
В любому випадку, якшо у вас змінився акт, а податкова була у квітні трохи не така - покупець не мав якби права на ПК у квітні, тому не бачу ніякої проблеми робить РК зараз, тобто травнем... Сума ж не міняється ? Рк нульовий...

Відповісти

Повернутись до “Податкова накладна”