Уточнююча по ПДВ

декларація, уточнення, виправлення помилок
buhgalter1974
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 113
З нами з: 23 січня 2020, 08:41
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення buhgalter1974 »

Аллатриa писав:Добрый день, уважаемые бухгалтеры, подскажите, в декларации по НДС в строке 19.1 в специальном окошке не указала сумму лимита и в 19.1 автоматически заполнилась вся сумма из 19 строки, и этаже сумма появилась в 21 строке, т. е. 20 и 20.3 стоят прочерки, а 21 равно 19 и 19.1. Т. к. сегодня не могу подать нову звитну, нужно ли в таком случае подавать уточняющий расчет или оставить все как есть. Всем спасибо.
Якщо слідувати букві закону,
Стаття 50. Внесення змін до податкової звітності
50.1. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Нагадаю, що бухгалтери - найбільш законослухняні люди.#smile3#
Але остаточне рішення за Вами.

nusha17
Мастер
Мастер
Повідомлень: 54
З нами з: 20 січня 2020, 21:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 31 раз

Повідомлення nusha17 »

buhgalter1974 писав:
nusha17 писав:Доброго вечора. Потрібна порада.
1. Виявилась незареєстрована ПН за вересень 2019 - реєструю +штраф.
2. Подаю уточнюючу за вересень 2019. В даній декларації був мінус.
Уточнюючу за вересень роблю як звичайну уточнюючу. В додатку 2 1 рядок сума від'ємного ПДВ за вересень 2019 - повністю мінусію попередні дані, правильні дані показую новим рядком ? Чи лише різницю яку потрібно зняти мінусую ?
3.В декларації за жовтень 2019 ПДВ до сплати. Роблю уточнюючу за жовтень, показую менше значення рядка 16.1 в жовтні, більшу суму до сплати + самоштраф.
4. В декларації за січнь 2020 все одно заповняти рядок 16.2
1. Саме так.
2. Спраціє і так, і так. Достатньо показати зміну від'ємного значення в рядку.
3. Ні, не треба таке робити взагалі.
4. В рядку 16.2 декларації за січень 2020р. має бути відображена сума за уточнюючими розрахунками, прийнятими у січні 2020р.
Але ж уточнювати потрібно усі декларації , в яких зміна мінусового значення ПДВ попередньої декларації вплинула на розрахунки з буджетом. У мене саме така ситуація : зміна мінусового значення в декларації за вересень 2019 автоматочно збільшила суму до сплати по декларації за жовтень 2019.

У разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, Уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Значення графи 6 рядка 21 Уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий розрахунок. У разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, Уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2.

Підкажіть будь-ласка ще хтось. Жовтень уточнювати ? Якщо так, то рядок 16.2 декларації за січень 2020 заповняти чи ні ? Дякую

мюсля
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2334
З нами з: 15 листопада 2011, 14:17
Дякував (ла): 1024 рази
Подякували: 1019 разів

Повідомлення мюсля »

nusha17, внимательно прочитайте Ваш же пост)) 16.2 заполняется , если уточнение минуса за прошлые периоды не повлияло на расчеты с бюджетом. Это не Ваш случай.
Вам надо:
1. После регистрации недостающей налоговой за сентябрь подать УР за сентябрь, уменьшить отрицательное значение, в дод.2 лично я после прочтения многих консультаций показывала только разницу со знаком минус, эта разница будет равняться строке 21 столбец 6 тоже с минусом УРа (дека не перед глазами, проверьте)
2. Подать УР за октябрь, перед подачей заплатить штраф, недоимку, пени ещё нет.
3. Все свои ошибки Вы исправили, цепочку из ошибок прервали, ноябрь, декабрь я так понимаю правильные, в отчётной деке за январь 2020 Вам нечего показывать, никакие 16.2 не заполняете

мюсля
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2334
З нами з: 15 листопада 2011, 14:17
Дякував (ла): 1024 рази
Подякували: 1019 разів

Повідомлення мюсля »


nusha17
Мастер
Мастер
Повідомлень: 54
З нами з: 20 січня 2020, 21:11
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 31 раз

Повідомлення nusha17 »

мюсля писав:nusha17, внимательно прочитайте Ваш же пост)) 16.2 заполняется , если уточнение минуса за прошлые периоды не повлияло на расчеты с бюджетом. Это не Ваш случай.
Вам надо:
1. После регистрации недостающей налоговой за сентябрь подать УР за сентябрь, уменьшить отрицательное значение, в дод.2 лично я после прочтения многих консультаций показывала только разницу со знаком минус, эта разница будет равняться строке 21 столбец 6 тоже с минусом УРа (дека не перед глазами, проверьте)
2. Подать УР за октябрь, перед подачей заплатить штраф, недоимку, пени ещё нет.
3. Все свои ошибки Вы исправили, цепочку из ошибок прервали, ноябрь, декабрь я так понимаю правильные, в отчётной деке за январь 2020 Вам нечего показывать, никакие 16.2 не заполняете
Величезне дякую.

buhgalter1974
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 113
З нами з: 23 січня 2020, 08:41
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення buhgalter1974 »

Хтось помічає ,що порядок заповнення декларації з ПДВ у частині складання УР входить у протиріччя з ПКУ? Тобто підзаконний акт встановлює інші вимоги, ніж закон, чого не має бути Хтось ще керується законом, а не "податковими нісенітницями"?.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18760
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2038 разів
Подякували: 10327 разів

Повідомлення Popen »

buhgalter1974 писав:Хтось помічає ,що порядок заповнення декларації з ПДВ у частині складання УР входить у протиріччя з ПКУ? Тобто підзаконний акт встановлює інші вимоги, ніж закон, чого не має бути Хтось ще керується законом, а не "податковими нісенітницями"?.
А які саме несенітниці ви помітили в цьому порядку ?

buhgalter1974
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 113
З нами з: 23 січня 2020, 08:41
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення buhgalter1974 »

Вибачте, набридло доводити очевидні речі, терпіти зверхнє ставлення , а потім бачити, як мої аргументи використовують, видаючи за свої. Що ще цікавіше, згодом податківці пропонують ще й поправки до ПКУ, щоб узаконити свої "податкові нісенітниці". Тому краще залишу моє знання нерозголошеним. Може, стане у нагоді.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18760
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2038 разів
Подякували: 10327 разів

Повідомлення Popen »

buhgalter1974 писав:Вибачте, набридло доводити очевидні речі, терпіти зверхнє ставлення , а потім бачити, як мої аргументи використовують, видаючи за свої. Що ще цікавіше, згодом податківці пропонують ще й поправки до ПКУ, щоб узаконити свої "податкові нісенітниці". Тому краще залишу моє знання нерозголошеним. Може, стане у нагоді.
Звісно, вибачення приймаються... А побалакати ??? #g_crazy#

buhgalter1974
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 113
З нами з: 23 січня 2020, 08:41
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 63 рази

Повідомлення buhgalter1974 »

Popen писав:... А побалакати ??? #g_crazy#
Якщо побалакати, то можу додати, що маю непряме свідчення, що принаймні деякі податківці розуміють, що порядок заповнення декларауції з ПДВ іде у розріз з ПКУ стосовно подачі УР та уточнюваних періодів, і подальшого відображення УР в декларації з ПДВ тому можуть не наполягати на дотриманні так званого "порядку", коли наштовхуються на аргументи з ПКУ.

Відповісти

Повернутись до “Звітність з ПДВ”