Не хочу ставить налоговую накладную в кредит

Розділ V ПКУ
ИгорьЗ
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 103
З нами з: 18 лютого 2011, 11:04
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення ИгорьЗ »

Доброго всем времени суток!
Подскажите пожалуйста! Как теперь осуществлять налоговое планирование (например, для соблюдения налоговой нагрузки), если теперь нет реестров налоговых накладных? У меня в 2012 году было продано здание, а новый покупатель до сих пор не удосужился переоформить договора с коммунальными предприятиями. И теперь мне приходят электронные налоговые от них. Как я могу в отчетности показать, что я их в кредит ставить не собираюсь, да и права не имею?

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

ИгорьЗ писав:Доброго всем времени суток!
Подскажите пожалуйста! Как теперь осуществлять налоговое планирование (например, для соблюдения налоговой нагрузки), если теперь нет реестров налоговых накладных? У меня в 2012 году было продано здание, а новый покупатель до сих пор не удосужился переоформить договора с коммунальными предприятиями. И теперь мне приходят электронные налоговые от них. Как я могу в отчетности показать, что я их в кредит ставить не собираюсь, да и права не имею?
До 1 июля делаете как раньше. Просто не берете в НК.
После 1 июля будете брать в НК и на эту же сумму выписывать НН с кодом 13 и ИНН 400000000000

Основание:

Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної
N 957, 22.09.2014, Наказ, Міністерство фінансів України


9. Податкові накладні, особливості заповнення яких викладені в пунктах 12, 13, 20 цього Порядку, реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних та не видаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг.
У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка "Х" та зазначається тип причини:


13 - Використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності;



У разі складання податкової накладної за операціями з постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання; використання товарів/послуг, за якими суми податку на додану вартість попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування; використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг, за якими суми податку на додану вартість попередньо були включені до податкового кредиту, не в господарській діяльності; визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов'язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку; переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих; здійснення операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "400000000000", а в інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.

Податковий кодекс України
N 2755-VI, 02.12.2010, Кодекс України, Верховна Рада України


198.5. Платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, відповідні податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання починають використовуватися:
( Абзац перший пункту 198.5 статті 198 із змінами, внесеними згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014 )
а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу);
( Підпункт "а" пункту 198.5 статті 198 із змінами, внесеними згідно із Законом № 657-VII від 24.10.2013 )
б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу);
( Підпункт "б" пункту 198.5 статті 198 із змінами, внесеними згідно із Законом № 657-VII від 24.10.2013 )
в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Платник податку може включити на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, суми податку, сплачені (нараховані) у вартості товарів/послуг, необоротних активів, що не були включені до складу податкового кредиту при придбанні або виготовленні таких товарів/послуг, необоротних активів, та/або з яких були визначені податкові зобов'язання відповідно до цього пункту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.
З метою застосування цього пункту податкові зобов'язання і податковий кредит визначаються на дату початку фактичного використання товарів/послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" .
( Пункт 198.5 статті 198 в редакції Законів № 3609-VI від 07.07.2011 , № 4834-VI від 24.05.2012 )
198.6. Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

ИгорьЗ
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 103
З нами з: 18 лютого 2011, 11:04
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення ИгорьЗ »

Спасибо! А до 1 июля я просто не показываю эти суммы в дод. 5 и декларации? Реестры отменены уже с 1 января?

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

ИгорьЗ писав:Спасибо! А до 1 июля я просто не показываю эти суммы в дод. 5 и декларации? Реестры отменены уже с 1 января?
В Декларации показываете в строке 14.1
В Додатке 5 в Разделе II в строке:

Операції з придбання з податком на додану вартість, які не надають права формування податкового кредиту (рядки 10.2 + 14.1 + 15.2 декларації)

Реестр многие за январь еще подают.

Фиалковая дама
Мастер
Мастер
Повідомлень: 60
З нами з: 13 березня 2012, 05:49
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Фиалковая дама »

ИгорьЗ писав:Спасибо! А до 1 июля я просто не показываю эти суммы в дод. 5 и декларации? Реестры отменены уже с 1 января?

НКредит - это наше право, а не обязанность!

иск
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1108
З нами з: 22 грудня 2014, 15:25
Дякував (ла): 585 разів
Подякували: 77 разів

Повідомлення иск »

а если у меня 0% и 20% в НК не ставлю в декларации 14.1. в д 5 показываю 20% а 0% как показать пишет ошибку

Marina@
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 119
З нами з: 31 липня 2014, 16:29
Дякував (ла): 84 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Marina@ »

Добрий день! Підскажіть, а якщо я взагалі ПН , не покажу в податковому кредиті , ні в сточці 10.1, ні в 14.1, то що за це буде? Раніше я цього не робила , а тут вийшла така ситуація , коли я пізно виявила ПН в ЄДРН, звіт вже здала за січень, тай наче вона мені і не пригодилась для кредиту? Підскажіть, новичку.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8487
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1873 рази
Подякували: 6470 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Marina@ писав:Добрий день! Підскажіть, а якщо я взагалі ПН , не покажу в податковому кредиті , ні в сточці 10.1, ні в 14.1, то що за це буде? Раніше я цього не робила , а тут вийшла така ситуація , коли я пізно виявила ПН в ЄДРН, звіт вже здала за січень, тай наче вона мені і не пригодилась для кредиту? Підскажіть, новичку.
Значить у вас невірно заповнена декларація... Ну адмінштраф... А взагалі чому це вам не треба ПК ? Ви вже не зможете ним скористатись в іншому місяці, розумієте ? Я б здала УР.

Marina@
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 119
З нами з: 31 липня 2014, 16:29
Дякував (ла): 84 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Marina@ »

Tasa писав:
Marina@ писав:Добрий день! Підскажіть, а якщо я взагалі ПН , не покажу в податковому кредиті , ні в сточці 10.1, ні в 14.1, то що за це буде? Раніше я цього не робила , а тут вийшла така ситуація , коли я пізно виявила ПН в ЄДРН, звіт вже здала за січень, тай наче вона мені і не пригодилась для кредиту? Підскажіть, новичку.
Значить у вас невірно заповнена декларація... Ну адмінштраф... А взагалі чому це вам не треба ПК ? Ви вже не зможете ним скористатись в іншому місяці, розумієте ? Я б здала УР.
Тому, що у мене б вийшло перевищення (відємне значення) , а я не хочу слухати від податківців , чому у мене кредит більший за обовьязки, я розумію, що вже не зможу цими ПН скористатися, але така ситуація.І який адмін штраф?

barash_vn
Гений
Гений
Повідомлень: 433
З нами з: 04 квітня 2011, 13:39
Дякував (ла): 186 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення barash_vn »

Marina@ писав:
Tasa писав:
Marina@ писав:Добрий день! Підскажіть, а якщо я взагалі ПН , не покажу в податковому кредиті , ні в сточці 10.1, ні в 14.1, то що за це буде? Раніше я цього не робила , а тут вийшла така ситуація , коли я пізно виявила ПН в ЄДРН, звіт вже здала за січень, тай наче вона мені і не пригодилась для кредиту? Підскажіть, новичку.
Значить у вас невірно заповнена декларація... Ну адмінштраф... А взагалі чому це вам не треба ПК ? Ви вже не зможете ним скористатись в іншому місяці, розумієте ? Я б здала УР.
Тому, що у мене б вийшло перевищення (відємне значення) , а я не хочу слухати від податківців , чому у мене кредит більший за обовьязки, я розумію, що вже не зможу цими ПН скористатися, але така ситуація.І який адмін штраф?
Тож ніби можна включати ПН (кредит) на протязі 180 днів від дати складання ПН?!?!?? Чи ящось упустила???????

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”