Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О порядке заполнения налоговой декларации по налогу на добавленную стоимость

О порядке заполнения налоговой декларации по налогу на добавленную стоимость   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 22.07.2016 р. № 15908/6/99-99-15-03-02-15
   
   Про розгляд листа

   
   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо порядку заповнення податкової декларації з податку на додану вартість та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
   
   Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).
   
    До податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку (абзац другий пункту1 розділу ІІІ Порядку № 21).
   
   Відповідно до підпункту 5 пункту 5 розділу V Порядку № 21 сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації), відображається у рядку 21 та переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду.
   
   При заповненні розділу ІІІ декларації "Розрахунки за звітний період" здійснюється обрахунок різниці між сумою податкових зобов’язань за звітний (податковий) період (рядок 9 декларації) та податкового кредиту (рядок 17 декларації), до складу якого входить сума від’ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду (рядок 16.1 декларації) (підпункти 1, 2 пункту 5 розділу V Порядку № 21).
   
   Водночас Порядком № 21 не передбачено вимог щодо черговості врахування залишку від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів при погашенні податкових зобов’язань поточного звітного (податкового) періоду.
   
   Разом з тим ДФС повідомляє, що при проведенні такого обрахунку доцільно враховувати принцип хронології, згідно з яким податкові зобов’язання поточного звітного (податкового) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення – від найдавнішого до найновішого.
   
   
   
   В.о. Заступника Голови
М.В. Продан

   

   
   

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
57879 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти