Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно практического применения некоторых норм НКУ относительно налогообложения налогом на прибыль

Относительно практического применения некоторых норм НКУ относительно налогообложения налогом на прибыль



   
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 04.02.2013 р. N 1681/6/15-5216

   
   ДПСУ розглянула лист про надання роз'яснення стосовно практичного використання деяких норм Податкового кодексу України (далі - Кодекс) щодо оподаткування податком на прибуток та повідомляє таке.
   
   <...>
   
   З 01.01.2011 р. порядок обчислення і сплати податку на прибуток підприємств регулюється нормами розділів III та XX Кодексу. Відповідно до пп. 136.1.1 ст. 136 Кодексу сума попередньої оплати та авансів, отримана в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг, не враховується для визначення об'єкта оподаткування. Пунктом 137.4 Кодексу встановлено, що датою отримання доходів, які враховуються для визначення об'єкту оподаткування, є звітний період, у якому такі доходи визнаються згідно з цією статтею, незалежно від фактичного надходження коштів (метод нарахувань), визначений з урахуванням норм цього пункту та статті 159 Кодексу. Тобто при отриманні підприємствам попередньої оплати або авансів за майнові права чи нерухомість доходи не нараховуються.
   
   Згідно з п. 137.1 ст. 137 Кодексу дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг. Пунктом 137.16 Кодексу визначено, що датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, якщо інше не передбачено нормами цього розділу.
   
   Статтею 656 ЦКУ встановлено, що предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому. Предметом договору купівлі-продажу можуть бути майнові права. До договору купівлі-продажу майнових прав застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не випливає із змісту або характеру цих прав. Відповідно до ст. 334 ЦКУ право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки. До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.
   
   Згідно з п. 138.4 та 138.2 ст. 138 Кодексу витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподілених постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку, з урахуванням інших положень розділу III Кодексу.
   
   На підставі викладеного та враховуючи, що згідно з чинним законодавством та умовами наданого договору купівлі-продажу майнових прав право володіти, користуватися та розпоряджатися нерухомістю замовник набуває з моменту оформлення права власності на таку нерухомість, тому підприємство повинно відображати податкові доходи та витрати в тому періоді, коли відбувається реєстрація права власності на нерухомість у відповідних державних органах незалежно від дати передачі майнових прав на нерухомість.
   
   Заступник Голови
   
А. Ігнатов

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам