Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О предоставлении информации о документах происхождения товаров

О предоставлении информации о документах происхождения товаров



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ЛИСТ
   
   від 24.12.2015 р. № 47068/7/99-99-25-02-03-17
   
   Щодо надання інформації про документи походження товарів

   
   
Митниці ДФС

   
   У зв'язку із запитами митниць ДФС та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо документів про походження товарів, які застосовуються в рамках Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27 червня 2014 року (далі - Угода), повідомляємо.
   
   Відповідно до вимог пункту 1 статті 29 Глави 1 розділу IV Угоди кожна Сторона зменшує або скасовує ввізне мито на товари, що походять з іншої Сторони відповідно до Графіків, встановлених у Додатку 1-А до цієї Угоди.
   
   Статтею 26 Угоди встановлено, що положення цієї Глави застосовуються до торгівлі товарами, що походять з територій Сторін.
   
   Для цілей цієї Глави "походження" означає, що товар підпадає під правила походження, викладені в Протоколі 1 до цієї Угоди ("Щодо визначення концепції "походження товарів" і методів адміністративного співробітництва") (далі - Протокол 1).
   
   Відповідно до пункту 1 статті 16 Протоколу 1 товари, що походять з Європейського Союзу, і товари, що походять з України, після ввезення до України чи Європейського Союзу, відповідно, підпадають під дію цієї Угоди за умови подання одного з таких документів:
   
   (а) сертифікат з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведений у Додатку III до цього Протоколу; або
   
   (b) у випадках, вказаних у статті 22(1) цього Протоколу, - декларація, що надалі іменуватиметься "декларацією інвойс", надана експортером до інвойса, повідомлення про доставку чи будь-якого іншого комерційного документа, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати; текст декларації інвойс наведений у Додатку IV до цього Протоколу.
   
   Статтею 22 Протоколу 1 встановлено вимоги до складення експортером декларації інвойс, зазначеної в статті 16(1)(b) цього Протоколу, зокрема декларація інвойс може бути складена:
   
   (a) затвердженим експортером у розумінні статті 23 цього Протоколу, або
   
   (b) експортером будь-якої партії товару, що складається з одного чи декількох місць товарів, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6000 євро.
   
   Текст декларації інвойс українською мовою має наступний вигляд: "Експортер продукції, на яку поширюється цей документ (митний дозвіл N...(1)), заявляє, що за винятком випадків, де це явно зазначено, ці товари є товарами преференційного походження(2)"
   
   
______________________________________________________________________________________
   (Місце та дата)(3)
   
   ______________________________________________________________________________________
   (Підпис експортера, додатково прізвище та ім'я особи, яка підписала декларацію, має бути зазначено розбірливо)(4)
   
   ____________
   1. Якщо оформлення декларації здійснюється уповноваженим експортером, номер митного уповноваження повинен бути зазначений у цьому місці. Якщо оформлення декларації здійснюється не уповноваженим експортером, слова в дужках залишаються без заповненням або залишається вільне місце.
   
    2 Зазначається походження продуктів. Якщо декларація стосується усіх продуктів або їх частини походженням з Сеути та Мелільї, то експортер повинен чітко зазначити це в документах, відповідно до яких здійснюється оформлення декларації, за допомогою символу "СМ".
   
    3 Ці свідчення можуть не зазначатись, якщо інформація міститься безпосередньо в документі.
   
    4 У випадку, коли не вимагається підпис експортера, звільнення від підпису також передбачає й звільнення від зазначення прізвища та ім'я особи, що підписує.
   

   Складання декларації інвойс здійснюється експортером шляхом штампування, машинописного чи поліграфічного друкування на інвойсі, повідомленні про доставку чи іншім комерційнім документі декларації, текст якої наведено у Додатку IV до цього Протоколу, з використанням однієї з мовних версій, викладених у цьому Додатку (всього 24 мовні версії), і згідно з чинним законодавством країни експорту.
   
   Якщо декларація складена від руки, це має бути зроблено чорнилом і друкованими літерами.
   
   Допускається складення декларації інвойс на інвойсі, повідомленні про доставку чи іншім комерційнім документі разом з іншими товарами, які не користуються преференціями зі сплати мита відповідно до вимог Угоди або походженням з третіх країн. У цьому випадку експортером має бути зазначено, на які товари поширюється декларація інвойс.
   
   Не допускається складення декларації інвойс на транспортних документах перевізників.
   
   Декларації інвойс мають бути власноручно підписані експортером, що їх склав. Проте затверджений експортер у розумінні статті 23 цього Протоколу не повинен підписувати такі декларації, якщо він надав митним органам країни експорту письмове зобов'язання нести повну відповідальність за всі декларації інвойс, у яких він зазначений, так, ніби вони підписані ним власноручно.
   
   В декларації інвойс не вимагається проставлення печатки експортера.
   
   В декларації інвойс зазначається назва однієї з країн ЄС або повна назва "Європейський Союз" або скорочена назва "ЄС" походження товарів.
   
   Повна назва "Європейський Союз" або скорочена назва "ЄС" офіційними мовами Європейського Союзу додається.
   
   Декларація інвойс може бути складена експортером тоді, коли товари, яких вона стосується, експортуються, або після експортування за умови подання цієї декларації в країні імпорту не пізніше ніж протягом двох років після імпортування товарів, яких вона стосується.
   
   Додатки: на 1 арк.
   
   
   
   Директор Департаменту
   адміністрування митних платежів
   та митно-тарифного регулювання
М. М. Іванюк

   
   
   

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам