Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


19.09.23
1646 2

Звільнення з військової служби в Україні, останні зміни

Зовсім недавно збільшився перелік осіб, які отримали право на звільнення з військової служби. І в цій статті ми з Вами обговоримо, кого ж торкнулися ці зміни.

               

Звільнення з військової служби 2023, нова підстава

 

18.07.2023 Президентом було підписано законопроєкт № 8009, яким додали нову підставу для звільнення з військової служби і для тих, хто проходить військову службу за призовом під час мобілізації під час дії воєнного стану в Україні, і для тих, хто служить за контрактом.

І тепер, після цих змін право на звільнення матимуть також, ті чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, баба чи рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану в Україні.

 

На кого поширюється нова підстава для звільнення з військової служби

 

Як я вже говорила раніше, поширюється вона і на контрактників, і на тих, хто був мобілізований. 

І у кого є близький родич, який загинув або пропав безвісти під час виконання заходів із забезпечення національної безпеки і оборони.

Причому до цього переліку входять як родичі, які загинули під час дії воєнного стану в Україні, так і родичі, які ще до початку війни загинули під час участі в АТО на території Донецької та Луганської областей.

Врахуйте, що за цими змінами, цей Ваш родич має не просто вважатися загиблим або зниклим безвісти, а ще мають бути докази, що він при цьому здійснював заходи із забезпечення національної безпеки і оборони. Грубо кажучи, був військовим.

Тобто якщо просто Ваш родич загинув від обстрілу, але не брав участі при цьому безпосередньо в бойових діях, то на жаль, у Вас права на звільнення за цією підставою немає.

Стосуються ці зміни, тільки якщо загинув або пропав безвісти Ваш чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба, дід, баба, або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра. Інших родичів це не стосується. 

Повнорідний чи неповнорідний брат або сестра - мається на увазі, що у Вас із ним або спільні і мати, і батько, або тільки один із них.

 

Які документи потрібні для підтвердження Вашого права на звільнення з військової служби за новою підставою

 

Думаю, що всі розумію, що для того, щоб відбулося звільнення з військової служби, потрібно написати рапорт на ім'я командування про Ваше звільнення, до якого докласти увесь перелік документів та підстав для цього.

І якщо говорити про підставу звільнення через те, що Ваш близький родич загинув під час виконання військового обов'язку, то це мають бути:

- його свідоцтво про смерть;

- документи, що підтверджують Ваші родинні зв'язки (свідоцтво про народження, про шлюб, якщо родич міняв прізвище - всі документи, що підтверджують ланцюжок зміни прізвищ);

- документи з військової частини або з ТЦК і СП про те, що це трапилося під час перебування Вашого родича на військовій службі під час АТО або під час дії воєнного стану. Наприклад, це може бути Витяг з наказу по стройовій частині про виключення військовозобов'язаного з особового складу військової частини у зв'язку з безповоротною втратою.

Якщо у Вас немає таких документів, то Ви або Ваш адвокат може звернутися до військової частини, де служив Ваш родич, або до ТЦК і СП, до якого він приписаний, чи до Міноборони, з відповідним запитом.

 

               

У цій статті я розповіла про те, хто отримав нові підстави для звільнення з військової служби після останніх змін і які документи для цього потрібні. Відео з повним переліком підстав для звільнення для мобілізованих, який діє на даний момент, також є на каналі.

Раджу всім ознайомитися.

А тепер відповідь на запитання, які мені сподобалися.

 

Запитання: Шановна Віро Юріївно, я інвалід 2 групи, моя сім'я 4 людини, живемо в передмісті, всі прописані за однією адресою в приватному будинку, дружина пенсіонерка та 2 сини, старший не служив і перебуває за кордоном, а молодший служив строкову і наразі отримав довідку про відстрочку до 16 грудня. Дайте відповідь, будь ласка, чи діє ще ця відстрочка і як довести, що старший син за кордоном, і чи варто цим зараз займатися або почекати прецеденту. Наперед дякую.

 

Моя відповідь: Як я розумію, цікавить питання наявності відстрочки від мобілізації у молодшого сина на підставі того, що його батько, інвалід 2 групи. Вважаю, що відстрочка у нього є і зберігається після останніх змін. Але потрібно попрацювати, щоб це довести. Для цього Вам потрібно надати довідку про склад сім'ї (про перелік осіб, які зареєстровані за Вашою адресою), документи про інвалідність батька, пенсійне посвідчення дружини батька (матері), і документи про те, що старший брат за кордоном (штамп у закордонному паспорті про те, що він перетнув кордон, документи про те, що він оформив посвідку на проживання в іншій країні або отримав там тимчасовий захист). Ваша мама (дружина батька) не є перешкодою для відтермінування, оскільки вона пенсіонерка і за законодавством вважається непрацездатною. Також не є перешкодою і старший брат, оскільки в Законі України "Про зайнятість населення" працездатними вважаються громадяни, які проживають в Україні. А він не в Україні, отже, теж не працездатний за законами України. Але врахуйте, що потрібні всі підтверджуючі документи і цю точку зору потрібно бути готовим доводити. Практики цього немає. Ні у військкоматах, ні в судах. Також дата відстрочки, зазначена військкоматом синові, це скоріше не термін відстрочки, а дата, яку йому призначили для повторної явки для уточнення даних. Відстрочку дає не військкомат, а закон. І коли вносять зміни до закону, відповідно, під загрозою і відстрочка, якщо не відповідаєте новим параметром. Незалежно від дати явки, яку Вам призначив військкомат. Ну а якщо хочете себе 100% убезпечити і позбавити обов'язку доводити наявність чи відсутність інших родичів, то спробуйте на тата отримати довідку МСЕК або ЛКК про те, що він потребує постійного догляду і нехай син оформить догляд на нього (чи то нотаріальним договором довічного утримання, чи то актом встановлення факту здійснення догляду, чи то довідкою про компенсацію по догляду). І якщо буде ЛКК + догляд, то син отримає відтермінування за абзацом 10 ст. 23, до якого зміни не вносились, і який не залежить від наявності чи відсутності інших родичів.

Посилання на першоджерело: https://youtu.be/y_pEE7l_St0?feature=shared

 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ірина
20.09.23 13:03

Доброго дня. 
Чи може бути надана відстрочка від мобілізації сину, якщо батько підписав контракт з ЗСУ, воював, знаходився в розположенні частини, але загинув від рук свого співслужбовця?

Ответить
  • Вера Тарасенко
22.10.23 17:10

Ірина, если есть документы, о том, что он погиб во время военный действий, то да

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям