Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.08.24
4484 0

Відстрочка від мобілізації з 16.08.2024. Акт скасували. Нові правила

Усім привіт!

Нарешті хороші новини. 16.08.2024 КМУ була ухвалена нова постанова № 930, яка багато в чому прибрала розбіжності між постановою КМУ № 560 і Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», прибрала багато суперечностей і зайву бюрократію. Ці зміни й обговоримо в цій статті.

 

Відстрочка по догляду за батьком за довідкою ЛКК

 

Постановою КМУ № 930 прибрали протиріччя між Законом і постановою КМУ № 560 щодо відстрочки від мобілізації за п. 9 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»,

Нагадаю, що відтермінування за п. 9 - це коли в довідці МСЕК або довідці ЛКК Вашого батька написано, що він потребує постійного стороннього догляду.

Розбіжності між Законом і постановою КМУ № 560 полягали в тому, що згідно із законом по відстрочці за п. 9, якщо Ваш особистий батько, Ваш чоловік чи дружина або Ваша дитина потребує постійного стороннього догляду, ця відстрочка не залежала від наявності або відсутності інших родичів.

При цьому, за постановою КМУ № 560, порушуючи вимоги Закону, у переліку документів для подачі на відтермінування за п. 9 ТЦК і СП все одно вимагала інформацію про інших родичів та заяву того, хто потребує догляду, про те, що вони відсутні.

І відстрочка за п. 9 через це стала найбільш проблемною в процесі оформлення.

У мене особисто були 4 абсолютно однакові ситуації щодо відстрочки за п. 9. У всіх випадках син здійснював догляд за мамою або татом, які потребували постійного стороннього догляду. І у всіх випадках там була сестра, невійськовозобов'язана, не інвалід, без довідки ЛКК або МСЕК, що вона потребує догляду.

У першому випадку людина благополучно оформила відстрочку. У другому отримала безглузду відмову на підставі того, що немає акта, ініціювати видачу якого саме ТЦК і повинно було. У третьому і четвертому отримали відмову, тому що є сестра, і ми пішли її оскаржувати до суду.

Тепер після останніх змін я сподіваюся, що протиріч стане менше.

Під час догляду за Вашим особистим батьком, чоловіком чи дружиною або дитиною, які потребують постійного стороннього догляду, у переліку документів тепер не потрібно надавати заяву про відсутність інших родичів. І інформацію про інших родичів теж надавати не потрібно.

Відповідно, при догляді за цими родичами, якщо вони потребують постійного стороннього догляду, відстрочка тепер і за постановою КМУ № 560, і за законом однаково від наявності чи відсутності інших родичів у того, хто потребує догляду, не залежить.

Відстрочка за п. 9 залежить від наявності чи відсутності інших родичів тільки в разі догляду за батьками дружини, які потребують постійного догляду. І тільки в цьому випадку потрібно брати заяву у батька дружини, що більше нікого немає, і надавати інформацію про їхніх інших родичів. 

В інших випадках, крім догляду за батьками дружини, цього робити тепер не потрібно.

Це радує і спрощує завдання багатьом.

 

Скасували акт про догляд

 

            Для багатьох підстав на відстрочку скасували необхідність отримання акта про встановлення факту здійснення догляду Вами за інвалідом.

            І ця новина напевно порадувала всіх. Адже величезна кількість суперечок, бюрократії та метушні зазвичай відбувалася саме через цей акт.

            Тепер, після останніх змін акт встановлення факту здійснення догляду отримувати буде не потрібно за такими видами відстрочки:

- за відстрочкою за п. 13 ч. 1 ст. 23, коли Ваш батько інвалід 1 або 2 групи і Ви є його єдиним родичем (чоловіка та живих батьків він не має, або вони всі інваліди, або з довідками ЛКК, або МСЕК, інших дітей, окрім Вас, немає, або вони всі військовозобов'язані, і батько може обрати одного з Вас, або вони інваліди, або з довідками ЛКК, або МСЕК). Нарешті в цьому випадку вимоги закону стали відповідати вимогам постанови КМУ № 560. І у випадку, коли Ви єдиний родич у батька інваліда 1, 2 групи, жодних актів тепер не потрібно;

- щодо відстрочки за п. 9 ч. 1 ст. 23, коли йдеться про догляд за Вашими особистими батьками, чоловіком або дружиною, дитиною, які за висновком МСЕК або ЛКК потребують постійного стороннього догляду. Теж із цією категорією родичів щодо догляду за ними тепер жодного акта отримувати й оформляти догляд не потрібно.

 

При цьому все одно доведеться отримувати акт про відхід за такими видами відстрочки:

- за відстрочкою за п. 9 ч. 1 ст. 23, коли йдеться про догляд за батьками дружини, які потребують постійного стороннього догляду. Тут уже акт доведеться отримувати. І це відстрочення вже залежить від наявності або відсутності інших родичів. Ваша дружина (їхня дочка) має бути або мертвою, або зниклою безвісти, або потребувати постійного стороннього догляду за довідкою МСЕК або ЛКК. Причому Ваша дружина інвалід перешкода для цієї відстрочки. І також у них повинні бути відсутніми інші родичі першого ступеня споріднення (інші діти, чоловік або дружина, живі батьки) або вони всі повинні бути інвалідами або з довідками ЛКК або МСЕК;

- щодо відстрочки за п. 14 ч. 1 ст. 23, коли йдеться про догляд за родичами другого ступеня споріднення (бабусею, дідусем, братом, сестрою), інвалідами першої або другої групи. У цьому випадку також акт потрібен. І ця відстрочка також залежить від наявності чи відсутності інших родичів. У них мають бути відсутні родичі першого ступеня споріднення, а якщо вони є, то вони мають бути з довідками ЛКК або МСЕК, причому родичі інваліди - перешкода для відстрочки. Тільки з довідками ЛКК або МСЕК.

            Те ж саме стосується і відстрочки по догляду за родичами 3 ступеня споріднення, які потребують постійного стороннього догляду. Але у них із довідками ЛКК або МСЕК або відсутніми мають бути родичі і 1, і 2 ступеня споріднення, щоб була можливість оформити відстрочку.

 

            Підіб'ємо підсумки:

- акт не потрібен щодо відстрочки за п. 13 (батько інвалід 1, 2 групи і Ви єдиний) і щодо відстрочки за п. 9 для догляду за Вашими особистими батьками, чоловіком або дружиною чи дитиною, які за довідкою ЛККК або МСЕК потребують постійного стороннього догляду;

- акт потрібен щодо відстрочки за п. 9 по догляду за батьком дружини, який за довідкою ЛККК або МСЕК потребує постійного стороннього догляду, і за п. 14 по догляду за родичами другого або третього ступеня споріднення, інвалідами 1 або 2 групи.

 

            Змінилася форма заяви на відстрочку

 

            Додаток 4 до постанови КМУ № 560 - це форма заяви на відстрочку вкотре змінилася.

            Насправді там мало що змінилося. Просто після основного тексту внизу додали абзаци, де потрібно поставити галочки у разі, якщо подається заява на відстрочку за п. 13, п. 9 або п. 14 за певних обставин. 14 за певних обставин. Нову форму заяви на відстрочку Ви зможете завантажити також в описі до цього відео.

            

Установили строки для видачі акта про відхід

 

            Для видачі акта встановлення факту здійснення догляду встановили строк 10 календарних днів.

            Щоправда, не впевнена, що ця норма на практиці працюватиме, вже багато разів зустрічалися і з такими змінами. І знаємо, як до своїх зобов'язань, а особливо строків, ставляться органи влади.

 

Посилання на першоджерело: https://youtu.be/CDLYHye6T28  

 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям