Нова форма заяви на відстрочку та як її заповнювати
Постанова КМУ № 930 16.08.2024 знову змінили форму заяви на відстрочку. У цій статті розповім Вам основні моменти, на що потрібно звернути увагу при заповненні цієї заяви. Ну а також для зручності скину шаблон заяви.
Також рекомендую своє відео на тему заповнення заяви на відстрочку за посиланням: https://youtu.be/TvYfDYnyda0
Шапка заяви на відстрочку
Після слова «Голові комісії» пишіть назву Вашого ТЦК і СП, до якого Ви приписані. Якщо не знаєте ПІБ голови комісії, то бігати і дізнаватися його не потрібно. Просто пишіть назву Вашого ТЦК і СП і все.
Далі пишіть Ваші реквізити. Контактний телефон і пошту пишіть такі, за якими з Вами можна зв'язатися реально.
Адреса місця проживання в ідеалі має збігатися з адресою Вашої прописки або реєстрації як ВПО. Інакше виникне питання, чому Ви взагалі в цей ТЦК звернулися. І якщо це адреса реєстрації як ВПО, то копія довідки про те, що Ви ВПО, має бути додана в переліку документів.
Заповнюємо текст заяви
Якщо у Вашій підставі на відстрочку абзацу немає, то текст про абзац пропускаємо і не заповнюємо. А просто пишемо номер пункту і частину статті.
Наприклад, якщо Ви оформляєте відстрочку по догляду за батьком, інвалідом 1, 2 групи і Ви в нього єдиний, більше нікого немає, то це п. 13 ч. 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Жодних додаткових пояснень на кшталт, чому саме у Вас супер особлива ситуація і саме Вам потрібно приділити особливу увагу, додавати не потрібно.
Текст стандартний і його не змінюємо.
І далі ми бачимо абзаци з галочками.
Якщо Ви подаєте заяву про відстрочку за п. 9 по догляду за батьками дружини, які потребують постійного стороннього догляду, то Ви ставите першу галочку. Решту пропускаєте.
Але якщо Ви подаєте заяву про відстрочку за п. 9 для догляду за Вашими власними батьками або дружиною, чоловіком, дитиною, які потребують постійного стороннього догляду, Ви жодних галочок не ставите ні тут, ні в інших абзацах.
Якщо Ви подаєте заяву про відстрочку за п. 13 для догляду за батьками або батьками дружини, інвалідами 1 або 2 групи, і Ви в них єдиний родич, або всі інші інваліди, з довідками ЛКК або військовозобов'язані, то ставите галочку на другому абзаці.
Якщо Ви подаєте заяву про відстрочку за п. 14 по догляду за родичами другого або третього ступеня споріднення, інвалідами 1 або 2 групи, то Ви ставите галочку на третьому абзаці.
У додатках перераховуєте всі документи, які Ви додаєте як підставу Вашої відстрочки від призову. Їх перелік залежить від Вашої підстави на відстрочку і конкретних обставин.
Посилання на першоджерело:
Голові комісії
_________________________________________________
(назва територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відокремленого відділу територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ,відповідного підрозділу розвідувальних органів України)
громадянина _____________________________________
(власне ім’я та прізвище)
реєстраційний номер облікової картки
платника податків ________________________________
адреса місця проживання
_________________________________________________
_________________________________________________
адреса електронної пошти _________________________
контактний номер телефону ________________________
ЗАЯВА
Я,___________________________________________________________________________,
(прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дата народження)
повідомляю, що є особою, яка на підставі абзацу (за наявності) _____ пункту _____ частини _____ статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
На підставі викладеного прошу розглянути мою заяву та оформити мені у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р.№560, довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Про результати розгляду заяви та прийняте рішення прошу повідомити мені письмово за адресою, що зазначена у заяві.
Відсутність (зазначити потрібне):
□інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд за батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), у випадках, передбачених у пункті 9 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
□ інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
□інших членів сім’ї першого (першого та другого) ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зазначеної у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”
підтверджую.
Додаток: ___________________________________________________________________
(засвідчені копії документів, що підтверджують право на відстрочку)
_____ __________ 20____ р. ____________ __________________________________ (підпис) (власне ім’я та прізвище)”;
Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.
Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.