Уменьшение арендной платы на период карантина

Організація, зміни, створення, ліквідація бізнесу
@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1407
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 956 разів
Подякували: 1173 рази

Повідомлення @Nika@ »

Извините, сходу ничего не нашла, а надо срочно. Мы арендодатель. Есть 2 арендатора, один из них попросил уменьшить арендную плату на период карантина. Второй молчит и ничего не требует. Так вот, можем ли мы уменьшить плату только одному? Не будет ли потом налоговая закидать, что цена ниже обычной и нужно было доначислять НДС? Или я уже мудрю :g_in_dreams: ? Арендатор торгует продуктами, т.е. на его доходах карантин не отразился, но недавно мы поднимали ар.плату из-за увеличения налогов. Ну а сейчас хочет временно уменьшить, раз у нас есть освобождение от налогов. Мы по-дружески согласны, но меня терзают смутные сомнения)

Аренда во время карантина: кому и сколько придется заплатить

Al'ka
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 115
З нами з: 25 червня 2013, 21:26
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Al'ka »

у нас по сути бизнес весь - это сдача помещений в аренду. Почти массово всем делаем временно скидки... при чем существенные. а куда деваться. будем в договоре прописывать ...

Діна 1977
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 725
З нами з: 05 травня 2016, 13:39
Дякував (ла): 438 разів
Подякували: 270 разів

Повідомлення Діна 1977 »

Al'ka писав:
13 квітня 2020, 11:46
у нас по сути бизнес весь - это сдача помещений в аренду. Почти массово всем делаем временно скидки... при чем существенные. а куда деваться. будем в договоре прописывать ...
Добрий день. А можете сказати на що в договорі будете ссилатися? Тобто у зв'язку з чим скидка на оренду?. Ми як орендар звернулися з листом до свого орендодавця , щоб хоч на 50% зменшили суму, відмовили. Написали нам лист , що не бачать причин на зменшення суми. Тому що всеодно ми користуємося майном і їх не цікавить , що один раз в неділю приходимо, на півгодини.

Аватар користувача
Ин
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5037
З нами з: 10 жовтня 2011, 04:48
Дякував (ла): 4970 разів
Подякували: 16902 рази

Повідомлення Ин »

Ми посилалися на ст.
762.п.6 ЦКУ і пункт договора про форс-мажор

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3764
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 538 разів
Подякували: 1830 разів

Повідомлення Маруся10 »

ВОТ КАК РАЗ В ТЕМУ ... ЧИТАЕМ
Звільнення від орендної плати на період карантину: прийнято новий закон!
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1049686.html

Викомакс
Оракул
Оракул
Повідомлень: 225
З нами з: 16 серпня 2013, 15:20
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 115 разів

Повідомлення Викомакс »

«Карантинна» оренда: епілог
https://biz.ligazakon.net/ua/analitycs/ ... enda-eplog
Можливо, комусь допоможе)

Аватар користувача
Irina777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1296
З нами з: 08 квітня 2013, 03:25
Дякував (ла): 1711 разів
Подякували: 1040 разів

Повідомлення Irina777 »

Викомакс писав:
08 травня 2020, 17:16
«Карантинна» оренда: епілог
https://biz.ligazakon.net/ua/analitycs/ ... enda-eplog
Можливо, комусь допоможе)
Всем добрый день!
Предприятие сдает в аренду помещение магазину и кафе. В период карантина кафе полностью закрылось, аренду им снизили до минимума, сумма чисто символическая. С августа просят вообще не платить. Договор аренды расторгать не хотят. Арендодатели, поделитесь опытом, можно ли в связи с карантином прописать в Доп. согл. нулевую аренду? Исходя из приведенной статьи получается, что можно...И, если деятельность приостановлена, нужно подавать 20-ОПП?

Цитата из статьи :
Об'єкт оренди через «карантинні» обмеження не може бути використаний за призначенням. Орендар звільняється від орендної плати (ч. 6 ст. 762 ЦКУ.). Потужним аргументом для підтвердження факту неможливості використання об'єкта за цільовим призначенням може стати висновок Торгово-промислової палати. Хоча він у цьому випадку не єдиний спосіб доказів.
Предлагаю админам перенести тему из неотложки в соответствующий раздел форума.

Аватар користувача
Irina777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1296
З нами з: 08 квітня 2013, 03:25
Дякував (ла): 1711 разів
Подякували: 1040 разів

Повідомлення Irina777 »

Irina777 писав:
21 серпня 2020, 10:11
Спойлер
Викомакс писав:
08 травня 2020, 17:16
«Карантинна» оренда: епілог
https://biz.ligazakon.net/ua/analitycs/ ... enda-eplog
Можливо, комусь допоможе)
Всем добрый день!
Предприятие сдает в аренду помещение магазину и кафе. В период карантина кафе полностью закрылось, аренду им снизили до минимума, сумма чисто символическая. С августа просят вообще не платить. Договор аренды расторгать не хотят. Арендодатели, поделитесь опытом, можно ли в связи с карантином прописать в Доп. согл. нулевую аренду? Исходя из приведенной статьи получается, что можно...И, если деятельность приостановлена, нужно подавать 20-ОПП?

Цитата из статьи :
Об'єкт оренди через «карантинні» обмеження не може бути використаний за призначенням. Орендар звільняється від орендної плати (ч. 6 ст. 762 ЦКУ.). Потужним аргументом для підтвердження факту неможливості використання об'єкта за цільовим призначенням може стати висновок Торгово-промислової палати. Хоча він у цьому випадку не єдиний спосіб доказів.
Никто не сталкивался такой проблемой?

Відповісти

Повернутись до “Організаційні питання”