Ремонт арендованного помещения

Розділ III ПКУ
-Latka-
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2781
З нами з: 26 вересня 2011, 04:18
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 1258 разів

Повідомлення -Latka- »

Весна писав:жаль, что никто не ответил на предыдущий вопрос... очень интересует п.2 предыдущего поста
2) Стоимость ремонта и материалов, учитывая нововведения 2015 года, относим всю сумму на затраты текущего периода или 10% от общей стоимости ОС, создаем условное ОС (ремонт арендованного помещения) и амортизируем 20 лет?

Озадачтесь вопросом какой это ремонт. если текущий, то все на затраты, лимита в 2015 году нет. Но если ремонт капитальный, то создавать ОС и амортизировать. В мрей практике ремонты арендованных помещений всегда носили капитальный характер.

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2784 рази

Повідомлення Люлик »

перенесено из дублирующей темы
БУХ12345 писав:2015 год.
Торговое предприятие арендует склад. Договор аренды на 2015 год, до конца года. Сделан ремонт арендуемого склада (крыша, стены, пол).
Вопрос: стоимость по ремонту склада относится на затраты или создаются другие необоротные активы с последующей амортизацией?
СПАСИБО
Налоговый кодекс:
Стаття 134.
Об’єкт оподаткування 134.1.
Об’єктом оподаткування є: 134.1.1. прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
П(С)БО- 7 "Основні засоби"
14. Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта. Залишкова вартість основних засобів зменшується у зв'язку з частковою ліквідацією об'єкта основних засобів. (пункт 14 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства фінансів України від 22.11.2004 р. N 731, від 18.03.2011 р. N 372, від 18.06.2015 р. N 573)
15. Витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат. (пункт 15 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства фінансів України від 25.09.2009 р. N 1125)
П(С)БО-14 "Оренда"
8. Об'єкт операційної оренди відображається орендарем на позабалансовому рахунку бухгалтерського обліку за вартістю, указаною в угоді про оренду.
Затрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводять до збільшення майбутніх економічних вигод, які первісно очікувалися від його використання, відображаються орендарем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів.
(Майбутні економічні вигоди – це потенційна можливість активів прямо або побічно сприяти припливу грошових коштів в організацію.)

П(С)БО-16 "Витрати"

19. Витрати на збут включають такі витрати, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг):
……………..
витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, пов'язаних зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг (операційна оренда, страхування, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, охорона)
Marlboro писав:Так як для Вас цей об'єкт не буде основним засобом (він таким рахується тільки у власника складу), то ПСБО 7 Вас не стосується. Обліковувати треба за ПСБО 14.

aLisa1910
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 553
З нами з: 19 грудня 2011, 08:22
Дякував (ла): 213 разів
Подякували: 324 рази

Повідомлення aLisa1910 »

А амортизувати скільки часу потрібно- 20 років чи як ОЗ орендований(скільки лишилось)?

Света 239
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 840
З нами з: 29 лютого 2012, 01:09
Дякував (ла): 221 раз
Подякували: 311 разів

Повідомлення Света 239 »

Т.е, если арендуем помещение или автотранспорт - все затраты ( например, покупка краски, зап.частей) - это будет новое осн.средство ? Или все-таки относить на зартраты 92сч. - текущий ремонт?

aLisa1910
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 553
З нами з: 19 грудня 2011, 08:22
Дякував (ла): 213 разів
Подякували: 324 рази

Повідомлення aLisa1910 »

Доброго дня! Юр. особа (платник податку на прибуток) бере в юр. особи-платника єдиного податку(3 група +ПДВ) частину приміщення під склад. І хоче там робити ремонт власними силами. Питання - як віднести цей ремонт на витрати, і що з амортизацією? Наслідки в обліку (бух+податковий) для обох сторін? Може хто маж корисні посилання - буду дуже вдячна!!

БУХ12345
Ученик
Повідомлень: 4
З нами з: 06 жовтня 2015, 16:47
Подякували: 1 раз

Повідомлення БУХ12345 »

Если предприятие осуществляет расходы, направленные на поддержание объекта в рабочем состоянии и получение первоначально определенной суммы будущих экономических выгод от его использования, то они включаются в состав расходов отчетного периода.

Если предприятие осуществляет улучшение объекта (модернизацию, модификацию, достройку, дооборудование, реконструкцию и т. п.), в результате чего увеличиваются будущие экономические выгоды по сравнению с ранее ожидавшимися, то понесенные расходы относятся на увеличение первоначальной стоимости основных средств (п. 14 П(С)БУ 7).

Решение о характере и признаках осуществляемых предприятием работ (то есть направлены они на повышение технико-экономических возможностей объекта, которые будут способствовать в будущем увеличению экономических выгод, или осуществляются для поддержания объекта в пригодном для использования состоянии и получения первоначально определенной суммы будущих экономических выгод от его использования) принимается руководителем предприятия с учетом результатов анализа ситуации и существенности таких расходов (п. 29 Методрекомендаций № 561, письмо Минфина от 15.12.2006 г. № 31-34000-20-23/27008).

Если предприятие отремонтировав арендованное здание, создаст объект ОС, и в конце года договор аренды будет расторгнут, то не с амортизированная балансовая стоимость в любом случае попадет в состав расходов за этот период. (п. 34 П(С)БУ 7) Финансовый результат будет тот же.

Еще один главный момент, так это наличие в договоре аренды условий про порядок проведения текущего ремонта и улучшений. Если в договоре не прописано право арендатора осуществлять улучшение арендованного вещи, то это должен делать арендодатель.




aLisa1910
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 553
З нами з: 19 грудня 2011, 08:22
Дякував (ла): 213 разів
Подякували: 324 рази

Повідомлення aLisa1910 »

Ще питання. Купили приміщення, там робимо кап. ремонт, все на 15 рахунок. Крім того, купували тротуарну плитку і бордюри, для укладання перед центральним входом тротуару. Загальна сума 65000,00 грн. Куди я можу віднести ці витрати? Чи потрібно створювати окремий об'єкт ОЗ? І скільки часу його амортизувати?

igv6770
Знаток
Повідомлень: 20
З нами з: 10 листопада 2015, 15:12
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення igv6770 »

Добрый день! У меня подобный вопрос. У нас арендован склад, ремонт произведен(материалы на сумму до 6000,00). Сумму ремонта я отношу на МНМА и списываю 100% согласно новым изменениям по ОС?

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1092 рази

Повідомлення Татьяна ТС »

aLisa1910 писав:Ще питання. Купили приміщення, там робимо кап. ремонт, все на 15 рахунок. Крім того, купували тротуарну плитку і бордюри, для укладання перед центральним входом тротуару. Загальна сума 65000,00 грн. Куди я можу віднести ці витрати? Чи потрібно створювати окремий об'єкт ОЗ? І скільки часу його амортизувати?
Приміщення-один об"єкт ОЗ "будівлі", площадка тротуарна - інший ОЗ "споруди". Кап.ремонт розділяти на 15 рахунку по цим двом об"єктам. По закінченні витрати по приміщенню добавити до існуючого ОЗ, а витрати по площадці - створити новий об"єкт ОЗ і амортизувати, притримуючись строків з ПКУ п 138.3.3, можна більше
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/275 ... 662#n10662

Fyzntn
Гуру
Гуру
Повідомлень: 87
З нами з: 12 березня 2014, 08:58
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 31 раз

Повідомлення Fyzntn »

Підскажіть підприємство купило жалюзі і двері в орендований офіс? Це буде господарська діяльність? Що з ПДВ?

Відповісти

Повернутись до “Податок на прибуток”